TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

kidQ10

Jsem smutný, zklamaný a rozčilený. Tolik nesnášenlivosti, předsuků a zlosti. Každý z nás má právo na své názory a žít si svůj život tak jak uzná za vhodné. Tady se má hodnotit film ne Pan Landa s jeho ženou a to v co věří, zastává a nebo byl. ()

freax

TACHO je film, který se snaží tvářit, jak je strašně parádní, ale stačí nám pár minut, abychom viděli, že tomu tak není. Po celou dobu sledování jsem si kladl otázku čím se vlastně snaží ten film být. Na drama je to málo vyhrocené, na komedii málo vtipné...scénář není rozhodně tahounem filmu. Je to škoda, myslím si, že by se z toho námětu dalo vymlátit o dost víc. Landa, ač zoufale špatný herec, mi do své role celkem padnul, méně už Lounová. Ta byla tak nepřirozená a křečovitá, až je z toho divákovi do pláče. Na druhou stranu, zasmál jsem se u pár vtípků "slovenské dvojice". A úplně bych vynechal vedlejší příběh dvou mladých Britů... TACHO není film, ze kterého si sednete na zadek. Není to ani film, na který byste se chtěli podívat několikrát. Ale jako podívaná na víkendové odpoledne - proč ne. Na víc, než 40 % to ale nestačí. ()

Lazy87

Docela příjemně mě tento film překvapil. Po všech ohlasech jsem čekal, že to bude totální průser. Jo ze startu šílená nuda, ale pak jsem se pobavil. Landu též nemusím, ale to bych tady nerozebiral. Za těch pár hlášek. ()

EMILEK007

Na tento film jsem šla spíše ze zvědavosti a odcházela docela zklamaná. Myslím, že potenciál tu byl, ale bohužel ho nikdo nevyužil. Celý příběh je jakoby odbytý a místy by si zasloužil víc propracovanosti jak děj tak postavy. Nemám nic proti dvojici Landa/ Landová, jen by si napříště měli přizvat na spolupráci i někoho zvenčí s objektivním pohledem na věc. Pak by se možná nestalo, že by se celý počin utápěl v Landově příznačném patosu, který ne na všechny dobře působí. Velkým překvapením filmu však byla dvojice Pomajbo+Havelka - to jsem se opravdu bavila a od srdce se zasmála. Pokud by se jednalo o hlavní postavy, působilo by to lépe. Takhle o to víc, vyznívá kontrast s nedokreslenými postavami hlavního hrdiny a jeho partnerky. ()

Austy

Pln rozpaku jsem zapínal tento film už předem asi s moc skeptickými předsudky. Nebudu tvrdit, že mě tento kousek nějak zvlášť oslnil, dějově je to těžké klišé, ale zase to vyrovnali dva britští zlodějíčkové (scéna jak si mění auta mě rozsekala) a slovenského mafiána označujícího si zatáčku pod pojmem „růžový dinosaurus“. Když to sečtu a podtrhnu, myslím, že na tento film se asi dvakrát a více nepodívám ale za shlédnutí určitě stojí… ()

dr.who

Landa je, rsp. v mojich ociach dlho bol hovado, ktore tazi s vypatlanosti skinheadov a ich odporu k svojmu pokazenemu zivotu.. Toto je ale hodnotenie filmu a preto sa budem orientovat na film.. Neviem, ci je to tym, ze bol cely natacany v mojom rodnom meste, ale mne sa pacil.. Musim vsak povedat, ze Landa nevie hrat, ale vyvazuju to vedlajsie postavy, najma mafian Jozo, ktoremu som sice trochu neveril, no ked zahlasil "popici velky medved" tak som sa rehotal este 2 minuty :) Uznavam fakt, ze k tomu, aby to bol naozaj dobry kino film chyba este vela, ale ako televizny film je to fakt dobre :) ()

