TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

safety

Skvělej filmek :) Už Kvaska se mi líbila a Tacho zrovna tak. Pohodový filmek, žádná složitá zápletka, nebo myšlenka. Prostě oddechovka, trochu smutná, truchu humorná, trochu akční.. od všeho trochu vytvoří dokonalou pohodovku. Byla jsem nadšená :) ()

Dartdevil

Je to zajímavé, ale u filmu jsem se nenudil. To, že je řemeslně strašný, bylo jasné od samého počátku, v tomto ohledu žádné překvapení. ()

Bbronx odpad!

Manželka holý hlavy mi dluží 104 minut mého života. Nic tak zbytečného jsem dlouho neviděl. Landa neumí hrát. Olga je sice sexy, ale nemá charisma. Tady už to může zachránit jen ten střelenej Slovák s navigací plnou barevnejch zvířátek. ()

Henry Morgan

Jelikož je tu spoustu zaujatých oslů, kteří ubírají hvězdu za Landu, tak já naopak jednu hvězdu za Landu dám. Landa byl ve své kůži, rally, ale uznávám, že ani to moc nepomohlo k tomu, abych mu tu roli věřil. Hlavní roli mu svěřili asi kvůli tomu, že jako jedinej umí jezdit rychle v autě a zároveň kecat sračky. Nepoznal jsem, jestli si z něčeho dělal srandu nebo to bylo myšleno vážně. Trochu doufám, že to měla být černá komedie a ne drama, i když tam bylo od obojeho trochu a ani jedno se moc nepovedlo. No ve skutečnosti je to ale lepší než serie stupidních hřebejkovecjh filmů v čele s macháčkem. Prostě......čekal jsem to mnohem horší. Ale v kině bych se asi hodně nasral, protože dávat za tohle 150 by se mi nechtělo. Tajně doufám, že Landa nemyslel vážně větu: končím s vydáváním desek, hudbě se budu věnovat, ale jen třeba muzikálům nebo soundtrackům. ()

netWoor odpad!

Úvodem chci říct, že Landu opravdu můžu. Vyrůstal jsem s ním a .... Tak takto začíná můj komentář ke hře Tajemství. A na tom se nic nezměnilo. Bohužel, zdá se, že mému idolu malinko hráblo a tento film je toho jasný důkaz. Trochu mě mrzí, že ho alespoň manželka nevrátila zpátky na zem, ale snad to byl ojedinělý počin. Na tomto veledíle je dobrá jen titulní píseň. Bohužel, zazní až při závěrečných titulkách a to film z bahna nevytáhne.... Dane, palce ale držím dál .... ()

Aurewen

Dobré téma, nové prostředí, pěkný soundtrack..líbilo se mi, jak pojali vyrovnávání se s rakovinou..Landa filmy mám ráda, ale samo, že mají i své mouchy.. ()

Chip89 odpad!

Vím, že se film nemá odsuzovat, pokud ho nedokoukám. Tohle jsem ale nezvládla. Vypnula jsem to po dvaceti minutách, neuvěřitelně otrávená. ()

Likan7

Zajímalo by mě, kdo tomu dal nálepku "akční". Tacho má dvě úplně nesourodý linky, každou úplně jinou. Ta hlavní, s duem Landa - Lounová, není nejhorší. Jejich nenucený projev mi byl sympatický, a to mám na obou rád tak maximálně vzhled Olgy. Jenže mezi tím sledujeme 2 komediální linky, který jsou sice místy občas fajn, ale naprosto mi do filmu o dvou umírajících lidech nesedí, i když byl mafián chtějící jezdit rallye dobrý. Linka s Angličany je třeba totálně zbytečná a místo toho bych uvítal větší péči o vztah hlavních postav. A když jsem byl tak nějak smířený s fajn koncem, protože jsem jim to tak nějak od srdce přál, přišla poslední scéna a strašný wtf. ()

hero_bk

Nejedná se sice o nějaký převrat v kinematografii, není to film, který by byl něčím objevný, není to film s poselstvím, je to film pro běžného diváka, pro diváka, který se zajímá o rally a pro diváka, který se chce zasmát. Jsem vším třím, takže jsem se bavil, což jsem podle traileru nečekal (ten vypadá opravdu tragicky, dokonce až nabádá, aby jste na film nešli, než šli). Přesto si myslím, že ač nejste běžný divák, nezajímáte se o rally a nechcete se zasmát, na odpad to není, alespoň jednu dvě hvězdičky si to zaslouží od každého. ()

Allka

Tacho má vlastně velice zajímavý námět a super téma. Zpracování je bohužel už horší. Scénář za moc nestojí, to je bez debat. Celé je to strašně uspěchané a smršť dobrých nápadů zaniká právě proto, že do jednoho filmu se jich Mirjam s Danielem snažili nacpat až moc. Nic není pořádně dotažené. Ale kdo chce, může po shlédnutí vidět i dost kladů. Spousta lidí nadává na to, že vedlejší linie nemají s hlavní co dělat. To neberu, na konci se přeci všechno geniálně propojí. Vtipné to moc není, ale chyba je tady nejspíš ve špatném zařazení filmu do škatulky černá komedie. Ona to právě vůbec komedie není a myslím, že ani nechce být. Tacho je spíš drama s pár vtipnými prvky. A herci vůbec nehrají špatně a, nemůžu si pomoct, hlavně Lounová u mě šplhá pořád výš a výš (od dob trapné Patricie v Ošklivce Katce je to pořádný skok:)). Shrnuto a podtrženo - Tacho je film, který, kdyby měl tak pětkrát lepší scénář, mohl být adeptem na plný počet bodů, protože jiné chyby než ve scénáři nenacházím. Takhle spadá do kategorie "nápad dobrej, ale někde se stala chyba". Ale na odpad to rozhodně není. Vy, co jste ho dali, zamyslete se nad tím, jestli opravdu hodnotíte samotný snímek, nebo spíš ukazujete zaujetí proti Landovi :) ()

Adrai

Trochu rozporuplný a trochu zklamání. Příběh několika lidí, jejichž společným členem je Nitranská rallye. Příběhy, z nichž ani jeden nemá ani hlavu ani patu. Všeho všudy hvězda za auta a hvězda za Dana. Určitě ne za herce, určitě ne příběh ... a určitě ne za konec - tak nějak je mi jasný proč, ale přeci jen bylo to nutný ? ()