Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Dana1926

Opravdu vtipná komedie z našich luhů a hájů. Komediální linku střídá ta tragičtější, Eliška Balzerová cobi babča ve formě osní každého. Jiří Vejdělek zvládl natočit komedii, která nebyla ubohá ani trapná a zato mu tleskám. ()

confuoco

Prvoplánova ambícia stať sa kinohitom sezóny je z tohto filmu cítiť na 100 kilometrov (stačí si spomenúť na "vydarený" marketing s Balzerovej nahou fotkou, ktorá sa prehnala médiami), je ale jasné, že kvalitatívne je to niekde inde než napríklad podobne komerčne orientovaný Kameňák. Na filme tiež oceňujem, že napriek tomu, že je pre masy, nebojí sa byť v mnohých ohľadoch otvorený a úprimný. Vďaka tomu je konanie postáv pochopiteľné a sympatické bez ohľadu na to, či sa s akýmsi ústredným posolostvom filmu "carpe diem za každú cenu" divák stotožní alebo nie. Obsadenie Balzerovej bola trefa do čierneho, Vlasákova však jej viac plastickú, a teda aj náročnejšiu rolu nezvládla o nič horšie. Príjemná a scénaristicky svieža oddychovka. ()

Deidy

Úžasný film, plný neagresivního humoru, který se sem hodí přesně na míru. Jestli mě dokáže něco na+rat, je to "sranda za každou cenu" (viz většina am. komedií). Což u tohoto filmu není, a to je jeho velké plus. ()

paniColombova

Na to že české novodobé filmy nejsou šálkem mé kávy, asi proto že jsou v mnoha směrech trpké, což zkazí celý děj, tahle komedie se povedla. Fakt jsem se zasmála. Úžasný seky. Ale to je to o čem mluvím, najednou koukám a konec byl opět trpký. Proč??? Proč to zase kazit sakra??? Tohle měla být komedie ne tragikomedie. Celý film by byl naprosto bezchybný kdyby dopadl dobře. Prostě normálně dobře. Ale Češi to musí vždycky zakončit nějak negativně nebo nevysvětlitelně. Tenhle jejich dar je k naštvání. Ale i přesto jsem si dojem z filmu nenechala zkazit. Smrt Vilmy se mi do toho filmu sice nehodila,ale přesto i to natočili vtipně,takže se to dalo zkousnout. Film prostě SUPER. E. Balzarová ač nebyla, teď je mojí jedničkou :-) ()

mseet

Nemohu si pomoci, ale přes veškerou snahu Ženy v pokušení nefungují tak, jak podle mého tvůrci zamýšleli. Možná ze mne hovoří nespravedlivý předsudek vůči tuzemské tvorbě, ale v každé americké produkci by z tohoto snímku vzešla minimálně průměrná hořkosladká komedie. Takto jde jen o nesourodý pokus o ni - humorné scény nejsou tolik vtipné a vážnější a tragičtější zase postrádaly sílu. Navíc řada nápadů působí otřepaným dojmem. Na rozdíl od většinového názoru mi u několika scén BYLO trapně a také si nemyslím, že zrovna v tomto filmu Eliška Balzerová mohla předvést vrchol svého herectví (srov. např. Můj báječný rozvod). ()

JackieBliz

České filmy mám ráda, ale tento ... ne. Nelíbil se mi námět, ani scénář, i když musím uznat, že Lenka Vlasáková i Eliška Balzerová se mi herecky líbily. Jiřího Macháčka mám ráda už od přírody:) A párkrát mi i možná přelétl úsměv po tváři. Za to dvě hvězdičky. ()

valachmar

Po vcerajsom sklamani - Muzi v nadeji, som si dnes pozrel Zeny v pokuseni a musim uznat, ze je to svieza komedia, za 3 poctive hviezdicky... ()

frankie27

príjemná komedia s dobrým obsadením, hlavne Eliška Balzerová zahrala svoju rolu bravúrne. ani na chvílu som nemala pocit ze by ma táto komedia nudila alebo otravovala. možno ten koniec ma trosku zaskocil a trošicku sklamal ale ako oddýchovku v sobotu vecer s pohárikom vína vruke to beriem. ()

certiskon

Perfektní novodobá komedie. Paní Eliška Balzerová celému filmu dodala šmrnc a v roli "koketní babči" mě dostávala svými vtipnými hláškami. Velmi povedené dílo s dávkou humoru mnohdy v podobě nadsázky. ()

