• Česko

Tamara Dreweová

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2010, 107 min

Některé filmy (i knihy!) příběh vypráví, jiné ho používají jako (často plytkou) výslednici požadovaných momentů. A v jiných, např. v tomto snímku, je příběh metaforou. Proto na někoho může působit poněkud šíleně. Ke mně ovšem metaforicky a symbolicky promlouval - tragikomika lidských životů, malá velká každodenní dramata, sebepřijetí, touha vyrůst a překročit plot malého města, formování osobnosti, manželské soužití, touha zanechat stopu ve světě... to vše v životech typizovaných postav. Já tu toho Hardyho cítím a přijde mi to dost geniální!(11.1.2015)

Ne moc známý nenápadný snímek, který není pro každého, protože ne každý dokáže pochopit a ocenit tenhle suchý britský humor, kterého je ve filmu tak akorát. Nenechte se odradit nudnými spisovateli, hlavně pak, když mají na hlavě klobouk. Velmi příjemný film, který na diváka nekřičí a nic mu nevnucuje. 75%(17.3.2013)

Paradoxne postava, podľa ktorej je film pomenovaný, je asi najmenej zaujímavo napísaná. Chová sa ako krava/štetka, ale je nám jasné, že raz "precitne", pretože niekde nablízku je ten správny chlap pre život a nám je jasné, ktorý to je. Ale aj ju si obľúbite. Hlavne vďaka tvári a všetkému inému na Gemme Arterton. Takže mozaika vidieckeho mestečka je pestrá, postavy sa chovajú proste ako chybujúci ľudia a Frears ich vzťahy natočil veľmi svižne. Možno je záver až príliš dramatický, ale má svoje opodstatnenie a celkovo z filmu cítiť onen britský good feeling. Takým menším bonbónikom je vizuálne stvárnenie predstáv dvojice puberťáčok, či iba jednej z nich.(13.7.2015)

• Sammya

Od tohohle filmu jsem tedy čekala něco úplně jiného, a musím říct, že jsem čekala něco víc. Trailer byl barevný a veselý, kdežto tenhle celý film byl spíš takový ponurý, i když si říká komedie. Moc jsem se tedy nezasmála, abych pravdu řekla. Miluju Británii a anglický venkov je opravdu krásný, ale ve finále je to to jediné, co si z tohohle filmu budete pamatovat. Zápletka byla nezajímavá a vlastně nedořešená, to se jen tak dali prostě dohromady, schluss? Gemma Arterton je nesympatická, nebýt tam skvělé Tamsin Greig, která to zachránila, asi bych to snad ani nedokoukala. Potěšil mě Dominic Cooper ve, co se týče vizuální podoby, neobvyklé roli, ale zhýčkané frajírka mu uvěřím kdykoli. Už to předvedl v An Education a v Mamma mia. Luke Evans má u mě plusové body též, byl to první film, který jsem s ním viděla, a zaujal mě. Bonus bod za ty dvě puberťačky, hned bych jim jednu flákla.(1.2.2011)

O tom, že dokonalý profil vám štěstí nezaručí. Mile nekorektní parodie ... na pozadí čtvera ročních období ... v popředí se zdánlivě ospalým - a trochu snobským britským venkovem. Je svéhlavá a nekonformní, žije přítomností, prosazuje vlastní názory a nepřipouští diskusi. Její pohled je lehce sarkastický a své hrdiny nikterak nešetří, přesto se dá říct, že má pro ně pochopení. Finále je poněkud dramatičtější, než byste u dílka označeného jako "romantická komedie" čekali, ale ve své podstatě je dokonalé.(12.11.2015)

• - Premiéra se konala 6. září 2010 v Odeon Leicester Square. (BLANIK.)

• - Film vychází ze stripů Posy Simmondsové vydávaných novinami Guardian. (Zdroj: ČSFD.cz)