V daleké budoucnosti, kdy planeta Země čelí kvůli silnému znečištění neodvratnému zániku, se hrstka lidí vypraví v záchranných lodích najít nový obyvatelný svět. Na vzdálené planetě narazí na rasu inteligentních ještěrů, kteří lidem nabídnou útočiště. Fascinováni člověkem, ještěři časem upraví svá těla téměř k nerozeznání od lidských a ovládnou většinu pozemských technologií. Lidé byli však svými hostiteli zrazeni. Pronásledováni a nuceni žít ve vyhrazených rezervacích, musí výměnou za vzácnou vodu původním obyvatelům poskytovat další technologie i své dcery. Existuje však proroctví, podle kterého se jednou narodí ten, který svrhne totalitu ještěrů a dovede zotročené lidstvo ke svobodě. (Mitopus)

tulen

To se nedá popsat, to musí vidět ! Jednu hvězdu ale dávám - za kouzlo nechtěného humoru :-) Herci, dialogy, kulisy - všechno je tak šílený, že se tomu skoro nedá věřit. A ještě neuvěřitelnější je, že to i v roce 2015 opakovaně odvysílala podobně mizerná česká TV stanice ... ()

lvi_psouk

"Pojď, hošánku..." Tato krutopřísná hláška zvedla úroveň filmu ze země a umožnila mu se postavit vedle legendárního Plan 9. ()

coulismoulis

Ne ze by se clovek pri sledovani radne nenasmal, prece jen zetkove pornodialogy, ultralolezni pokusy o akci a absolutni nula jakekoliv logiky pribehu nebo fungovani jeho vesmiru (oboji pouzivam v tom nejvagnejsim moznem smyslu, aby melo deni na platne aspon nejakou sanci se do tehle kategorii napasovat) vas proste nakonec k smichu donuti, zvlast kdyz je kombinovano s mohutnym zatinanim pulek a jinych telesnych soucasti vetsiny protagonistu*tek. Ale stejna parada by se dala poridit pri tretinove (nebo i kratsi;)) stopazi, takze netusim, proc mela produkce potrebu mucit divactvo dele nez bylo nutno ;) ()

kosacOne

Temná atmoška a modely jak z ABC. Jsem v šoku, že je to film z roku 1994 a nikoliv ze začátku 80 let. :) Mám rád tyto prehistorické pohádky. ()

Hermes

Film jsem neviděl, nejspíš ani nemám zájem. Jediné, co mě zaujallo, je název filmu, který je totožný s názvem hlavní stavby Protossů v legendárním Starcraftu :)) ()

JARDAHONDA odpad!

Opravdu nestravitelný snímek...... pokus českých tvůrců o sci-fi " bombu " v zahraniční koprodukci skončila zaslouženým fiaskem. ()

alien99 odpad!

Konečně jsem měl možnosti tento "klenot" vidět. Impulzem byla výstava v Chotěboři 2009, kde jsem měl možnost vidět miniatury kosmických lodí z filmu, které mimochodem vypadají velice dobře. Bylo mě ale řečeno, že film je nešťastné dílo ve španělské koprodukci s českými herci , No...je to velice nudná, blbá a bezduchá slátanina, na kterou má i kdejaká studiová pohádka český televize. Škoda modelů, škoda herců, škoda filmového materiálu....Španělskýho režiséra bych s chutí veřejně ukřižoval. ()

DavidAAAA odpad!

Nekulturními diváky naprosto nepochopený film, který, kdyby byl správně prezentovám, měl našlápnuto k tomu stát se kultovním. Bravurně gradovaný děj, po špetkách přidávaná sdělení, úchvatné vykreslení tajemna, to vše dělá z filmu dokonalé dílo, které trpí pouze nekvalitní technologií natáčení a zpracování, chybějícím dějem, totálně mizernými herci a naprosto nesmyslným a trapným vším ostatním. Nejhorší česká sračka historie. ()

DarkSikorski

No jednu hvězdičku si to snad zaslouží za snahu. Ale to je tak všechno. Protože kromě té snahy je na tomto snímku všechno absolutně špatně. ()

Hanecek odpad!

Asi nejhorší film, co jsem viděl. Prakticky od 10. minuty jsem to se zájmem sledoval jen proto, abych se utvrdil v tomto hodnocení. Dialogy hloupé, mnohdy jsem nechápal, o co jde. Kostýmy jak z klubu homosexuálních motorkářů. Vše korunují "triky", které byly překonány v televizních, nízkorozpočtových pohádkách, někdy v roce 1960. Je s podivem, kolik "věhlasných českých herců" se této zrůdnosti zúčastnilo - ale prachy, zde španělské, nesmrdí. ()

Mach Tom

Film jsem kdysi viděl v kině a znovu se kouknul až před pár měsíci. Samozřejmě jinak to člověk vnímá jako dítě a jinak jako dospělý. Netuším jak moc do filmu toho zasahoval střihač, režisér a nebo producent, ale na spoustě míst jde znát, že film postrádá logiku. Jeden z původní postřehů, film se měl původně odehrávat na několika planetách soustavy, ale nakonec vše vytváří dojem, že to má být stejná planeta. Myslím si, že český partner tedy Bratři v triku, který po tomto filmu zkrachovaly, odvedl práci co jim byla zadanou dobře, bohužel další sekvence filmu byla naprostá katastrofa a film si navzájem vůbec nerozumí. Možná pokud se u španělů zachovaly všechny části i ty vystříhané, možná by zdatný střihač a režisér dokázal z toho udělat lepší film, ale takhle celkově nedává žádnou logiku a konec je naprostá tragédie. ()

Vexilolog

Tak jsem byl zvědav, zda to je opravdu, v tuto chvíli 14. nejhorší film, když je nabízen na i vysílání České televize, u níž předpokládám, že trochu dbá na divácký vkus a nabízí spíše lepší filmy. Od výroby toho filmu uplynulo právě 30 let, takže se nedá úplně hodnotit dnešními měřítky. Scénář je však naprosto pitomý, takže film už herci moc nezachrání. Nakonec jsem vydržel do konce, abych zjistil, kdo hraje Zilii (Cristina Goyanes), kterou csfd překvapivě utajuje. Za její zjev (jako herečka toho moc nemusela zahrát) a za některé paralely se současnou globální politickou situací jsem dal jednu hvězdu. ()