• Česko

Tamara Dreweová

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2010, 107 min

Některé filmy (i knihy!) příběh vypráví, jiné ho používají jako (často plytkou) výslednici požadovaných momentů. A v jiných, např. v tomto snímku, je příběh metaforou. Proto na někoho může působit poněkud šíleně. Ke mně ovšem metaforicky a symbolicky promlouval - tragikomika lidských životů, malá velká každodenní dramata, sebepřijetí, touha vyrůst a překročit plot malého města, formování osobnosti, manželské soužití, touha zanechat stopu ve světě... to vše v životech typizovaných postav. Já tu toho Hardyho cítím a přijde mi to dost geniální!(11.1.2015)

Tak trochu telenovela a príbeh z červenej knižnice zasadený do čarovného prostredia britského vidieka. Film vôbec nie je výrazný, neohúri, za to ponúka mix miestami až absurdnej drámy a komédie s typickým suchým humorom. Jeho devízou je, že sa v ňom riešia aj vážne témy úsmevným a odľahčeným spôsobom, v zápätí však to, čo sa nedá celú dobu vyriešiť sa zázračným spôsobom zvláda ľavou zadnou a v priebehu niekoľkých minút dokážu hlavné postavy urobiť závažné životné rozhodnutia. Úsmevné, milé, zároveň plytké a povrchné, no oddychové britské filmové osvieženie.(13.9.2012)

• Sammya

Od tohohle filmu jsem tedy čekala něco úplně jiného, a musím říct, že jsem čekala něco víc. Trailer byl barevný a veselý, kdežto tenhle celý film byl spíš takový ponurý, i když si říká komedie. Moc jsem se tedy nezasmála, abych pravdu řekla. Miluju Británii a anglický venkov je opravdu krásný, ale ve finále je to to jediné, co si z tohohle filmu budete pamatovat. Zápletka byla nezajímavá a vlastně nedořešená, to se jen tak dali prostě dohromady, schluss? Gemma Arterton je nesympatická, nebýt tam skvělé Tamsin Greig, která to zachránila, asi bych to snad ani nedokoukala. Potěšil mě Dominic Cooper ve, co se týče vizuální podoby, neobvyklé roli, ale zhýčkané frajírka mu uvěřím kdykoli. Už to předvedl v An Education a v Mamma mia. Luke Evans má u mě plusové body též, byl to první film, který jsem s ním viděla, a zaujal mě. Bonus bod za ty dvě puberťačky, hned bych jim jednu flákla.(1.2.2011)

3,5*/5 Veľmi pohodový a svojským spôsobom aj originálny film. Originálny v tom zmysle, že hoci sú všetky zápletky v podstate "klasicky banálne", Tamara Drew má veľmi svojské postavy, ktoré robia celkový dej miestami príjemne nepredvídateľným, o čom svedčí aj zaujímavé vyvrcholenie. Istá nepredvídateľnosť je aj v žánrovom rozkolísaní, niekedy je to komédia ako vyšitá, niekedy sa prejaví anglický cynizmus miešaný so suchým čiernym humorom, pokračuje sa drámou, potom mix všetkého možného. Výsledkom je veľmi príjemný film, ktorý nikdy nebude komerčnou vychytávkou alebo masovo obľúbeným filmom, no cítiť z neho, že všetci zúčastnení to robili s radosťou a tak trochu pre zábavu.(12.9.2012)

"I got three valentines. One from Mom, one from that peanut Ryan, and a mystery one from Ben. - I sent you that." Takže za prvé, má to být komedie, ale mně to tak vůbec nepřipadalo. Zasmál jsem se asi dvakrát (i když to bylo spíš jen pousmání). Za druhé, když to není vtipné, aspoň by to mohlo mít dobrý konec. Ani toho film moc nedosáhl (až na jednu vyjímku). Aspoň, že se povedla hudba a herecké výkony. O výkonu Gemmy Arterton tady psát nebudu (jako skalní fanoušek bych nehodnotil objektivně), ale i ostatní hrají velmi dobře a to film zachraňuje od nižšího hodnocení... Ale ne, není to špatný film, jenže v rámci kvalitní britské filmové tvorby je to pouze průměr.(4.3.2011)

• - Premiéra se konala 6. září 2010 v Odeon Leicester Square. (BLANIK.)

• - Film vychází ze stripů Posy Simmondsové vydávaných novinami Guardian. (Zdroj: ČSFD.cz)