Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Saur.us

Pokus o návrat do nepřekonatelné Černočerné tmy, který putuje od nikud nikam, bez atmosféry a s tunou siláckých hlášek bez kouska stylu. Totální béčko, které ale nemělo čím zapůsobit. ()

Leleta

Vin Diesel alias Riddick je tak nahláškovaný ("za pět vteřin tě zabiju") a namachrovaný (fakt že ho zabil), že si nejsem jistá, jestli jsem se víc bavila, nebo mě spíš štval. A to ačkoliv jsem brala v potaz, že nový Riddick bude testosteronová podívaná zacílená především na tu méně inteligentní mužskou část publika, čemuž odpovídají i neustálé sexistické narážky na jedinou ženskou postavu, která jako na potvoru s chlapama nespí. Kdyby tam nebyla, tak by počet ultrasupermegahustých hlášek všech ostatních klesl asi tak na pět. Nevím proto, jestli byl dobrý nápad vsázet všechno jenom na jedinou kartu, ale každý máme nějaký vkus. Nicméně za ten patetický konec (ne, nebudu spoilovat, ani naznačovat) by si měl David Twohy nafackovat. Protože se obávám, že to myslel fakt vážně. ()

MatesMS21

Spousta..spousta detailů nehodnych tohoto dá se říct fenoménu nasměrovala muj zajem o film na krabicku arasidu v županu. .. z mého pohledu odflaknuty..zprzněný Riddick. ()

FilmWave

První třetina, kde je jen Riddick a "divočina", je naprosto super! Pak už je to standardní b-éčko, které neurazí a pobaví. ()

Hapretor

Hrůza. Tolik jsem se těšil. Tolik jsem se těšil, že bude nějaká pompézní bitva na planetě Furia mezi různými entitami, podobně jako ve dvojce, jen lépe, výbušneji, brutálněji, ale dostanu jedničku v CGI upgradeu a totálně bez atmosféry, se suchými hláškami, jak přes kopírák. Co to, sakra, bylo ?! To měl být Riddick !? Já ho tam neviděl !!! Fakt škoda peněz, pane Twohy ! ()

M.Myers

No to bych radši koukal na to, jak tam Riddick bloudí po planetě, přepere nějakou tu ještěrku a blbne tam s tou přerostlou hyenou, než na tu kravinu, co se z filmu po úvodní pasáži vyklube... digitální matlanina ještě k tomu celá ve tmě. A do toho ty dvě bandy žoldáků... Ty první to byli jako nějaký dementi nebo co... V tý druhý bandě je zas nějakej uvědomělej pán, kterej uvěří tomu nejhledanějšímu parchantovi ve vesmíru, vše co mu řekne a stanou se dobrými přáteli, aha. Abych jen nekafral, tak Diesel si roli Riddicka stále užívá, nicméně celek je i přes podobnost s Černočernou tmou pouze průměrný film. ()

Ydrosten

Richard B. Riddick, se nám pomalu změnil na Chucka Norrise. Trochu mě zmátla scéna se zabitou zátěží ( 60 kilo navíc ) kde jsem čekal trochu jinou dějovou linku ( čekal jsem že pak budou spolu - no ale co už ) Taky mi asi měla ukápnout slzička když Riddick přišel o parťáka. Vaako tam byl jen chvilku, takže se nedá z určitostí říct že by tam byl z nějakého důvodu - čekal jsem víc rozvinutý závěr z kroniky temna. // Celkově nic moc. ()

Heroine

Riddick je moje vcelku oblíbená postava, a Vin se na ni skvěle hodí. To ale asi tak všechno, co je na tomhle filmu dobré. Jinak se děj nikam nepohnul, a nic nového ani zajímavého nevidíme. Je to jako sledovat Pitch Black pozpátku... ()

dj.kouba

Vizuální hody, avšak nulový scénář a příběh. Jinak samozřejmě Ridick opět docela slušně hláškuje, takže vtipné situace a Vinova postava film zachraňují. 60 % ()