RadekDomin

Velká škoda. S Landou problém nemám a jako rally jezdec jsem se na Tacho docela těšil. Úplně bych se obešel bez lanýžů, bez šílených angličanů i bez úchylnýho slovenských mafiána. Nic z toho mi ve filmu nedávalo smysl. Tochu mě mrzí i jiné části scénáře. Například rivalita mezi Alexem a Weberem. Rally přece takové není a Landa to určitě ví. I když jde o důležitou soutěž, tak se všichni (zvláště ty v top 10) respektují. Nechápu proč je to ve filmu tak vyhrocené. Vyházet všechny nesmyslné postavy a dějové linie. Soustředit se na vztah Alexe a Lucie (dva lidi co ví že brzo umřou, neříkejte mi že by z toho nešlo vydolovat víc) a všechno to volné místo zaplnit rally. Pak bych byl spokojený. "Nebe je modrý země je kulatá a Weber je píča" ()

Deivulak

Jenom pro začátek Dana Landu mam velice rád tím myslím hudbu i tu starou i tu novou, ale toto.... když sem se na to díval tak sem kroutil hlavou ze strany na stranu a říkal si kdy to skončí protože me to fakt přišlo amatersly natočeny a ne jenom proto.Vedlejší línie v ději naprosto mimo (dva blázni). A co me nejvíc pobavilo byly dva slovenští policajti ti neměly chybu, stěně jako mafian Jožo ()

RAPTTTOR

Dan Landa nemá rád, když mu někdo kritizuje jeho díla a sám tvrdí(a musím přiznat, že má jistým způsobem pravdu) kdo nic nenapsal, nesložil nebo nenatočíl, nemá právo kritizovat… dobrá budu se jen ptát. Tohle měla být komedie? Ta angličtina a němčina ve filmu zněla proto, aby byl světovej? A pokud to byl film o rallye, proč tam teda nebylo nějaké rellye? Tedy on tam nějaký závod(nebo co to bylo) byl ale…Ten film je jak špatný sex - hodinu-dvacet předehra a pak šup šup(docela mizerný) a konec… :-) A pokud se někdo bude náhodou ptát, proč dávám tři hvězdy, je to proto že… konečně někdo našel odvahu natočil film, který není o komunismu nebo druhé světové, a taky protože ti slovenští gengstři byli fakt super!!! Jo a vážně se mi líbil konec (posledních 15vteřin) přiznám, takový konec jsem nečekal… ()

Althreya

Nebudem hodnotit scenar ani dialog medzi postavami a to preto lebo tento film ocividne stratil tieto dve veci. Ale uprimne? Nic ine som ani necakala... Podla mna to bol neskutocny zazitok a popi.i velky medved Jozko z jeho velkou ciernou zubatou chlpatou ma dostali na kolena. Stale neviem kam mam toto dielo zaradit pretoze o nejakej vnutornej hodnote sa neda hovorit. Dostala som od filmu co som cakala a to klasicky prejav 2L ... Keby to bolo prepracovaniejsie nebolo by to ono. Takze ja som sa dost nasmiala a to sa nepodarilo u mna mnohym ocenenim komediam. Takze preco nie *** ? Urcite ano :) ()

JerryPilsen

Jako ukázka ze sportovního života jezdců výborné.To ostatní zbytečně odvádí od hlavního děje,viz loupež.Ale asi nebylo v Landových scénaristických schopnostech to víc nahustit sportem.Konec debilní,ale tak nějak jsem ho čekal. ()

justaboy

Tak tenhle film jenom kvůli Landovi a rally. Jinak herecký výkony na úrovni odpadu, scénář totálně dětinský. Katastrofa téměř ve všech aspektech. ()

Nonego

Normálne by som dal 3* za film, + 1* ze v kine to bola sranda... Ale koli niektorým ludom ktorý odsudzuju tento film iba koli tomu ze v nom hra Landa a daju odpad, tak naschvál davam plny počet.. P.S. komu sa nepáči Landa nech sa na nho nepozerá.. ()

