V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

Idahou

Jedna hvězdička chybí aby se film vyšplhal ještě o kousek výš k legendám, nebo extra zábavným filmům. Proč tu hvězdičku nedostal? Ze dvou důvodů - ač je celý film, od kamery, zvuk dialogy a kulisy vynikající, občas už mi to přišlo dlouhé a to i kůli druhému důvodu - hlavní hrdina hraje perfektně, ale jeho malý parťák docela často přehrává, především v druhé půlce tak nějak vypadává z role a nepůsobí věrohodně, nebýt toho, byl by to vynikající film s vtahující atmosférou ()

Acrobat

S pohľadom upretým na meno režiséra sa príliš nenádejam nad originalitou snímku, sťažka púšťam „play“ a pevne dúfam, že to budem mať za sebou z titulom prinajmenšom „odpad“. O dve hodiny neskôr......O tie dve hodiny neskôr nevidím kde mám myšku, kašlem na ňu, vrieskam po dome, stískam všetkých ľudí naokolo, neviem, čo mám robiť a moje pohyby nezodpovedajú genetickému kódu normálneho človeka. Neviem, či sa smiať, plakať, udierať, signalizujem ľavý hák, zvŕtam sa. Jednoducho racionalita zostala po filme bokom a Levy ako snáď žiaden z režisérov ma nedostal v poslednej dobe tak, ako to spravil s Real Steel práve on. Ja som si vedomý, že až uplynie nezmenný čas, obzriem sa a uvidím klady na šialenom sci-fi príbehu obyčajného robota s usporiadaním rodinných amerických vzťahov. Dá sa však inak? Dvojica Jackman - Goyo rozohrá takú uveriteľnú hru pohľadov, gest, mimiky, emócií, že nemôžem byť nezúčastnený, a kdežto pri nedávnom Warriorovi som ako divák nesedel v hľadisku a pasívne prijímal čo urobia (Hardy and Co.), v záverečnej hale som vrieskal s divákmi, plakal, radoval sa, neveriacky krútil hlavou. Ako to, že ma tak strhli? Zásluha všetkých. Od hercov, vyváženého scenára, pevnej réžie. Štáb musel postavy a Atoma milovať. Pomáhajú vo veľkom Elfman a istý Fiore. Precízny prístup všetkých pomohol vzchopiť Real Steel do profesionálnej ligy blockbusterov. Budú otĺkaní, ale som rád, že to zvládli. Tam, kde kopa železa v Transformeroch má len blyštiacu sa výbornú formu, Atom ma (až to zle znie) dušu, niečo čo mi ako divákovi dalo pocítiť tichý, radostný vnútorný záchvev. Obrovská radosť tak ide z konzistentnosti príbehu a perfektnej hereckej dvojice. Neskutočný ťahúni filmu, kde akúkoľvek situáciu hrajú priam s bravúrou. Nie chladná oceľ, ale Real Emotions, Real Win. Ba čo je dôležitejšie........Real SURPRISE. (08.01.2012, BDrip) ()

stratocasta

To máte tak, když se čtyřčlenná dysfunkční rodina vydá po 5 letech do kina, nemůže to dopadnout dobře. Táta non-verbal-ně propleskne hned při vchodu synáčka, protože koukal uvadečovi pod sukni a hned je celý film zkažený. O to víc to zamrzí, když jde o celkem slušnou nachos zábavu se souboji Intel Celeronu 3,2 GHz a starého MS-DOSU na pozadí nekalých praktik černošských, vidláckých, ruských a asijských stereotypů a šíleného Elfmanova fanfárování. Naštěstí místo Hugha tentokrát tancuje malý Bieber, takže se Wolverine může v klidu vrátit na Broadway a vše bude odpuštěno. ()

kwaicheng odpad!

A hele, nevěřil jsem, že je to možné, ale kybergladiátoři obživli. Ocelový potvory s tělem zmutovaný vopice, která by si chudák vlastní hnátou neutřela ani prdel, stanuly proti sobě v emerickém ringu. Doprovázeli je Hugh Jackman a nějakej přechytralej kluk. Dospělej Hugh tady byl za dítě, dítě tady bylo za dospělýho. Soupeřem pak byla Tereza Kerndlová & mešuge Mašimoto, kterej vypadal, že stál zrovna u řitě svýho mocnýho robota, když ten se zrovna mocně usral, tak, že Mašimotovi vstaly všechny vlasy. Vůbec, to byla dvojka. Chvíli se tvářili, že se nemůžou pořádně vysrat, chvíli chrlili emoce jedna báseň…kdo se má v těch lidech vyznat. Jinak to samozřejmě nebyl vůbec box, jak by to taky šlo, že jo. Moc se mi líbilo hlasový ovládání robotů, to než by vykvákali, tak by bylo po robotech, ale kde jen já už to viděl…Volím si tebe, Pikaču! ()

onlavu

Sta kilogramů železa poletovala sem a tam a nikoho nezajímala bezpečnost lidí, kteří stáli přímo pod ringem. No, není to krapet hloupé? To už je na mě fakt velké sci-fi. ()

