Válka krásek

Beauties at War

Komedie

Francie, 2008, 89 min

• MickeyStuma

Ne, Benoît Poelvoorde na Pierre Richarda prostě nemá. Jeho potrhlost a ztřeštěnost je unylá a naprosto nezábavná. Soutěž krásy v tomto ražení je jedna trapnost vedle druhé. Žádný vtip, žádné gagy. Tohle natočit Zdeněk Troška, všichni se po něm svezou co to zase stvořil za hrůzu. Naprosto nepovedený francouzský pokus o estrádní zábavu.(18.9.2015)

"Než táta skočil, řekl mi, ať se dívám, jak tvoří dějiny.. Našli ho támhle dole !! Trvalo tři dny, než ho posbírali !! Ale svým způsobem se dá říct, že ten skokanský rekord překonal.." ;)(19.3.2015)

• Rex Mundi

Predvídateľné a ľahučké, majstrovským komédiám s tematikou voľby krások (Krása na zabití) to samozrejme nesiaha ani po členky... ale nechýba tomu typický francúzsky šmrnc a dalo sa to pozerať. Asi najviac ma bavili tie drobnosti absolútne charakteristické pre komédie od Frantíkov :-).(11.12.2013)

• Enšpígl

Komedie v duchu nic proti ničemu, kterou táhne Benoit Poelvoorde.(15.10.2014)

Distributor opět dokázal, že film neviděl, nejde v něm o získání pozice turistické jedničky, ale o rivalitu horní části dědiny s tou spodní. Údolí přijíždí zachránit herec z Paříže (jak důvěrně známé především v českém prostředí!) a trénuje dívky na soutěž krásy. Režisér psychologických dramat ať již s kriminální zápletkou, nebo bez ní se již poněkolikáté pustil do žánru komedie. Tentokrát si ovšem nevybral pro hlavní roli hvězdu typu Jugnota, Rocheforta, ani Noireta. Zvolil Belgičana se snadno zapomenutelným obličejem, který si mě získal už ve filmu Kolo Ghislaina Lamberta. A zde opět utáhl celý film.(4.1.2014)