The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Eldrick

Dementní, prázdná a natahovaná studie postupnýho rozkladu osobností lidí hnijících v atomovym krytu. Když se nad tim zamyslim, tak to asi žádný osobnosti vlastně nebyly, jinak by tak rychle neztráceli lidskou důstojnost. Postava hasiče s post-traumatickym stresem ve skvělém podání Michaela Biehna se vlastně chovala naprosto přirozeně ve srovnání s ostatníma slabochama, když pominu to klišé o (SPOILER!) přeživší "panně". Ale na druhou stranu, lidi dělaj v zoufalství hodně zoufalý věci a v tomhle případě znamená šukat seschlou a špinavou Rosannu Arquette čirý zoufalství. ()

TheDon

Po našlápnutým začátku to sklouzává do dlouhé, možná až moc natažené psycho jízdy s dostatkem radioaktivního spadu. Nemůžu říct, že by mi Divide úplně sedl. Ale taky nemůžu říct, že by to byla nějaká velká kravina. Zajímavě se vyvíjející postavy a pár solidních překvapení se tu najde. A závěrečná apo scéna se hodně povedla. 60% ()

honajz2

Já ty filmy, co se odehrávají s několika lidmi v uzavřených prostorech, mám rád, avšak tohle se od nich lišilo tím, že přeživší byla parta debilů, kterým začínalo postupně totálně hrabat. A když je tam nějací další divní lidé, kteří jim nejprv sebrali dítě a bůhví co s ním udělali (to totiž film nevysvětlí, ani to, co jsou zač), v tom bunkru zapečetí, začíná peklo. Pomalu, ale jistě. A to nejhorší začne v druhé polovině. Sexuální otrok, dva pošahaní bisexuální bratři až na půdu, pitomci, co dělají jakože nic a mnohem víc. První polovina se mi líbila, byla celkem atmosférická, bohužel druhá polovina se spíš táhla, nudila a vlastně celá se snažila být hlavně zvrácená, jenže byla hlavně nudná. Žádné překvapení ani vysvětlení se na konci nekoná, což je taky škoda. Navíc je tam hned několik nelogičností, už jenom to, že jim ta tak dlouho vydržel vzduch. Jako celek mi to vychází tak na průměr, což je celkem škoda, jelikož v té první polovině ta atmosféra fakt byla. Pak už z toho byla psychonuda, ale spíš jenom ta nuda. Jako jo, sice je to pak ještě celkem depresivní, ale ani to bůhvíjak filmu nepomáhá. ()

j.bena

Ještě nikdy jsem neviděla tak hrozný ( v dobrém slova smyslu ) film. Od začátku do konce napínavý. Skvělé... ()

berusche

Bohužel slova jako katastrofický a scifi se tu poněkud ztrácejí neb to rozhodně není to, kvůli čemu vás tvůrci lákají. Za to vás lákají na vcelku vkusnou podívanou "letem světem po charakterech party izolovaných, která zvlčí". A že tihle zvlčili opravdu dobře. První část filmu se zdá býti poněkud zdlouhavou a nudnou tendencí vysvětlit, proč jsou ti lidé tam dole zavřeni, z čehož nevyplyne vůbec nic. To potvrdí statečně i závěr. Mohli jste to klíďo vynechat, akorát vám to ubralo v mých očích hvězdu, neb jste to špatně otevřeli a taky špatně vysvětlili, jinotaje jsou tady dost k ničemu, když divák neví ale vůbec, která bije. Nicméně, druhá část filmu se táhne v úplně jiném duchu, a to v duchu slušné exploitation. Takže, pokud vás tohle láká, měl by patřit snímek mezi vaše zhlédnuté, scifi nečekejte. A ten, kdo psal obsah, taky asi viděl dál než ruka scénaristy, že? ()

easaque

-3* u tohoto filmu záleží jak se k němu přistupuje. Pokud stejně jako já se těšíte na scifi, tak odejdete zklamaní. Z tohoto žánru je tam toho hodně málo a spíš kazí logiku filmu a velmi často jsem se ptal - "Proč?", a to mě vadilo. Jedná se spíš o psychologické drama a dobrý rozbor uzavřené skupinky osob pod tlakem. V tomto je slušný, ale podobných filmů jsem viděl několik a nijak extra se nevymyká - prostě nenávist, agrese, zvrácenost a násilí. Herecké výkony jsou však slušné. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Caminzind