Camarro14

Čas "1h 55min 26sek" = geniální momentka !!! Jinak poctivá mainstreamovka, která jé plná amerických klišé -> avšak budiž jí odpuštěno díky H. Jackmanovi a jejímu příjemnému zpracování. ()

Tamten

V době transformerů a jiných podobných hi-tech slátanin tento film vysloveně potěší. Také jsou tu roboti, ale na prvím místě nejsou triky a efekty, ale příběh (tím nechci říci, že triky jsou špatné, naopak jsou na standardně vysoké úrovni). Jediná drobná výtka - chvílemi je roztomilého chlapečka přeci jen dost. ()

Hoolit

Výborný film, který sem ani neočekával, že by se mi mohl líbit. A navíc hvězdné obsazení Hugh Jackmana posunulo tento film, ještě o příčku a výše. Dobrý nápad a skvělé zpracování. ()

pribina

Detailne spracované oceľové mašiny, Evangeline s pajkovačkou, Hugh ako spiaci otec ktorého treba "nakopnúť". Scenár veľmi príjemný nenásilný, spapaný jedným dychom. Určite patrí do TOPky filmov 2011. ()

waska

Robotí akce, trocha romantiky, šťastný konec, sympatické obsazení. Moc originality tam sice není, ale jako "remake" Over the Top to obstálo na výbornou. Já se bavil. ()

Boris.

Tohle sem nechtěl vidět...těšil sem se na sci-fi rvačku, kde si budou dávat roboti neskutečně do držky a když trošku poleví tak mezi ně skočí Wolverine a eště jim přidá, ale co sem místo toho dostal??? Dojemnej příběh mezi tátou synem Maxem a robotem, Maxovo srdceryvné proslovy a přeslazenej happyend...to ne. Ten kluk tam prostě hrát neměl a mohl to bejt docela slušnej film. ()

vikino1

Když už nevíme o čem točit, aby to vydělalo nějakej ten milion - co takhle vzít Stalloneho dva filmy. Jakýkoliv.. Tak třeba Rocky - přece jenom už tu dlouho nebyl. Hmm a co k tomu - bude to pro teens publikum - to by se hodil Over the Top.. A protože jsou v kurzu ted transformeři, tak tam šoupneme robota, nacpeme tam stejně tolik klíše jak ve Warriorovi (to ted frčí) - úspěch je zaručen. A ono to fakt funguje.. Je to zábavné, hezky se na to kouká - kdyby divákovi nebylo hned jasné o čem to bude a jak to dopadne, možná bych dal i plnej počet :-).. Možná... ()

afroadam

I přes většinu klišé, které existují ve filmovém byznysu, musí mít člověk radost především ze skvělých zpracování samotných robotů a jejich zápasů. Ale také z Hugha Jackmana, kterému skvěle sedla role "blbouna", který po rozmlácení jednoho robota, hned koupí druhého (kterého samozřejmě zničí hned další den). ()

Luckyman

Tento film ma veľmi potešil a už dlhšiu dobu som ho chcel zhliadnuť. Môj obľúbený herec Hugh Jackman nesklamal a ukázal, že patrí do TOP 10. Páčilo sa mi aj to, že to boli náznaky Rockyho. Pekný scenár, skvelé herecké obsadenie a oceľoví 2,5 m vysokí roboti robia tento film skvelou voľbou na večer :-) ()

Blacki

Musím na začátek říci, že se především jedná o spíše rodiný (nebo pokud chcete film o rodině) než akční film. Máme tu sice robotí box, ale vztah otce a syna předchází všechno ostatní. Může se to zdát jako ohrané téma, ale když bylo takto příjemně doplněno něčím nekonvenčním jako jsou roboti, kteří se řežou až do poslední kapky oleje...tak musím dát čtyři hvězdy. ()

Ceberus

Precizně dávkované porce ingrediencí pro rodinný film - akce, napětí, komedie, přátelství, láska, vítězství... Všechno do sebe pasuje a výborně to funguje jako celek. Jistě, základní kostrou příběhu je ničím nepřekvapující příběh o cestě za vítězstvím, který jsme si mohli vychutnat už před mnoha lety s boxerem Rockym nebo s dětským hrdinou v Karate Kid, ale to vůbec nevadí. Znovu jsem byl také potěšen parádním záporákem v podání Kevina Duranda, jehož kvalit si blíže všímám už od dob Hvězdné brány. A můžu pochválit i dětského představitele, protože vybrat nějaké dítě, které nebude hrát příliš zkostnatěle, je obvykle docela fuška. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky