The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Cedr

Nihilistický rozklad osobnosti/společnosti v uzavřené místnosti? Nic nového pod sluncem. Naturalistický "look" se sice povedl ale z křesla vás taky nevytrhne. Těžce nevyrovnané herecké výkony, zbytečná délka a pocit "tohle už tu bylo tisíckrát" film poněkud zabíjí. ()

Doudis19

Další z řady klaustrofobických Thriller/ Hororů, tentokrát z prostředí atomového krytu. Snímek se překvapivě ;-) zaměřuje především na zlo v každém z nás, které vyplouvá na povrch při krajních situacích. Jak jinak, samozřejmě téměř celé osazenstvo krytu se skládá ze sadistických magorů, sexuálních násilníků a neschopných poserů. Z této situace vyplívající konflikty jsou vyšperkované absencí hygieny, díky které se The Divide pro slabší povahy může jevit i jako "šokující". Ona už představa sexu s neskutečně povadlou Rosannou Arquette zvedá žaludek, natož představa sexu s 2 měsíce nemytou Rosannou Arquette. Bohužel škoda těch 120-ti minut. Na 3 místnosti a 2x otevřené dvěře krytu je to krátka hrozně moc. ()

eJacques

Sci-fi?? Nedovíte se, co se stalo a co se děje se světem venku dál... Horor?? 10-vteřinová akce se sekerou... Zbytek úchylárna, sadismus a psychoanalýza ponorkové nemoci a nejnižších lidských pudů... Dost se podobá filmu Slepota s Julianne Moore, jenže ten měl nějaký příběh a rozzuzlení, tohle je jen hnus na zvracení, který má šokovat... ()

Khumbac

Byl to takovej hustý katastrofický big brother či vyvolení. Zpočátku jsem myslel, že děj zaběhne do nudy, ale nebylo tomu tak. Děj postupně graduje a zdrsnuje. Násilné scény přibývají, vraždy, znásilnění, uchýlnění, týrání, běsnění. Výkony herců docela přesvědčivé, až na to že hlavní hrdinka vůbec nevypadala jako EX-junky, spíš jako hodná zdravotní sestřička. ()

Triple H

Pekných pár rokov dozadu som rozmýšľal presne nad týmto námetom na film. Čiže osobne ma bavilo sledovať, že niekto tento môj drobný sen aj zhmotnil. Rozohrávka a úvod je formulaický, ale od polovice sa dej začne skutočne zaujímavo vyostrovať. Psychologický vývoj v prvej polovici slušne pokrivkával a následne sa vyvíjal možno až príliš rýchlo, ale v druhej polovici sa z filmu zase stalo dobre šlapajúce atmosférické dusno. Z postáv mi v zásade najbližší prišiel Biehn.Jeho frustrácia z tej bandy sprostých darmožráčov, čo sa mu nahrnula do krytu bola celkom pochopiteľná. Ventimiglia si u mňa šplhol, pretože v prvej polovici je úplne šablonovitý fešák, ale v druhej z neho behá mráz po chrbte. Herecké výkony sú vôbec zaujímavé, pretože v úvode je film po tejto stránke pomerne odfláknutý a prehrávaný (obzvlášť Biehn). Ale ako sa dej posúva vpred a atmosféra hustne, všetky výkony sa poriadne dvíhajú hore. Na nete som čítal, že film točili chronologicky a IMHO je tento kvalitatívny vývoj dôsledkom práve toho. Celkovo dobre vygradované, drsné a aj zaujímavé vzhľadom na rôznorodosť postáv a rozklad ich charakteru. Keby tá psychológia bola lepšia, kľudne aj viac ako tri. ()

Script

Já čekal jen na ten moment, kdy se tam objeví ta písnička od Linkin Park - New Divide, a ono hovno. S prominutím tenhle film je čirá odpornost. Možná to zachycuje skutečnost, že po vypuštění atomovek by se z nás stali zrůdy, tedy aspoň z těch co by tu zkázu přežili, ale doprdele mi vysvětlete co měla znamenat ta scéna mimo bunkr a proč se k tomu už scénáristi nevraceli?!? Kdyby ten film měl aspoň nějakou hloubku, nebo by dal divákovi nějakou myšlenku (opravdovou myšlenku) než přemýšlení nad krutostí lidstva, tak by se nejednal o tak strašný film. Opět zmiňuji, že se jedná o čistě můj názor. Udělejte si ho sami. Já na to čučel, kvůli herečce ze seriálu Lucifer. ()

