V horách ztroskotá letadlo a dva bratři (mladší Robert Wagner, starší Spencer Tracy) se vydají vysoko do hor k místu havárie. Mladší chce získat to, co v letadle najde, starší pak proti své vůli vyráží za ním, aby zachraňoval, co se dá, bratra nebo přeživší cestující. Robert Wagner předvádí zbrklého chamtivce, který na svou chamtivost doplatí a Sencer Tracy se stává tichým a neokázalým hrdinou, který cestou zpátky bojuje o záchranu jediné pasažérky, která havárii přežila. Působivý film nejen o hrdinství, ale i mezilidských vztazích. (ESAva)

zette

Je to takove pionyrske, presto vyborne. Zajimave charakteristicke rysy dvou bratru, kteri si jsou podobni jako ohen a voda. Bavilo me to, krasne prostredi, napeti, jednoduchy a trosku naivni dej a pak Spencer Tracy, ktery je vytecny snad vzdy. ()

majo25

Bravúrny Tracy, ktorý sám ťahá celý film. Do toho vzhľadom na rok vzniku dobre budované napätie a celkom realistické výstupy na zasneženú horu. Boli tam nejaké malé logické chybičky, aj prílišný dôraz na to, čo je správne a čo nie a trochu slabší záver. Inak ale zaujímavý, väčšinou komorný, príbeh o medziludských vzťahoch. ()

Mol

THEY'RE GETTING UP A RESCUE PARTY TO CLIMB THE MOUNTAIN. WHY, IF EVERYBODY'S DEAD? Páni to byl filmeček. Ztroskotaný letadlo na vrcholu zmrzlé hory a dva bratři Chris a Zachary dole pod kopcem. Zachary už neleze, ale Chris je čůrák a tak jdou nahoru nakonec oba. Ani dráty vysokého napětí, nemají takové napětí, jaké člověk cítí, když Spencer Tracy visí na polystyrénovém kameni a zatlouká skobu kladivem tak lajdácky, jako bych to dělal já sám. Kam se hrabou moderní horolezecké filmy. Hrůzou jsem trnul. Navíc mi byla kvůli nim celou dobu zima. Jejich zimní ochrana spočívala jen v kulichu alá Šmudla ze Sněhurky a hesle "na co bych si bral rukavice - za chvíli jsme dole". Vřele doporučuji. ()

hanagi

Vlastně je mi to moc líto, ale toho horského vůdce jsem Tracymu nezbaštila. "Lezení" po kašírovaných skalách a černobílé vykreslení charakterů obou bratrů se možná dá omluvit dobou vzniku, ale ani tak nenadchne. ()

sskrblik

Jelikož se mě podařilo nastřádat už nějakou sbírku rychlodabingů, tak se budu postupně pouštět do objevování starších válů. Dabing celkem slušný. Film sice svojský, ale tak nějak vyzní do prázdna.... Hory fajn, někdy však je vidět jak to je procházka ve sněhu... Takže se ztrácí uvěřitelnost. ()

zigíš

Našli se chvilky, kdy mi příliš černobílé vykreslení postav vadilo. Robert Wagner měl snad gen zla jinak si neumím jeho chování vysvětlit (mrtvolu by okradl !) naopak Spencer Tracy doslova anděl na horách až mě překvapilo, že tu jeho dobrotu nezneužívá víc lidí. Vyváženo efektním Technicolorem, který dycky můžu a adrenalinovými horolezeckými scénami: dědek Tracy skotačící po skalách, to je pohled ! ()

xaver

Neuvěřitelný příběh lidské chamtivosti i lidské vůle. Dva bratři, dva zdatní horalové. Mladší z bratrů jde v podstatě rabovat, ze staršího, který mu v tom chce zabránit, se pak nechtěně stane hrdina, který zachrání jedinou přeživší cestujíci z havarovaného letadla. Silně emotivní snímek, který se u nás promítal pod názvem V horách. Viděl jsem ho bohužel jenom jednou, ale velice silně na mě zapůsobil. Herecký výkon Spencera Tracyho byl neopakovatelný. Příběh, režie, kamera, skvelé herecké výkony, to vše v prostředí nádherných hor. Dávám 10 z pěti možných. ()

Kovaja

Tyhle kousky miluju.Krásná horská příroda podložená dokonalou kamerou a nelehkým příběhem. S.Tracy tenhle kousek vystřelil ještě o kousek výš. Jeho charisma patří do přihrádky kde bude ležet vedle J.Gabina a spol. ()

azhar

sice si nepamatuji dobu, kdy se navazovalo na lano klasicky, nebyly slaňovací osmy a sedací úvazky, ale vím, že uvázat se lanem okolo pasu je blbost. stejně jako někoho jistit a neuvázat se ke skobě, stromu, výčnělku,... a tak. když pominu tyto bezvýznamné technické detaily, tak ani děj a naivní zpracování to u mne nezachránilo... ()

revere

Opravdu strhující drama. Kdybych řekl, že po většinu filmu lezou dva bratři po skalách a nejakčnější scéna nastane v momentě, kdy jednomu z nich uklouzne noha a musí se rychle zachytit rukou, smáli byste se. Ale je to opravdu strhující akční drama. A velký střet charakterů ve skvělém balení. ()

J.CTORN

POZOR SPOILERY! Jeden z nejlepších lezeckých filmů, které se nevyrovnají ani např. filmy jako Everest a vražedná stěna. Postavy tu fungují naprosto krásně. Naše hlavní postava je sympatická, starostlivá a má srdce na správném místě. Naopak jeho bratr je chamtivý a ctižádostivý. Chemie se mezi nimi prolíná a je tu naprosto geniální nápad vydíráním láskou ke svému bratru. Celý film fandíme našemu hlavnímu hrdinovi aby se bratra zbavil ale pak si uvědujeme díky naší hlavní postavě, jak bychom se beze cti zachovali. Hory tu jsou opravdu nádherně zpracované btw. Taky miluji konec kdy dobrotivý Spencer svede vinu smrti bratra na sebe ale ostatní to poznají a dají mu jak říkají mladí F. Opravdu nádherná krasojízda pozitivními emocemi. 10/10 ()