Tamara Drewe

• Česko Neodolatelná Tamara (více)

Tamara Drewe se vrátí do svého rodného městečka Dorset, její matka zemřela a ona chce prodat domek, který zdědila. Tamaru zde dříve přezdívali nosáč, po plastické operaci však vypadá neodolatelně. Vedle jejího domku se nachází dům spisovatelů, který vlastní manželé Hardimentovi. Nicholas Hardiment je úspěšným spisovatelem a jeho manželka Beth se stará o celý statek, ve kterém žijí různí spisovatelé čerpající zde inspiraci pro své knihy. Tamara je novinářkou, ale hodlá napsat svůj první román o svém životě. Dívka požádá pohledného Andyho, který pracuje na statku Hardimentových o pomoc s renovací domu, aby ho mohla prodat za více peněz. Beth zjistí, že ji její manžel Nicholas podvádí s mladší ženou, která vystupuje v jedné z jeho knih. Beth zuří, ale když se jí Nicholas omluví, tak je šťastná, že zůstanou spolu. Do městečka přijede skupina SWIPE a Tamara chce udělat rozhovor s bubeníkem Benem, vezme ho k sobě, kde se spolu vyspí a začnou spolu žít. Ben po nějaké době požádá Tamaru o ruku a ona souhlasí. Andy před lety s Tamarou spával a teď po ní touží ještě víc a na Bena žárlí. Dvě místní puberťačky Jody a Casey platonicky milují Bena a často ho sledují. Ben se v městečku nudí, a tak přesvědčí Tamaru, aby se spolu vrátili do Londýna. Jody a Casey chodí do opuštěného domu, který Andy rekonstruuje a sní zde o Benovi. Na Valentýna dívky odešlou z Tamařina počítače Benovi, Andymu i Nicholasovi pozvánku na žhavý sex. Ben zuří, a tak se Tamara vrátí domů. Když uvidí Andyho, jak se líbá s jinou ženou, tak je z toho smutná. Pak k ní přijde Nicholas, který po ní vždycky toužil, a začnou spolu mít milenecký poměr. Beth si myslí, že Nicholas jezdí pravidelně do Londýna kvůli své další knize, ale on zůstává naproti v domě u Tamary. Jody a Casey je uvidí, jak se líbají a jejich fotografii pošlou Beth... (TV Prima)

dormouse

Romantika, skvělý britský humor, nádherná angličtina, anglický venkov. Co víc si takový anglofil může přát? Tamara Drewe patří k filmům, k nimž se budu ráda vracet, jako ke všem chytrým komediím.. ()

Simbet

Wow. Tak to jsem nečekala. Úsměvná komedie s jedním tragickým manželstvím. Charaktery postav jsou skvěle propracované, nejvíc mě uchvátily pubertačky, co taková pubertačka nevymyslí...Děj se nedá předvídat, k tomu poklidná vesnická atmosféra, já jsem nadšená! Proč to má tak nízké hodnocení? ()

Nikar odpad!

Vážně 59% ?Příběh je jako z Ordinace v růžové zahradě.Je nudný,povrchní a stupidní.Tento film nemá nic do sebe! Za mě 10% a to za Luka Evanse. ()

Asmodin

Tamara mi dost připomněla Hrocha, kde také hrál Roger Allam. Sledujete milostné propletence v krásném prostředí anglického venkova ve společnosti začínajících spisovatelů. ()

Mikino00

Moje Gemma mě dost sklamala, nelíbila se mi postava kterou hrála. Hrozně mě štvala ta malá holka, takový spratek by potřeboval proplesknout. ()

Stanley619

Ne moc známý nenápadný snímek, který není pro každého, protože ne každý dokáže pochopit a ocenit tenhle suchý britský humor, kterého je ve filmu tak akorát. Nenechte se odradit nudnými spisovateli, hlavně pak, když mají na hlavě klobouk. Velmi příjemný film, který na diváka nekřičí a nic mu nevnucuje. 75% ()

strangercz

Chtělo by to sestříhat je to strašně dlouhé a místama nudné až běda. Ale i přes to se člověk pobaví. Nezávadnej film z anglického venkova ()

ashtangi

Zbožňuju tenhle film, zaručeně mě rozesměje. Bezkonkurenční hlášky. V roce 2010 nejlepší Desplatův soundtrack. Mnohem lepší než Králova řeč. ()

hazaba

Je to milé, je to úsměvné, je to nahořklé a je to částečně o anglickém venkově. Není to zázrak, ale člověk se k tomuto filmu může v budoucnosti vrátit a nebude litovat. ()

J. T. Kirk

Čekal jsem něco víc, než jenom průměrnou komedii a to už jenom proto, že je to britská komedie. Nebýt toho konce nestál by tento film za nic. ()

atmen

Prostředí venkova je vykresleno takřka jako ve Vraždách v Midsomeru a bohužel musím podotknout, že většina postav by si zasloužila i skončit jak je běžné ve jmenovaném seriálu. Proto je s podivem, že tento temný osud postihne jen jedinou postavu. Víc by se mi líbilo, kdyby film Tamara Drewe sklouzaval ke komedii než k dramatu. Je tomu ale naopak. ()

Wolvie

Mnohým stačí pohled na ultrasexy Gemmu v krátkých šortkách a přidávají nějakou tu hvězdičku,ale já si nemůžu pomoct,Tamara je naprosto zbytečným a nudícím filmem,u něhož nechápu,proč se do něj pustil zrovna Stephen Frears.Kýčovité,předvídatelné,utahané,líbit se to bude maximálně nadrženým puberťákům. ()

Zaitsev

Trochu mě mrzí ten konec, kterej byl dost zbytečně nekomediální a snažil se jít do hloubky, kterou v tom filmu já teda nehledal, ani nechtěl hledat. Škoda, dalo se z námětu vytěžit více. Nuda to není a začínám fakt mít rád Gemmu - jedna britka ze sta se povede :) ()

Rockerman

V "Dědictví aneb kurvahošigutentag" se prodlužovaly nosy kvůli většímu sebevědomí, zde je třeba nos zkrátit, aby se Tamara cítila líp. Nepřináší to však jen pozitiva. Příjemný film, který pojednává o nepříjemných věcech, jako je například nevěra. Je natočen úsměvnou formou, ale tu a tam se sem vkrádá i smutek z toho lidského počínání na tomto světě. Velmi mě bavily obě "puberťačky", které se neskonale nudí v tom zapadákově, ve kterém bydlí a krátí si dlouhou chvíli házením vajíček na přední okno projíždějících aut. Jsou to také ony, které vnesou do děje klíčovou zápletku. Potěšilo mě, že jsem po dlouhé době viděl Tamsin "Fran blackbooksovou" Greig a hrála moc dobře. Škoda jen toho "Pilcherovského" super happy endu, jinak by se dalo říci, že je to film ze života. I tak jsem se pohodově bavil a lze jej vřele doporučit, protože se jedná o hodně nadprůměrný film. ()

Heroine

Zajímavé postavy otravných puberťaček, a nemyšlených spisovatelů. Jinak je to ale takový zvláštně nemorální film. ()