Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Ajjinka

Rozhodně jsem nečekala, že to bude taková jízda! Úžasná hororová komedie, kde nenajdete trapnou chvilku. Skvělá hororová jatka ve vtipném podání, které vás prostě dostane. Tyler Labine jako Dale byl jasným oblíbencem hned od samého začátku. Ať žijou vidláci! Kdybych mohla dát hvězdiček šest, byly by tu! ()

Phorbo

Craig si to skvěle napsal a skvěle srežíroval. Hlavní dvojici není co vyčíst, je to přesně dvojka (Tudyk určitě víc) pro hraní dvou hillbillies. Nadsazený humor, scény, které sice dokážete předpovědět, ale i tak je to neskutečně vtipný a šílený. Krve je tady dostatečně a rozhodně se jí bát nemusíte, ale spíš se bojte, že vás bude bolet bránice. ()

peto580

Horovych komedii je zalostne malo. A ak uz nejaka je tak je tazke pobavit divaka tak ako sa od filmu ocakava. Tomuto dielu sa to vsak podarilo vsemi desiatimi :) - paradny scenar+ zabite hlasky - herci sa tam hodia jak prdel na nocnik - krasne kontrasty ktore to robia vynimocnym - + oreginalitu a napad - je to cele take milo priblble/ priblblo mile ()

zelvicka.

Tohle byla hodně velká legrace, každý na to samozřejmě může mít svůj názor. Finální zápletka film trochu ubíjí, možná i něco šílenějšího by byl snad lepší. Komedie o předsudcích, panice a skupinovém smýšlení. Zvláště uprostřed filmu jsem se vážně bavil (před tím, než se projevila patopsychologie hlavního antihrdiny), pak film sklouznul do zvláštního patosu, nicméně bavil jsem se dostatečně. ()

mazadlo

Správná ujetina jak má být. Alana Tudyka a jeho herecké polohy prostě zbožňuji už od "Horší než smrt" takže jsem čekal s čím vyrukuje teď. Shoda náhod která vede defakto ke slasher kosení je úžasná. Víc takových odpočinkových kanadských filmů.... ;) ()

Martin_W

Nesmírně hloupá, ale svým způsobem nesmírně zábavná komedie. Hodně skvělých momentů, které zastínily i fakt, že je film plný chyb a jednoduchých triků. Určitě někdy zhlédnu znova alespoň jednou. 73% ()

gurmanik

Šerife, měli jsme těžkej den. Tenhle student prostě přiběhl a strčil si hlavu do drtičky na dříví! :D Super zábava, nebýt slabšího konce, bylo by 5* :) ()

geimz

Potenciálne šťavnatá premisa, ktorá však mimo prvej polhodiny ostala trestuhodne nevyužitá a všetko, čo po relatívne silnom začiatku nasleduje, je nuda a šeď, bez jediného podareného fóru či zaujímavej scény. Od scenáristov totálne nedotiahnutý projekt. ()

Sochorisko

Čtyři hvězdy je na tuto "koninu" trochu moc, ale... Tyto snímky mají dost často problém, že vtipnost bouraných stereotypů přechází v trapnost. To se tady neděje. Vtípků není extra mnoho, nicméně, když už, tak už. Povedená volba herců hodících se k těmto scénám je celkem očividná a tak si divák může užít prímovou sado-maso komedii, kde se prostě omylem všichni zabijou. ()

wampire23

Výborná paródia na horory s veľmi podarenou hlavnou dvojicou, ktorá akoby z oka vypadla Blbému a blbšiemu. Hviezdička dole zato, že prvá polovica je nabitá super fórmi a v druhej polovici tempo výrazne klesne. ()

Lachvos

Tak zde jsem se po dlouhé době opravdu zasmál. Jestli také patříte k těm, kteří se u těch dnešních béčkových rádoby hororů stylu "mladiství někam přijedou a tajemný vrah je začne po jednom různě masakrovat" nabitých velmi inteligentními větami typu "půjdu to omrknout", "nebudeme volat pomoc, to vyřídíme sami" nebo "schováme se, on odejde", tak tohle je film právě pro vás. Bere si všechny cliché z onoho žánru tvrdě na paškál a paroduje tím zábavným a působivým stylem. A pokud se v hlavních rolích, jako například zde, objeví moji oblíbení Tyler Labine (mj. Mad Love) a Alan Tudyk (mj. Serenity), prostě nemám co dodat... ()

Mr.Mick

Obchádza ma tento druh humoru hoci mam strašne rad paródie a horory ešte viac ale tu mi to vôbec nesadlo škoda tešil som sa na to. ()

Luukec

Celkem mi to připomíná film Botched, tedy alespoň to vraždění, akorát v tomto díle je spíše takové náhodné.. Na druhou stranu se tvůrcům podařilo stvřit slušnou sérii absurdních situací, které většinou končí stejně, ale určitým způsobem díváka pobaví.. ()

Illy

"Jsi poloviční vidlák." Velmi povedená parodie na buranské vyvražďovačky s výborným Tudykem. Toho chlapa mám rád. ()