Thimpu

Jaj… Na tohle česká kinematografie pyšná být nemůže. Už po chvilce poznáte, že se budete muset smířit s faktem, pokud se vám to tedy podaří, shlédnout od začátku až do konce brak. Daniel Landa je prostě o sto procent lepší zpěvák než herec. On byl ovšem jedním z nejsvětlejších prvků tohohle snímku, celkem se snažil zahrát svou úlohu dobře. A to je opravdu co říci. Příšerný scénář v kombinaci s příšerným výběrem postav a to v součtu s výběrem neznámých hereckých osobností nechá vzniknout to, na co jsem se musel dívat. Jedna hvězdička za, byť hodně marnou snahu natočit na české prostředí neobvyklý film z motoristického prostředí a za pár vtipnějších scén a hlášek, o které se staral hlavně slovenský mafián Jožo. ()

pan Spock

TACHO byl pro mě po všech stránkách otřesným filmovým zážitkem. Nečekal jsem nic moc, ale takovou debilitu, která uráží jak filmařinu, tak rallyesport jsem opravdu neměl zapotřebí. Malinko bych přimhouřil oko, kdyby TACHO spáchal někdo, kdo o rallye nic neví. Ale Landa, který sám závodí? TACHO se nám tu snaží namluvit, že jezdit a dělat spolujezdce může kdokoliv, kdo si vzpomene. O rallye se dost zajímám a proto mě to uráží dvojnásob. O scénáři, dalších postavách a jejich hereckých výkonech se nebudu radši rozepisovat, protože bych musel vzteky rozbít počítač. Vedlejší příbehy TACHA jsou naprosto zbytečné a nezajímavé. TACHO mě potěšilo snad jen závěrem. Už dlouho se mi nestalo, abych se těšil kdy už hlavní postavy konečně umřou. Na závěr chci zmínit, proč často používám TACHO v textu - protože je to jeden z nejdebilnějších názvů v dějinách filmu. A ještě snad jen to, že Daniela Landu coby zpěváka mám rád a respektuji ho i přesto, co jsem tu napsal. TACHO. ()

KcarlosK

Největším problémem filmu je scénář. Dialogy jsou mdlé a o ničem. Komu je film vlastně určen? Fanouškům rallye? Asi ne. Více závodníků je vidět na D1. Filmovým fanouškům? Určitě ne. S filmem to nemá nic společného. Studentům jazykovky? Tak trochu. Pokud neumíte dva světové jazyky, moc se nechytáte. Což vcelku ani nevadí, neb je to o ničem. ()

pepito25

Som z Nitry, inak by som tento film nikdy možno nevidel. No!: Stádo oviec pod drážovským kostolíkom - to bol pre mňa gól. Tak ako aj rozhovor o tom, ako by ich mohli ísť pásť na Nový Zéland... Vôbec - v celom filme sa nájde kopec stupídnych dialógov, dosť to, že ich vedú "herci", ktorých dúfam už vo filme neuvidím. Olga Lounová? - to je kto?? Dangl a Pomajbo patria do Partičky, Landa je spevák, dobrý spevák, ale nikdy nič iné nebude, herec ani omylom. Registroval som tam iba dvoch hercov: Hrušínského a Magálovú. Ostatné je burina (vulgárny mafióózo-pretekár, ktorý pri snahe byť vtipný je tuctový a trápny, anglicky hovoriace zlodejské nevyblbnuté a nikam vo filme nezaradené duo v kontakte s nitrianskými policajtmi a najmä samo so sebou, nemecké priteplené pretekárske dvojičky... - no škoda slov). Prima pesnička od Landu - speváka. ()

WiLLsTeiN

bohužel se manželé Landovi zbytečně věnovali vedlejším dějovým liniím, namísto aby vytřískali z hlavního příběhu maximum. Velké očekávání následovalo velké zklamání, jen snad závěrečná písnička u titulků zvedá film z odpadu na jednu hvězdičku. ()

Sigman

Landa dokázal zavraždit jinak vcelku zajímavé téma,ze kterého by trochu slušný scénárista dokázal vykouzlit slušnou pokoukanou. Pokus zavést diváka do zákulisí závodů rallye se propadá pod rukama do směsice nevtipné a místy opravdu nudné frašky v podání křečovitého ochotnického divadla. Panoptikum trapné snahy být světový,absence emocí, nadbytečných postav a nelogičností. ()