Reklama

Reklama

Tamara Drewe

  • Česko Neodolatelná Tamara (více)
Trailer

Tamara Drewe se vrátí do svého rodného městečka Dorset, její matka zemřela a ona chce prodat domek, který zdědila. Tamaru zde dříve přezdívali nosáč, po plastické operaci však vypadá neodolatelně. Vedle jejího domku se nachází dům spisovatelů, který vlastní manželé Hardimentovi. Nicholas Hardiment je úspěšným spisovatelem a jeho manželka Beth se stará o celý statek, ve kterém žijí různí spisovatelé čerpající zde inspiraci pro své knihy. Tamara je novinářkou, ale hodlá napsat svůj první román o svém životě. Dívka požádá pohledného Andyho, který pracuje na statku Hardimentových o pomoc s renovací domu, aby ho mohla prodat za více peněz. Beth zjistí, že ji její manžel Nicholas podvádí s mladší ženou, která vystupuje v jedné z jeho knih. Beth zuří, ale když se jí Nicholas omluví, tak je šťastná, že zůstanou spolu. Do městečka přijede skupina SWIPE a Tamara chce udělat rozhovor s bubeníkem Benem, vezme ho k sobě, kde se spolu vyspí a začnou spolu žít. Ben po nějaké době požádá Tamaru o ruku a ona souhlasí. Andy před lety s Tamarou spával a teď po ní touží ještě víc a na Bena žárlí. Dvě místní puberťačky Jody a Casey platonicky milují Bena a často ho sledují. Ben se v městečku nudí, a tak přesvědčí Tamaru, aby se spolu vrátili do Londýna. Jody a Casey chodí do opuštěného domu, který Andy rekonstruuje a sní zde o Benovi. Na Valentýna dívky odešlou z Tamařina počítače Benovi, Andymu i Nicholasovi pozvánku na žhavý sex. Ben zuří, a tak se Tamara vrátí domů. Když uvidí Andyho, jak se líbá s jinou ženou, tak je z toho smutná. Pak k ní přijde Nicholas, který po ní vždycky toužil, a začnou spolu mít milenecký poměr. Beth si myslí, že Nicholas jezdí pravidelně do Londýna kvůli své další knize, ale on zůstává naproti v domě u Tamary. Jody a Casey je uvidí, jak se líbají a jejich fotografii pošlou Beth... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (145)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Gemmička je kočena o tom žádná, ne nadarmo z ní strejda malarkey poslintal nejedno DVD. Z mý strany přiliš mnoho vztahů a zámotků, které ke se konci vyřeší dřív než řeknete borůvkový koláč, no zase tak rychle ne, ale brzy a to je hlavní chyba filmu, který jinak točí zábavné momenty s nudnými v docela vyrovnaném poměru. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Why does the asshole always get the girl?“ Odvěká otázka, na kterou ani Frearsův úsměvný kousek o škodolibé reciprocitě příčin a následků nedokázal najít odpověď. Tok Thomas Hardy - grafická novela - filmové plátno ukočírován s přehledem a odzbrojující upřímností, až jsem měl chvílemi pocit, že si do Dorsetu přijeli léčit tvůrčí krizi Woody Allen a Terry Zwigoff. No jo, když jsou vztahy a sex postavené na trucu, jsou slova: „Nedala bych ti, ani kdybys byl poslední muž na Zemi po atomový zimě!“ jen takovým plácáním do větru.. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Po delší době kouzelný film, který vážně nevážně a hlavně nenápadně přeskakuje od ironického úšklebku v staromilské atmosféře po drama hraničící s parodií. Jaro, léto, podzim, zima spisovatelských snobů tenkrát na venkově zvedá koutky a budí permanentní zvědavost, jaká se objeví další scénáristická perlička a kam se to s dějem vrtne dál. Nic není nemožné, jen těch 56% mi zas nejde na rozum. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pro tenhle film se nádherně hodí slovo "decentní". Z toho vybočuje už jenom překrásná Gemma Arterton, která všecko to decentní, co ve filmu je, překračuje. Kromě slova decentní se k tomuhle filmu ještě hodí slova "pohodový" a "suchý". Tím to končí. Myslím si, že klasická vesnická nátura se mohla představit daleko líp, jako se třeba povedlo v dalším anglickém filmu - Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory). Každopádně je to pohodovka a pokud člověk na večer nemá jiný film, dá se na to příjemně podívat. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Spisovatelé jsou zloději a lháři. Tento zásadní poznatek jsem si odnesl ze snímku, kterému sice zcela nerozumím, ale dýchla z něj na mne pohoda venkova, otřásl mnou smrad kravího lejna, zaujal mne vztahový megamix a rozhodně nešlo přehlédnout znuděnou nadrženost místních puberťaček. Až se zkrátka jednou rozhodnu napsat sto dílů encyklopedie o barvě ranní stolice Járy Cimrmana, tak si nějaký podobný Dům spisovatelů taky najdu. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (5)

  • Film vychází ze stripů Posy Simmondsové vydávaných novinami Guardian. (ČSFD)

Reklama

Reklama