poster

ABBA: Mamma Mia! Story (TV film)

 • Velká Británie

  ABBA: The Mamma Mia! Story

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2008, 45 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

 • Malarkey
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale natočit muzikál s muzikou od ABBY s herci, kteří se zpívat snaží, ale všecko za ně upraví počítač? Vždyť každý tvrdí, že originál je prostě originál a pak někdo příjde s nápadem Mamma Mia! a ještě si myslí, že to je geniální? Nevím, nevím.(1.1.2010)

 • Djkoma
  ****

  Složité hodnotit. Jako dokument to přináší tak 60% informací, které bych rád slyšel, na druhou stranu tam furt zní ABBA:-). Trochu mě překvapilo, že ve filmu MM! bylo tolik efektů resp. pozadí ... chvílemi jsem to poznal, ale tady to vypadá, že v Řecku celá skupinka nebyla snad ani jednou pohromadě... Samotný muzikálový příběh funguje díky nadčasovosti skladeb velmi provázaně. Rozhodně pobavil pohled do muzikálů v jazycích zemí, kde se hrál... vtipné a zároveň zajímavé z hlediska různého obsazení hlavní hrdinky:).(8.1.2010)

 • viperblade
  *****

  Dokument o hudbě ABBY a o filmu Mamma Mia! 45 minut je akorát, člověk se tu i něco dozví (např. že Meryl Streep chtěla být zpěvačkou a proto jí nedělalo problém zazpívat hned napoprvé tak těžkou píseň, jakou bezpochyby je "The Winner Takes It All“) anebo i to, že ABBA se vlastně oficiálně nikdy nerozpadla. Rozhodně příjemně strávených 45 minut.(4.10.2009)

 • Deimos
  *****

  TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +vydařený dokument, který má všechno, zazní tady většina z nejznámějších hitů, dozvíte se hodně o skupině ABBA, pravděpodobně i něco nového, rovněž je tu hodně povídání o filmu, o hercích a o nátáčení, taky o tom jak mu předcházel muzikál Mamma Mia! -v obsazení mi tady na stránkách chybý jména Björn Ulvaeus a Bennyho Anderssona, kteří jsou částečnými průvodci dokumentu/// Jedno oko nezůstalo suché. Skupinu ABBA mám, ze všech tehdejších kapel (Beatles, Queen...) nejraději. Jejich hudbu můžu pořád a to se řadím mezi ročníky, který je neviděl na živo zpívat. Film Mamma Mia se mi velice líbil a tento dokument sám za sebe je kvalitní a nabídne spoustu informací a to i kdyby to bylo o jiné hudební skupině. Ovšem je to o Abbě a o jejich hudbě a tento fakt korunuje tento dokument mezi ty nejlepší které jsem nejen o Abbě viděl./// Celkem 97%///(15.10.2009)

 • ABLABLABLA
  *****

  Výborný dokumentární snímek jak o ABBĚ tak o filmu Mamma mia. Dozvěděla jsem se spousty zajímavých věcí a rozhodně jsem se nenudila, což se u některých dokumentárních snímků stává, že podle námětu se nám zdá zajímavý, ale forma jakou je zpracován je nudná. U tohoto to ovšem neplatilo. A k tomu všemu spousta písniček od ABBY. Paráda.(31.12.2009)

 • hans500
  *****

  Výborný dokument s přiměřenou stopáží a dostatečným množstvím zajímavých informací.(31.12.2009)

 • Paity
  ****

  Mám rád jejich písničky. Nezažil jsem je vlastně, ale přesto se mi líbí. Rozhodně dokáží zlepšit náladu. Proto i film mi udělal takovou radost.(29.7.2013)

 • filmmovier
  *****

  Tentokrát hodnotím naprosto obejktivně, nejen proto, že je to ABBA (i když hlavně proto). Překvapilo mně, kolik zajímavých věcí jsem se z toho dozvěděl. Nejen o skupině, ale i o spolupráci Bennyho a Björna, ale také o divadelním představení i samotném filmu (nejlepší byly rozhovory s Julií Walters, Firthem a hlavně s Brosnanem a informace, že Meryl odpálila The Winner Takes It All na výbornou hned napoprvé - mimochodem, ani jeden z herců neměl vůbec ponětí, jak se v tom filmu vlastně ocitl). Tenhle dokument je velmi sympatický pohled do zákulisí všeho možného a nonstop tam hrajou songy, takže za mně absolutní spokojenost. Navíc jsem se dozvěděl i o dvou pro mně zcela neznýmých písničkách, takže informační hodnotu má tenhle dokument opravdu vysokou. A navíc jsem u toho trsal a královsky se bavil. Takže prostě velmi příjemně strávená třičtvrtě hodinka.90% + 10% za hudební doprovod.(20.7.2018)

 • Renie42
  *****

  ABBU mám moc ráda, jejich písničky jsou nadčasové, tak se dají poslouchat kdykoli. Meryl Streep a Pierce Brosnan jsou skvělí herci, ale podle mého názoru ve filmu Mamma Mia, to byla nešťastná volba, co se týče zpěvu.(31.12.2009)

 • paniColombova
  ****

  Miluju tenhle film, ale ani ne tak kvůli ději filmu, ale kvůli hudbě a krásné atmosféře.Přiznejme si, že kdyby film byl bez zpěvu, byl by to klasický kýčovitý romantický milý příběh, ale díky hudbě a dobrému hereckému obsazení je to mimořádný film s mimořádným úspěchem. Překvapilo mě jak herci dovedou zpívat, hlavně Amanda Seyfried.(2.1.2010)

 • p81
  *****

  Film jsem dlouho nechtěl vidět, ale po shlédnutí tohoto dokumentu měním názor, asi to nebude úplná ptákovina.(14.1.2010)

 • Nattramet
  ***

  Na první pohled roztomilý, ve výsledku však vlastně jednoduchý, hloupý příběh. Herecké výkony mě naprosto neoslovily, Maryl Streep má rozhodně na lepší filmy, než je tento brak. 3* dávám více méně jen proto, že ráda poslouchám ABBU....(21.1.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace