Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Vasyl

Lepší. Ríša se zase jednou ocitnul na planetě plné potvor, co by ho rády sežraly. No a tak si to s nima na férovku dává. Jo a ještě si přizve 2 skupiny lovců odměn, aby to neměl tak jednotvárný. Jo, přesně takhle jsem doufal že to bude vypadat. Dokonce byly i kozy. S chutí do čtverky pánové! ()

ejay

Další v podstatě zbytečnej film. Když to mám brát jako béčko, tak je to fajn. Až na to, že skoro všechny dialogy postav se odehrávají někde na písku a v pozadí je jakási hejbací levná tapeta. Diesel ja dostatečně drsnej, ale všechno už tu bylo v Černočerný Tmě, tak k čemu toto. ()

Honzulik

Musím říct, že Vin Diesel není zrovna můj šálek, ale zhlédl jsem další jeho film...první polovina filmu je celkem v pořádku a divák je udržován v napětí, také o akční scény není nouze. Pak to nějak upadá a konec filmu už je slabota. Možná je to jen můj názor, ale proto ho tady píšu. Slabší mně připadaly digitální efekty, které jako by byly z 90 let. ()

stolista

WTF?!! Kdo na tenhle film psal dialogy?? Takový kydy sem už fakt hodně dlouho neslyšel. Vyslovená ztráta času. Efekty by jakž takž ušly, hudba nic moc,ale ty dialogy..to bylo na zbláznění. Myslel sem, že série Riddick má na víc. ()

PeterMC

Celej serii zjavne uskodila velmi zla dvojka ... je skoda ze sa pouzil tak gycovy scenar. S lepsim papierom by to bolo skvele - atmosfera, celkom kuul Riddick .... a Jordi Molla by si zasluzil dalsiu naozaj dobre napisanu postavu (vid. Blow), toto ho skor zakopava pod zem, ()

Liger

Je tu sakramentsky znát, že Riddick není určen pro mainstream, není to megalomanský blockbuster s monumentálním rozpočtem, ani kasovní trhák, ačkoliv z hlediska výdělečnosti by jistě Vin Diesel a jeho filmařská parta byly raději v případě vyšší sumy z návštěvnosti, nicméně hlavní důvod byla láska k Riddikovi a učarovat úzké skupince fanoušků úsměv na tváři. Přestože výše rozpočtu může být pro výsledný zážitek z filmu irelevantní, bohužel v tomto případě to neplatí, protože právě ponurá a postapokaliptická stylizace, které je kromě hrdiny deviza filmu, potřebuje kvalitnější zpracování, což ovšem neznamená, že by nebyl pěkný, nicméně na dnešní poměry a zaměření se na bizarní faunu filmu zkrátka nesvědčí. Pro fanoušky Riddika, nebo ty, kteří mají v oblibě snímky s prostým příběhem, nelítostnou postavou, která mluví jen občas, zato s působivou drsností. dychtíc po pomstě, a že mu skutečně jde, doporučeno. ()

NightScene

Luxus! Super obsazení, bombový hlášky a parádní efekty. Prostě akce od první minuty a určitě se nebudete nudit. Riddick je prostě nejlepší! 90% ()

soldier8cz

Film Riddick je na vysoké úrovni co se efektů a akčních scén týče, avšak příběh a celý děj samotný jakoby byl napsán přes kopírák prvního dílu a film jako takový nabuzuje po shlédnutí celkový dojem toho, že scénárista i režisér celkem dost zaspali. Od filmu jsem očekával víc. ()

Veena.cz

Kozy, domácí mazlíček a dojemnej konec. Riddicku, co se s tebou stalo? Už i tebe sponzoruje Hasbro? Jinak si to nedokážu vysvětlit. Polovina filmu se točí okolo nemastných "bojových" scén a Riddickovo úžasná hra s myslí druhých se vyskytne jen jednou. Kde je ten chladnokrevný, geniální vrah, kterého jsem si tak zamiloval ... ? Postavit film na krásných CGI efektech může mít smysl, ale ne, když hlavní postava má být génius. ()

PamelaJJK

Mám stejný problém jako LIVINGDEAD. Riddick mě dokázal párkrát uspat! A to je průšvih... Hodně jsem se těšil a hodně jsem se zklamal. V podstatě nesmyslný film s nulovým dějem. Kromě Vina Diesela a těch různých mimozemských oblud a s tím souvisejících triků není vlastně co hodnotit. Ani hudbu, ani nic. A ani ty hlášky (či spíš marné pokusy o ně) nefungovaly a míjely se účinkem. Kam se poděla atmosfěra předchozích dílů, která dokázala diváka úplně pohltit? Tohle je aspirant na cenu za nejnudnější film roku. Drsňák Vin Diesel a triková stránka "filmu" mě nutí dát aspoň dvě hvězdy, ale jinak je to prachobyčejný bezcenný blábol na jehož sledování je škoda utrácet čas. Bohužel. Tohle by měli pouštět na filmových akademiích celého světa jako odstrašující příklad toho, jak se dá zprznit "kultovní legenda". Objektivně musím říct, že i ty dvě hvězdy, které dávám, se mi zdají moc. ()

Reapper

Film Riddick potěšil především návratem na stejnou vlnu na které jel první díl série. Temná a hutná atmosféra je místy znatelná, ovšem snad ani jednou není dotažená dokonce a to je celkem škoda. David Twohy se jako scénárista a režisér zhostil filmu nešťastným způsobem. Celý film okolo Vás tak nějak propluje a v podstatě ani nebudete vědět, že jste nějakého Riddicka viděli. Protože snad vše co je vidět v tomto pokračování, bylo vidět v lepším světle prvního dílu. Dalo by se tedy s klidem mluvit o promarněné šanci plnohodnotného a alespoň trochu smysluplného pokračování.Je to velká škoda ale až na začátek filmu stál celý film dějově za prd a zbytek už byl jen obyčejná vyvražďovačka u které jsem se nudil jako nikdy.Podle mě zahozený potenciál a velké zklamání. ()

srolyma

Pomlácený Riddick se probere na horké neobydlené pískové planetě a netuší, která bije. Tak zabije tu ptáčka, tu pejska, tu přerostlého škorpiona a začne se rozhlížet kolem. Ochočí si malé roztomilé štěňátko a vyhlíží záchranu. Tolik Riddick jako Robinson. Pak přiletí dvě lodě plné lovců lidí a tak je Riddick počne pěkně jednoho po druhém likvidovat. Tolik Riddick jako osamělý bojovník ála Steven Seagal. Pak ale začne pršet, což zcela fatálně mění situaci. Najednou se začnou všude kolem množit vetřelci a tak je třeba spojit síly a bojovat společně. Tolik Riddick jako Ripleyová. Celkem slušná akční sci-fi s naprosto příšernými animovanými kulisami jak z Maroldova panoramatu Bitvy u Lipan. Na druhou stranu nám zase Katee Sackhoff ukáže to, na co jsme marně čekali celé čtyři řady BSG. Takže vlastně spokojenost. ()

elanista1

Sam som zaskoceny ako ma to bavilo. Necakal som zazraky, nakoniec ziadne neboli, ale videl som jeden dobry film ktory utiekol ako voda a nezaznamenal som v nom ziadne rusive elementy, ktore by mi prekazali. Pribeh je uplne jednoduchy, to mam rad; je tu Vin Diesel, ktory mi je inak ukradnuty, ale jeho postavu Riddicka mam rad...mam tiez rad efektnu akciu, vtipne repliky a konieckoncov aj zaujimave prostredie spustosenej planety obyvanej len nebezpecnymi netvormi. Neviem o tejto serii mnoho, nevidel som ani jednehoo Riddicka, ale dnes mozem realne uvazovat ze si niekedy nejakeho este pustim. Mam rad, ked mozem sledovat nejake pokracovanie bez toho, aby som videl predosle filmy. To je to, co najviac ocenujem na tomto snimku, ze dokaze stat na vlastnych nohach a nie je zavisly na svojich predchodcoch. ()

yazik

Riddicka mám velice rád, takže jsem ochoten u něj tolerovat věci, které bych jinak netoleroval a snižoval bych celkové hodnocení. Být nezaujatý, dal bych 3* maximálně, ale film jsem si užíval i s těmi nesmysly, kterých je tam víc než dost. ()

gefr

Riddick je srdcovka a i kdyby se Diesel jen hodinu a půl koukal do kamery a na konci položil kabel, stejně ho miluju, takže pro mě jasná volba :D ()

x_ander

Riddickovo univerzum mám hodně rád a na nový přírustek jsem byl dost zvědavý. A ve výsledku jsem spokojený. Ačkoliv Riddick vs. potvory na neznámé planetě tu už jednou bylo, je tenhle návrat ke kořenům takový jak má být, a především první část filmu jsem si náležitě užíval. Nejvíc bych ale stejně ocenil film s Riddickem, který by byl svým rozmachem někde na půl cesty mezi komorní vyvražďovačkou (aktuální film a Pitch Black) a megalomanským pokusem o Star Wars (Chronicles of Riddick). Pokud mi Diesel a Twohy někdy přinesou film ve stylu Escape from Butcher Bay, budu skákat do stropu. ()

Palisander

K legende nič nepribudlo ale aspoň to bolo akčné. Radšej by som privítal pokračovanie, kde by sa niečo nové odhalilo. Toto je len čosi na zabitie času. A veštenie by bohato stačilo len jedno ;-). ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)