Bůhví, co jsem si z tohoto kina měl odnést. Asi zjištění, že i z videoklipu k The Unforgiven se dá udělat celovečerák. Upřímně, ty sentimentální, skoro až romantické hudební vsuvky mě spíše pěkně sraly. Tedy kromě finálového očistce v žumpě, který byl až symbolický vzhledem k peklu, kterým si hrdinové museli projít. Film zachraňuje hlavně napětí a dvojník J. Macháčka ze Samotářů Michael Eklund. 60% ()

Jonash87

Vážně je tu hrozně moc nelogičností, děr ve scénáři i divných zvratů v chování jednotlivých postav, přesně jak se dočtete ve vrchních komentářích. Ale tesknou atmosférou, syrovostí a slušným výkonem většiny protagonistů se to vyvažuje. Nic jsem od filmu nečekal nečekal , takže nakonec i spokojenost. ()

Havaj8

Psychologickej thriller pro labužníky. Postapo žánr můžu, tady to nebylo tak úplně o tom, ale skupince lidí uzavřenejch v krytu. Postupně se to začalo vyhrocovat, kvůli jídlu, svobodě, nervy pracovaly, stálo to za to koukání. Ale co mi opravdu vadilo, tak že se nějakým způsobem neobjasnilo o co vlastně šlo, nějakej menší flashback třeba, pak to vlastně postrádá jakejkoli smysl. Ale i tak je takle kvalitních filmů málo. ()

Martin741

Reziser Xavier Gens /Les Frontieres/ natocil temny a drsny klaustrofobicky fryler, ktory ma hodne do hororu. Staci, aby vo velkomeste vycinal nejaky extrem, a postavy aby sa uchylili do uzavreteho priestoru. A zacina masaker - pekne vyplavaju na povrch prave charaktery charaktery postav a pekne to podkreslia este dialogy. Vyborne je najma herecke osadenstvo - objavil sa tu napriklad aj Michael Biehn /Terminator 1, Abyss/. Priestory uzavretej miestnosti su samy o sebe depresivne, a vsetko este dotvara pribeh a rezia. 80 % ()

peiton

Všade kam sa pozriem samá nuda.Partia rôznorodých indivíduí(to sa musí uznať) uväznená dobrovoľne-nedobrovoľne v suteréne domu sťa protiatomový kryt riešiac všetko možné len nie to ako vyviaznuť z jeho zložitej situácie.Slabý odvar katastrofického scenára ako len niekoľkonásobne vylúhovaný čajový sáčok môže byť.Po sci-fi a jeho charakterových črt ani ťuk nehovoriac o akomsi ,,zle",ktoré číha za dverami protiatomového krytu,ktoré aj tak ako prišlo tak i odišlo.Toto nie je dobré ani po sci-fi stránke nieto po hororovej,pretože čo s hororom,ktorý nie je strašidelný či sci-fi bez technických vízií prebiehajúcimi priamo pred mojimi očami alebo thrillerom,ktorý nie je napínavý??Nedívať sa (!) ()

Wiikii

Film z lokálně apokalyptického či bůh ví jakého incidentu, protože to je tady také nejasné, jakož i další drobnosti. Ale hlavním poutkem snímku je ta proměna lidí v uzavřeném klaustrofobickém bunkru jednoho poloblázna. .. Divide dokáže zaujmout, hlavně díky dobře napsaným postavám a atmosféře ve které se vše odehrává. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Hees

Veľmi veľmi brutálny film, ktorý neviem no či by sa niečo takéto stalo, ale dajme tomu, že šanca nejaká existuje, že by sa nachádzali na jednom mieste podobný jedinci, u ktorých by sa toto stalo čo som videl vo filme. Brutalita tam je jasná a to najprv film vyzerá ako súboj ľudí proti niekomu, že sa spoja a tak porazia nejakého nepriateľa, ale postupne sa film mení na súboj o prežitie kde každý kope sám za seba a u ľudí sa dostávajú do popredia "zvieracie pudy" (dajme tomu). Nechápem síce prečo sa tak film radikálne mení a stáva sa z jedného filmu niečo úplne iné, ale druhá polovica je dajme tomu trocha lepšia. Je to samozrejme trochu pritiahnuté za vlasy, aby v ľuďoch až takto prevládli zvieracie pudy, ale ide o to zobraziť ľudí ako monštrá a tými možno aj sme (kto vie). Kto nakoniec prežije, alebo zvíťazí tak to si pozrite na vlastné oči a potom si ich pretrite, lebo nie každý znesie takú veľkú brutalitu, aká bola v tomto filme. ()

