ABBA: Mamma Mia! Story (TV film)

ABBA: The Mamma Mia! Story

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2008, 45 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

Nemůžu si pomoct, ale natočit muzikál s muzikou od ABBY s herci, kteří se zpívat snaží, ale všecko za ně upraví počítač? Vždyť každý tvrdí, že originál je prostě originál a pak někdo příjde s nápadem Mamma Mia! a ještě si myslí, že to je geniální? Nevím, nevím.(1.1.2010)

Složité hodnotit. Jako dokument to přináší tak 60% informací, které bych rád slyšel, na druhou stranu tam furt zní ABBA:-). Trochu mě překvapilo, že ve filmu MM! bylo tolik efektů resp. pozadí ... chvílemi jsem to poznal, ale tady to vypadá, že v Řecku celá skupinka nebyla snad ani jednou pohromadě... Samotný muzikálový příběh funguje díky nadčasovosti skladeb velmi provázaně. Rozhodně pobavil pohled do muzikálů v jazycích zemí, kde se hrál... vtipné a zároveň zajímavé z hlediska různého obsazení hlavní hrdinky:).(8.1.2010)

Dokument o hudbě ABBY a o filmu Mamma Mia! 45 minut je akorát, člověk se tu i něco dozví (např. že Meryl Streep chtěla být zpěvačkou a proto jí nedělalo problém zazpívat hned napoprvé tak těžkou píseň, jakou bezpochyby je "The Winner Takes It All“) anebo i to, že ABBA se vlastně oficiálně nikdy nerozpadla. Rozhodně příjemně strávených 45 minut.(4.10.2009)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +vydařený dokument, který má všechno, zazní tady většina z nejznámějších hitů, dozvíte se hodně o skupině ABBA, pravděpodobně i něco nového, rovněž je tu hodně povídání o filmu, o hercích a o nátáčení, taky o tom jak mu předcházel muzikál Mamma Mia! -v obsazení mi tady na stránkách chybý jména Björn Ulvaeus a Bennyho Anderssona, kteří jsou částečnými průvodci dokumentu/// Jedno oko nezůstalo suché. Skupinu ABBA mám, ze všech tehdejších kapel (Beatles, Queen...) nejraději. Jejich hudbu můžu pořád a to se řadím mezi ročníky, který je neviděl na živo zpívat. Film Mamma Mia se mi velice líbil a tento dokument sám za sebe je kvalitní a nabídne spoustu informací a to i kdyby to bylo o jiné hudební skupině. Ovšem je to o Abbě a o jejich hudbě a tento fakt korunuje tento dokument mezi ty nejlepší které jsem nejen o Abbě viděl./// Celkem 97%///(15.10.2009)

Výborný dokumentární snímek jak o ABBĚ tak o filmu Mamma mia. Dozvěděla jsem se spousty zajímavých věcí a rozhodně jsem se nenudila, což se u některých dokumentárních snímků stává, že podle námětu se nám zdá zajímavý, ale forma jakou je zpracován je nudná. U tohoto to ovšem neplatilo. A k tomu všemu spousta písniček od ABBY. Paráda.(31.12.2009)

Výborný dokument s přiměřenou stopáží a dostatečným množstvím zajímavých informací.(31.12.2009)

Mám rád jejich písničky. Nezažil jsem je vlastně, ale přesto se mi líbí. Rozhodně dokáží zlepšit náladu. Proto i film mi udělal takovou radost.(29.7.2013)

ABBU mám moc ráda, jejich písničky jsou nadčasové, tak se dají poslouchat kdykoli. Meryl Streep a Pierce Brosnan jsou skvělí herci, ale podle mého názoru ve filmu Mamma Mia, to byla nešťastná volba, co se týče zpěvu.(31.12.2009)

Miluju tenhle film, ale ani ne tak kvůli ději filmu, ale kvůli hudbě a krásné atmosféře.Přiznejme si, že kdyby film byl bez zpěvu, byl by to klasický kýčovitý romantický milý příběh, ale díky hudbě a dobrému hereckému obsazení je to mimořádný film s mimořádným úspěchem. Překvapilo mě jak herci dovedou zpívat, hlavně Amanda Seyfried.(2.1.2010)

Film jsem dlouho nechtěl vidět, ale po shlédnutí tohoto dokumentu měním názor, asi to nebude úplná ptákovina.(14.1.2010)

Na první pohled roztomilý, ve výsledku však vlastně jednoduchý, hloupý příběh. Herecké výkony mě naprosto neoslovily, Maryl Streep má rozhodně na lepší filmy, než je tento brak. 3* dávám více méně jen proto, že ráda poslouchám ABBU....(21.1.2016)