Kopi1

Nezklame, ani nenadchne. Twohymu se asi zastískalo a tak narychlo natočil průměrný film s mega porcí speciálních efektů. Příběh mi přijde, že se trochu opakuje, ale naštěstí to zachraňuje Vin. Kdyby to David promyslel o něco víc, myslim, že by se nikdo nezlobil. Lepší tři hvězdy. ()

Rikky007

Už na konci Kroniky temna mi bylo jasné, že pokud budou chtít natočit pokračování, budou muset Riddicka nějak zbavit "vlády" a taky že ano. Protože film s Riddickem, který ve tmě nebojuje o přežití by byl o ničem. Otázka je, zda se jim to opravdu tak dobře povedlo. Třetí film s obrýleným plešatým namakancem je dost rozvláčný a hlavně v úvodu daleko víc než akční vyvražďovací sci-fi připomíná školu přežití Beara Gryllse. A bohužel i v momentu, kdy na to vybíjení opravdu dojde je to místy na usnutí. Abych to shrnul - příliš hašteření mezi žoldáky a málo konstruktivní akce s Riddickem. Každopádně Riddick se vrátil, digitálně přeleštěn, pořád stejně schopný zabíjet a v neposlední řadě bavit méně náročné diváky. ()

REBARB0RKA

Černočerná tma ve mně zanechala hlubokou stopu, z Kroniky temna si pamatuju jenom to, jak vypadá Karl Urban bez přilby a dlouhých blond vlasů z Pána prstenů. Na Riddickovi je vidět, že Vin toho "svého" divocha zbožňuje a tak chtěl, aby film vznikl za každou cenu. Takže tu máme vykrádání sama sebe, pár prázdných postav (stejně jsou tam proto, aby je mohl někdo nebo nebo oddělat) a divné motivace a chování některých postav (Johns? Dahl?). Dokud si Riddick hraje s příšerkami, je to fajn, jakmile se mluví, je to nuda, když se o slovo zase přihlásí příšerky, je to fajn. Neurazí, neoslní. A já si z toho budu za chvíli pamatovat jenom Riddickova BFF dinga a možná ten trik s šavlí. ()

Luk Skywalker

Kdyby film nevznikl, tak by se nic nestalo. Planeta je zjevně inspirována nějakou z knih o Planetách Smrti od Harryho Harissona, kde byla nepřátelská jak fauna (ta ve filmu je) tak i flóra (ta ve filmu není, je to vyprahlá pustina). Živočichové jsou "mutanti", kteří mají předobraz v živočiších, kteří žijí na zemi (vodní hadi, škorpióni, hyeny/psi), vše samozřejmě větší než je zdrávo. Množství místních škorpiónů je taky větší než malé. Zajímavě je rovněž pojata první pomoc v polním podmínkách (zevní fixátor zlomeniny bérce, zastavení krvácení). Když to shrnu jednou větou - je to hezký přírodovědný film o planetě smrti. ()

Evander

Riddicka mám ráda, Vina Diesela mám hodně rád, tento film však povznést na slušnou úroveň nedokáže. Ani zábava nebyla na úrovni, na jaké bych čekal. Hodnocení vidím tak kolem 50% a to je prostě slabota. ()

Páně

Pro Riddickovskou notu mám jakýsi druh slabosti, byť by byla v mnohých ohledech lehce strhatelná. Ale zkrátka někdy to tak je a zjevné faily se přehlédnou snadněji než jinde. I přes poměrně překvapivě nataženou stopáž mi tenhle násilnický minimál opět ubíhal jedna radost. A odvarová scénka s bedýnkou na hlavu legendární, zasmál jsem se dosytosti. ()

agassi68

Škoda záverečnej pol hodiny. Inak dostanete presne to, čo čakáte. Samozrejme, že sa kopíruje zvesela a trošku sa to zamaskuje. Príbeh osamelého, drsného, ale charakterného Riddicka na nehostinnej planéte plnej nástrah a zlomrchavcov je niečo na spôsob Ramba či Barbara Conana. A tí si vždy našli svoj fanklub.. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)