MrPierc

Konec světa, jeden sklep a několik přeživších. Ponorková nemoc může začít pracovat a ponořit se do svých nejhutnějších vod. Mohli by přežít déle, ale to by nesměl pracovat stres, strach, deprese a pocit, že to stejně nikdo nepřežije. Na začátku byli slušně vychovaní lidé. Stačilo pár dní a z kultivovaných lidí se stávají zvířata. Klesnou na nejnižší schod svého chování. Začnou se opět projevovat primitivní pudy, chaos a potřeba se začlenit. Ten, kdo umřel jako první, byl vítěz. Pěkná hudba i vyprávění. Nadávat na to, že tam něco chybí, je nesmysl. Bylo to dosti čistě ukázáno. Nějak tak se pomějeme v každém sklepě, až to jednou začne. ()

Mefistofelle

The Divide je zajímavý post-apo film, který by rozhodně měl na to stát se pětihvězdičkovým hitem. Ovšem sám si to pokazil poměrně jednoduše eliminovatelnými chybami. Nejdříve však zmíním to, co je na filmu dobré. Především je to herecké obsazení. Ačkoliv se nejedná o žádné hollyoodské hvězdy, své postavy zvládají dobře a nevzpomenu si na jedinou, která by byla výrazně slabší než ostatní. Je to charakterově pěkně vyvážená směska lidí, na kterou se dobře dívá. Scénář také není špatný a prostředí je patřičně depresivní. Některým by mohlo vadit, že se za celou dobu nic nedozvíme o tom, co se tam venku vlastně stalo a proč. Podle mě to není na škodu, protože nám to dovoluje více se zaměřit na jednotlivé postavy a jejich vývoj. Koneckonců, základní příčina nukleární katastrofy se dá poměrně snadno domyslet z náznaků, které během filmu dostanete. Proto mi přišla vyloženě zbytečná dějová sekvence v laboratoři. Klidně by to mohlo končit tím, že naši přeživší získali ochranný oblek (který je důležitý pro další děj) a dál by téma "kdo jsou lidi, od kterých ho máme" nemuseli rozvíjet. Za další, a to už tady leckdo také zmiňoval, psychické proměny některých postav se dějí moc rychle. V jeden moment například vidíme normální reakci maminy, která přišla o děcko, a vzápětí se z ní stává někdo úplně jiný. Což o to, postava Marilyn a její vývoj jsou psychologicky zcela pochopitelné, ale chybí tam jistá plynulost. A nebyla by jedinou postavou, u které jsem si toho všimla. Ale dost s tou kritikou. Je to film, který rozhodně doporučuju pokud máte chuť na něco depresivního, psychologického a syrového, protože všechno tohle vám film spolehlivě splní. ()

Skleena

Neprávem (už jen kvůli atmosféře druhé půlky snímku!) podhodnoceno. A že se nedozvíme, co se vlastně "venku" stalo? Vždyť o tom ten film přeci není... Jo a Michael Eklund bez vlasů a obočí? Brr... ()

Nach

The Divide skvěle funguje nikoli jako post apokalyptické scifi, ale jako psychologický film o rozpadu osobnosti člověka v extrémních podmínkách. Po této stránce si film zaslouží čtyři hvězdy. Nicméně ho musím brát v úvahu jako celek. Tam je hodně znát ne příliš silný scénář, vykazující se nelogickým chováním postav, hlavně ve věcech, kdy je potřeba učinit důležitá rozhodnutí. Většina nastolených otázek zde ani není zodpovězena a samotný závěr ve mně zanechal hořkosladkou chuť promarněné šance pro skutečně nějaké originální zakončení. Hold ne vždy se dobrá věc podaří. 65% ()

carlos 2010

Dobrý nápad, dobrá atmosféra, zopár nelogickostí (tak, ako v každom "normálnom" sci-fi). Výborný Michael Eklund, aj Milo V. Hlavná hrdinka trocha zaostáva za ich výkonmi. Dokonca ja poučné. Odporúčam. ()

Rodriguez

Jediné co je na tom psychologické, přežít těch neuvěřitelných 120 minut s bandou lidí zavřených kdesi ve sklepě! Na začátku to vypadá na poměrně slušně rozjetou zábavu....ale....s přibývajícími minutami na stopáži, Vás začne hlodat nuda do morku kosti. To by se u podobného snímku stávat nemělo, leč o čem chcete vyprávět dvě hodiny ve sklepě? Mít stopáž 85 minut, dal bych s přehledem 4hvězdy, takhle to je umouněných - 30% za snahu. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)