Smrtelná nákaza (TV film)

• Nový Zéland

Fatal Contact: Bird Flu in America

Fatálny vírus: Vtáčia chrípka v Amerike

Drama / Thriller / Katastrofický

Nový Zéland / USA, 2006, 83 min

• nash.

Sice si tvůrci neumí představit jak by to vypadalo a co by se dělo, kdyby svět zachvátila smrtící chřipková pandemie, ale kupodivu jim to nebránilo v natočení filmu. Dětinsky naivního, bez napětí, bez atmosféry, bez nápadu, bez šťávy. Všichni se tu pohybují spořádaně, zvolna, téměř bez zájmu, a to i ve scénách, které měly být nejspíš dramatické (rvačka o potraviny v poloprázdném obchodě) a přestože lidé umírají po tisících, všechno stále funguje. Vláda vládne a pořádá hojně navštěvované tiskovky, telefony zvoní, všichni si pomáhají nebo v klidu s moudrými proslovy umírají. Idyla.(20.4.2010)

• michael99

Už dlouho jsem neviděl víc absurdnější ptákovinu, bez špetky dění. Ano ptákovinu, tím narážím na naše okřídlené kamarády ptáčky, které v tomto filmu ve velkém množství masakrují, i když vůbec nemusí, protože ta chřipka se umí šířit i z člověka na člověka. Bohužel to není jediný bod z dalších mnoha absurdních bodů tohoto "filmu". Ale co mě opravdu vytočilo.... Divák čeká nějaký závěr filmu. Každý to tak má. Je jen málo filmů které mají otevřené konce a většina z nich patří mezi absolutní špičku. Nicméně tady je konec otevřený jako vrata do stodoly a najednou z ničeho nic konec !!! Titulky jedou a já koukám co se to jako kurva děje, že si nemůžu dokoukat ani "film". No prostě děs a hrůza !(12.11.2017)

• Snorlax

To už je ostřejší pingpongový míček, tohle je děsně tupé.(10.7.2011)

• Gabra

Televizní český název filmu: "Smrtelná nákaza". V Číně se objevila nová mutace viru ptačí chřipky, a tak vyšlou z USA do postižené oblasti specialistku - doktorku Joely Richardsnovou. Epidemioložka ale na místě zjistí (jak se dá čekat), že na záchranu už je pozdě. Jistý americký obchodník totiž již vir zavlekl do USA. Předvídatelný děj bez pořádného napětí i dojímavých scén (ačkoliv téma je vyloženě očekává). Za závěr však uděluji hvězdičku navíc (jako u všech katastrofických TV filmů jsem očekávala, že svět bude zachráněn s posledním záběrem na stále se rozšiřující nákazu a ono to tak kupodivu nebylo).(26.4.2010)

• MikO_NR_1909

Tieto televízne pecky sú vírusom sami o sebe.(29.9.2014)