poster

Tamara Drewe

 • Česko

  Neodolatelná Tamara

 • Velká Británie

  Tamara Drewe

 • Slovensko

  Tamara Dreweová

 • Slovensko

  Tamara Drewe

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2010, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ****

  O tom, že dokonalý profil vám štěstí nezaručí. Mile nekorektní parodie ... na pozadí čtvera ročních období ... v popředí se zdánlivě ospalým - a trochu snobským britským venkovem. Je svéhlavá a nekonformní, žije přítomností, prosazuje vlastní názory a nepřipouští diskusi. Její pohled je lehce sarkastický a své hrdiny nikterak nešetří, přesto se dá říct, že má pro ně pochopení. Finále je poněkud dramatičtější, než byste u dílka označeného jako "romantická komedie" čekali, ale ve své podstatě je dokonalé.(12.11.2015)

 • slunicko2
  ***

  Anglický venkov se od českého venkova moc neliší. 1) Zatím jsem znal jen zámek spisovatelů na Dobříši, nyní tedy i dům spisovatelů v Dorsetu. Film, sdostatek intelektuální, aby spolehlivě odradil puberťáky a myšlenkové lopaty, mě bohužel nedokázal dostatečně silně přidržet u děje. První hodinu jsem doslova jen přečkal ve víře, že se to zlepší. A vskutku - druhá část je výrazně dynamičtější. 2) Mladé znuděné a rozmazlené sráčky (femininum od sráč) působí úspěšně jako katalyzátor vztahů. Ani jejich přičiněním se nakonec nestalo nic, co by se bylo nestalo i bez nich. 3) Mé oko zaujali 32letý podmanivý Dominic Cooper (bubeník Ben) a uspokojivý 31letý Luke Evans (hodný hoch Andy Cobb). 4) Ponaučení? That´s what storytellers are...thieves and liars.(11.8.2017)

 • milka
  **

  Dost by mě zajímalo, jak se tak zajímavý režisér jako Stephen Frears mohl přimotat k téhle skoro až červené knihovně. Je sice fakt, že narozdíl od podobných fláků jdoucích na Primě se Frearsovi daří vybudovat celkem dobrou atmosféru zaprdlé britské vesnice a občas se snaží přijít i s nějakou humornou situací. Chatrně vystavěnou zápletku a nudné postavy ale stejně nezamaskuje. Debilita scénáře se nejvíce projeví hlavně ke konci, kdy to vypadá překvapivě na dost neveselý konec, který by pro mě byl příjemným překvapením. Jenže postavy a režisér najednou během pár minut naprosto přehodí a je z toho nesmyslný happy end. Gemma Arterton je mdlá a ostatních mi utkvěl v paměti jen docela vtipnej Dominic Cooper jako rockovej bubeník.50%(8.7.2011)

 • nunka
  ***

  Tak trochu telenovela a príbeh z červenej knižnice zasadený do čarovného prostredia britského vidieka. Film vôbec nie je výrazný, neohúri, za to ponúka mix miestami až absurdnej drámy a komédie s typickým suchým humorom. Jeho devízou je, že sa v ňom riešia aj vážne témy úsmevným a odľahčeným spôsobom, v zápätí však to, čo sa nedá celú dobu vyriešiť sa zázračným spôsobom zvláda ľavou zadnou a v priebehu niekoľkých minút dokážu hlavné postavy urobiť závažné životné rozhodnutia. Úsmevné, milé, zároveň plytké a povrchné, no oddychové britské filmové osvieženie.(13.9.2012)

 • Ak.žena
  ****

  Některé filmy (i knihy!) příběh vypráví, jiné ho používají jako (často plytkou) výslednici požadovaných momentů. A v jiných, např. v tomto snímku, je příběh metaforou. Proto na někoho může působit poněkud šíleně. Ke mně ovšem metaforicky a symbolicky promlouval - tragikomika lidských životů, malá velká každodenní dramata, sebepřijetí, touha vyrůst a překročit plot malého města, formování osobnosti, manželské soužití, touha zanechat stopu ve světě... to vše v životech typizovaných postav. Já tu toho Hardyho cítím a přijde mi to dost geniální!(11.1.2015)

 • - Film vychází ze stripů Posy Simmondsové vydávaných novinami Guardian. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Premiéra se konala 6. září 2010 v Odeon Leicester Square. (BLANIK.)