kumpi

Film, který neřeší jak apokalypsa nastala nebo co s ní, ale v celku úspěšně nám umožní pohled na skupinku lidí, na které doléhá asi nepředstavitelný stres a magořina. Pořád tušíte, že se něco stane, ale nebudete do poslední vteřiny vědět co přesně. Hodně syrový snímek, který mě velmi zaujal a nevidím důvod proč dávat méně než 5 hvězd, když se vlastně Gensovi povedlo co nejspíš zamýšlel. A to je jedině dobře ... ()

ecceHOMMO

Logika síce nie vždy bola na mieste...ale postupne na povrch derúce sa zlo je psychologicky efektné a dokáže zanechať dojem. ***/**** ()

ivan_drago

Lehce utahané psychologické drama o degeneraci lidských bytostí na pudy se řídící bestie.... Chyba filmu je v tom, že jsem po celou dobu jeho sledování myslel na to, co se kurva stalo tam venku... A nezachrání to ani celkem pěkně vystavěná atmosféra a beznadějnost celé situace... ()

Mrkvič

Čekal jsem scifi a místo toho se dočkal takového drámatu. Začátek je parádně atmosférický a první hodina nemá takřka žádnou chybu. Druhá polovina znamená ale úplný odvrat od čehokoliv započatého. Pro diváka i pro postavy je to brutální katarze, která sice není nijak špatně natočena, ale asi ji v tomto případě uvítá málokdo. Holt je to komorní a laciné a scénářem odpovídající spíš nějaké miniserii, kde se každý díl bude řešit něco nového. ()

Mr.Husts

Pecková psychárna zaměřená na proměnu civilizovaných lidí na prohnilé, zvířecími pudy poháněné bestie a tyhle proměny já prostě kurevsky miluju, užívám si je v každém seriálu/filmu a zde je jím věnována celá dvouhodinová dějová linie, takže jak by mě nemohl naprosto dostat. Milo Ventimiglia je pan herec a spolu s jeho filmovým bratrem tu předvádí neskutečně nádherné prasárny nutící nás polemizovat o tom, jestli je zcela duševně v pořádku i v reálu. Nádherné vymanutí ze škatulky roztomilého, hodného kloučka v Heroes. Nízké hodnocení absolutně nechápu, pokud někomu vadí, že se ve filmu neřeší k jaké katastrofě došlo apod. by se měl zamyslet nad tím, o čem film ve skutečnosti je. Já tohle pojetí velmi přivítal a jsem toho názoru, že divák nemusí vědět úplně vše, jen se nebojme nechat fantazii pracovat. Polopatické vysvětlování každé dějové linky je dost nudným stereotypem za který rozhodně nestojí za to bojovat a snižovat hodnocení filmům, které jsou originální. Divide je prostě pecka plná prohnilosti a hnusu, který v sobě má každý z nás a na plno se projeví až v podmínkách podobným těm ve filmu. Nebojte se pokochat tím, co se z vás a vašich nejbližších může snadno stát. ()

kinghome

Nemůžu jinak. Takový film jsem strašně dlouho hledal. Jediný co jsem o filmu věděl bylo to, že jde o skupinu lidí po apokalypse. Ze začátku jsem byl dost skeptický a moc se mi nelíbila délka filmu. 2 hodiny není zrovna málo na film, který se odehrává jen v jednom sklepě. Fil není ani tak známý a narazil jsem na něj vážně jen náhodou. Díky za tu náhodu, protože jsem dostal dávku napětí a nepředvídatelnosti. Od začátku jsem měl rád Bobbyho. Vypadal jako takovej ten správňák co hází jednu hlášku za druhou. Jojo to byla první hodinka filmu, možná ani to ne. Úžasně vybudovaný vývoj postav, které se postupem času tak trochu pomátnou. Každý zvládá kritické situace jinak a tady to jde vidět. Nejhorší na tom je, že mi to nepřišlo ani přehnaný a dokážu si představit, že se něco takového může stát. Byla tu i jedna postava, kterou jsem nesnášel, a to byla ta matka, která se mi zdála úplně vadná. Věděl jsem že není úplně v pořádku a jsem rád, že se mi to potvrdilo. Ve filmu jsem neviděl žádnou velkou chybu, takže nemám problém s plným hodnocením. Tyhle filmy žeru. Dokonce i konec byl nepředvídatelný, co se týče konečného rozhodnutí. 90% ()

Sfinkter

Velmi přísná reality show a velký comeback Michaela Biehna. Rozklad základních lidských hodnot na úkor těch nejnižšich pudů - konec lidského pokolení ne s noblesou, ale v hluboké potupě. Deprese, jakou si lidstvo zaslouží. ()

LiborGondek

Vlastně nechápu co se tam stalo, bouchla bomba? Fajn, ale co to tam dělali za pokusy? Proč má domovník v obytném domě protiatomovej kryt? Kde na to vzal prachy? Zásoby nakupoval kolik let? Jak měl vyřešenou ventilaci vzduchu a kde bral elektřinu? Ten film je sprostý až běda a zoufale nedomyšlený, ale má i lepší stránku. To, že se by se lidi v podobné situaci začali chovat jako zvířata je pravda stoprocentní. Civilizace je jen tak silná, jako její nejslabší článek. Bohužel tím článkem jsou lidé samotní. Herecké výkony přesvědčivé, film celkově dobrý, škoda jen, že mohl být i podstatně lepší. 65% ()

noriaki

Přišlo mi že jediná ambice režiséra je dostat lidi do uzavřeného prostoru a nechat je tam vybít, pokud možno drasticky a krvavě. Důvod proč se všichni ocitli v atomovém krytu je úplně podružný. Nedělám si iluze o schopnosti člověka přečkat mezní situaci se zdravým rozumem, ale postavy se chovaly nepravděpodobně už od začátku a pochybuji že s tímto dědictvím šlo naznačit pravděpodobný vývoj dané situace. Efektní to je, to zase ano. Ale prvoplánové a psychologicky prázdné. Když si vedle toho postavím Mlhu a její perfektní rozbor skupinky lidí v ohrožení života, tak nedomyšlenost a mizerné provedení The Divide jenom podtrhnu. ()

uiu

Vybuchne atomovka a jen bandička lidí se zachrání v podzemním krytu obytného domu. Přitom se neví, co se vůbec stalo, jestli ještě někdo přežil a co se děje venku. Namísto, aby to naši hrdinové zjišťovali, jen schýzují, hádají se, perou o jídlo a navzájem spolu souloží. Nejpromrhanější filmový námět jsem snad ještě neviděla. ()

lennyd

Mickey (Michael Biehn) vždycky věděl, že ten den jednou přijde. Proto se na něj dobře připravil, a ve sklepě domu kde dělal domovníka vyrobil protiatomový kryt se vším všudy, zásobami jídla a pití, ventilací i odpady. Jenže nepočítal s tím, že až ten den přijde, tak se mu do krytu nasomruje dalších deset nájemníků. Po týdnech přežívání v uzavřeném podzemí začíná ponorková nemoc, která v některých z nich probouzí ty nejhorší vlastnosti... Na tomto filmu mne nejvíc zklamal nevyužitý potenciál, který film měl a mohl mít. Atmosféra je sice naprosto úžasná, film si vystačí s pár interiéry, ale ty jsou dokonalé, ani herci nebyli nikterak marní, ale spousta logických, někdy až stupidních chyb film srazila hluboce na dno. Dokázal jsem překousnout, že si v uzavřených prostorách všichni pokuřujou jak je libo, dokonce i to, že své návštěvníky Mickey rovnou na začátku nevyrazil (když měl tu možnost a zbraně), ale druhá polovina filmu mne tak neskonale štvala (jen pro příklad - ženská furt přemejšlí jak se zbavit tyranů, dokonce jí strčej do ruky sekerku - a ona místo toho, aby s ní majzla někoho po hlavě, tak splní veškeré jejich příkazy a jde dál brečet do svého pokoje jak jsou všichni hrozně zlí)... ()

Hnedoocko

Napětí ve mě bylo vcelku dost, ale znechucení z postupného zešílení postav bylo dostačující natolik, že už nic podobného nechci vidět. Vždy to ve mě vyvolá otázku, zda je možné, aby něco podobného potkalo nás. Vcelku mě zklamalo, že jen jednou se podařilo prokouknout ven z bunkru a zjistit, co mají útočníci v plánu,...moc jsme se toho nedozvěděli. A co se týká konce, no ta slečna si evidentně pomohla. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)