Billymu je už sedmadvacet, ale pořád vyvádí jako puberťák. Řádí s kamarády, provokuje otce. Tomu ale jednoho dne povolí nervy. Chtěl sice synovi předat svůj podnik, ve zlosti však jmenuje svým nástupcem dosavadního viceprezidenta Gordona, protože nevěří, že by tuto práci jeho potrhlý syn zvládl. To se dotkne Billyho ješitnosti, a proto uzavře s otcem kuriózní sázku. Pokud znovu absolvuje všechny ročníky školy od první třídy až k maturitě tak, že každou třídu zvládne za dva měsíce, stane se prezidentem společnosti. Když neuspěje, funkci dostane Gordon. Billy se s vervou pouští do studia. První až čtvrtou třídu zvládá s přehledem. Poté přestupuje na střední školu, kde se stává cílem posměchu ostatních studentů. Na střední mu se studiem pomáhá jeho láska Veronica, ale škola ho čím dál víc nebaví. Rozhodne se tedy jednoho dne, že zůstane místo vyučování doma. Dokončí Billy výzvu a získá tím otcovu důvěru, rodinnou firmu a taky lásku krásné učitelky? (TV Nova)

Jaro.Krafcik

Sandler opät ukázal aký je komik, a to vtedy len začinal. Urobiť zo seba debila bolo to hlavné ale pointa celej komédie je vydarená. Vrátiť sa znovu do školy by nechcel asi nikto. Billy však dobrovoľne. 4* ()

Fox85

Sandler hrající debila, který absolvuje školní rychlokurz, mě spíš štval než bavil. Většinu trochu vtipných momentů obstarali vedlejší postavy - například tučňák, který zahrál skutečně excelentně :) ()

SG-1

"Když jsem vychodil první třídu já, táta mi řek jen to, abych si našel práci." -Billyho přítel- ()

darwin

Pohodová odpolední komedie. Je tam sice pár nepovedených vtípků, ale taky jsem se párkrát dobře zasmál a hlavně, po dobu celého filmu jsem měl takový ten příjemný pocit, jako při sledování Happyho Gilmorea. Rád bych někdy viděl Adama Sandlera v psychologickém dramatu, ale tuším, že je patrně odsouzen hrát jenom komediální role. Pokud však bude točit filmy jako Billy Madison nebo Happy Gilmore, tak to ale vůbec nevadí, ba naopak. ()

Pollock

I přesto, že jsem si tento snímek pustil v poklidné nedělní odpoledne po dobrém obědě, tak jsem ho musel trochu přetrpět. ()

Andy.

Chlorophyll?! More like... Borophyll!!! Naprosto dementní, ale za perličku Stevea Buscemiho musim dát za 3... :D ()

wosho

Reatardované je zde snad všechno. Ranná díla pana Sandlera jsou pro moji maličkost neskutečné utrpení. Humor je zde úplně nestravitelný, námět a scénář je hoden ceny pro Idiocii roku 1995 a režie je na stejné úrovni jako patlání hovínek. ()

Gogo333

Po spoustě let jsem si dal opáčko a musím říct, že mě to už vůbec nebavilo. Když jsem na film vzpomínal, tak jsem měl představu o zábavnější kousku. Asi se mi za ta léta změnil vkus. Fóry šly vesměs mimo mě a chvílema mi to přišlo dost trapné. Aspoň Steve Buscemi potěšil. 30% ()

peetriss

Tato komedie je snad ještě dementnější než samotný titulní hrdina. Jediná hvězdička je za romantickou zápletku s Bridgette Wilson, která má v sobě alespoň náznak kouzla a také za cameo Steva Buscemiho... Jen na okraj: Jestli stačí v americkém školství k absolvování první třídy základní školy namalovat obrázek kačera, tak už vím, kde má americká demence svůj původ! :) ()

GreatestFan

Tenhle film by si zasloužil tak o 15% vyšší hodnocení, je plný absurdních vtipných scén stylu, který mám opravdu rád. Billy Madison mi příjde jako trochu odlišný od ostatních sandlerovek, vlastně ani nevím proč. Ale tak nebo onak ji považuji za nejlepší Sandlerův film a jediný kterému jsem dal 5*. Ano je tam spoustu absurdních a trapných scén, ale tohle je prostě super na film Adama Sandlera. ()

squawk odpad!

Následující citát vystihuje můj dojem z celého filmu:"Mr. Madison, what you've just said is one of the most insanely idiotic things I have ever heard. At no point in your rambling, incoherent response were you even close to anything that could be considered a rational thought. Everyone in this room is now dumber for having listened to it. I award you no points, and may God have mercy on your soul." ()

ivonca

Nechala som sa na Billyho Madisona nahovoriť a keď som už začala:(, tak som aj dopozerala. Lacný humor mi vôbec nevadí a presne na taký som mala dnes večer chuť, ale toto bolo šlápnutie o kus vedľa. Adam Sandler podal "bravúrny" herecký výkon, tomu niekto hovorí komediálne umenie?!?!! A tá muzikálna vsuvka, och!!! Párkrát som sa pristihla ako len čumím s otvorenými ústami. A čo sa týka môjho hodnotenia, tak tá druhá hviezdička je tam len vďaka Normovi McDonaldovi, ktorý ma v poslednej minúte rozosmial takmer k slzám. ()

RedHot

Jakej hlavní hrdina, takovej film. --- Moc sympatická mi ale byla paní učitelka, kterou dostal Billy v první třídě. Myslím si, že takhle by učení dětí mělo vypadat všude. ()

zdeny99

Pro mě obrovské překvapení, jak samotným filmem, tak hlavně předvedeným hereckým výkonem Adama Sandlera. Mě osobně se jeho výkon velice moc líbil. Je hodně podobná té, kterou předvedl o rok později ve filmu RIVALOVÉ, jenž považuji vůbec za jeho nejlepší roli, ačkoliv za ni byl nominován na Razziers. Tenhle mentálně postižený jedinec či ňouma mu dokonale sedl. Na jednu stranu je to stále kluk, na druhou frajer, že si získal tu rajcovní úču a ve finále přejel toho namyšleného, arogantního blbečka. [3814. hodnocení, 135. komentář, 54%] ()