jjjerry

Suprová oddechová komedie. Občasné vtípky mně přišli občas trapné, hlavně z úst babičky a trošku kazily celkový dojem, ale třeba poslední scéna s ní byla skvělá. Herecky skvělá Lenka Vlasáková, skvělé dialogy s psycholožkou =) O hodnocení zdejších "pseudokritiků" kteří prostě musí potopit každý český film, protože je to in, se raději nebudu detailněji vyjadřovat- dobrý komentář: Malarkey ()

jopal

Sice som sa nerehotal na plnu hubu, ale vyborne som sa cely film bavil. Ano, bola to komedia, dobra komedia. Mozno s troskou nadsazky, ale verte, nic nerealne. V poslednej dobe som videl viac dobrych Ceskych filmov, bravo bratia, drzim palce a prajem Vam to... ()

tyrs26

Parádní film na večer s osobou blízkou nebo jen tak na pobavení. Film je jednoduchý, nemusí se u něj přemýšlet a rozhodně stojí za to, ho vidět. ()

Desmi

Proč ne ?! Dobře stravitelná vkusná česká komedie, která se nestydí a nepřivádí vás do trapných situací. Nic světoborného nečekejte, ale úplná ztráta času to není ! Lehká komedie na unavené nedělní dopoledne bych to viděl. Neurazí. =) ()

KacHnAop

Pamětihodná, zábavná a místy až trpká komedie z produkce českého režiséra Jiřího Vejdělka, vyprávějící nicotný život sympatické, ale i poněkud uzavřené, manželské poradkyně Heleny, která je díky svým radám, v oblasti manželského soužití velice uznávaná. Paradoxem je, že Helena pravidelně zachraňuje jeden manželský vztah za druhým, ačkoliv ona sama, po nedávném otřesu manželovy nevěry, není schopná, nalézt si novou životní lásku. Náhle však do jejího života vstupuje nový a mladý muž, přítel dvacetileté dcery Laury. Jejich vztah zpočátku respektuje a Jakuba považuje za velice blízkého přítele, který jí v nepříznivých momentech nejenom podrží, ale i pobaví. Vztah sílí a Helen se ocitne na nepříjemném rozcestí rozhodování. Zvítězí snad přízeň a štěstí milované dcery, nebo se snad rozhodne, pro život sexu a lásky? ()

StrixCZ

Tomuto snímku jsem měl bohužel často problém věřit. Především, když na samém začátku filmu dojde k rozpadu 23 let trvajícího manželství hlavní hrdinky (a její manžel se prakticky ze dne na den stěhuje), zarazilo mě, že její dceru to nechává očividně naprosto klidnou. Nad reakcemi a dialogy hlavních hrdinů (a hrdinek) jsem vůbec kroutil hlavou vícekrát (např. celá postava Vilmy v podání paní Balzerové mě ze začátku - než jsem si zvyknul - opravdu iritovala svým přehráváním), byť už se naštěstí nejednalo o nic tak markantního jako výše zmíněný příklad. Přesto mě tento film docela bavil. Není to komedie, u které se válíte smíchem po zemi, není nabitá hláškami, které by měly ambice zkultovnět, ale většinu času si drží celkem příjemný spád, který navíc v poslední půlhodině až nečekaným způsobem graduje (v komické i emoční rovině). To bohužel následně opět trochu shazuje samotný závěr, který mi připadal, že už to chtěl scénarista "nějak" uzavřít a zvolil cestu nejmenšího odporu. Škoda. Nebýt tohoto neduhu, pravděpodobně bych šel s hodnocením ještě výš. Takhle je to u mě "jen" slušný nadprůměr. 65% ()

rhiannon

Po dlouhé době jsem se pobavila u českého filmu - Lenka Vlasáková velmi příjemná, Jirka Macháček standardně dobrý a Elišce Balzerové role zjevně výborně sedla. Občas hluchá místa, takže trochu více střihu by filmu prospělo, ale ve srovnání se všemi těmi děsnými Kameňáky aspol. moc sympatická změna. ()

ludovit14

’’Komédia,,-NIE! Možno úsmevný film-áno! Tu som sa ale vôbec nezasmial,asi 3-4 usmial.To je na film ktorý nesie názov komédia príšerne málo.A ešte som stihol pritom snívať!HOD:35,1%. PS: „no comment“ ()

Tsuki003

Měla jsem pocit, že filmy, které vznikají v poslední době v Česku nejsou nic moc... Jak jsem se mýlila! Perfektně jsem se bavila a to i přesto, že jsem film viděla v krátké době třikrát :) ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků