Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

cab

Sedmnactileta holka, ktera se stara o celou svoji rodinu musi najit sveho nezvestneho otce nebo prïjde o strechu nad hlavou. Podle ocekavani se mi pod ruky dostalo drama chudeho a drsneho americkeho venkova soucasnosti. Americky sen naruby v cele svoji krase, ale tolik nominaci na oscara nechapu. 60% ()

Hanys_

Opravdu promrzlá a nevlídná atmosféra plná nesympatických lidí kdesi na konci Ameriky. Jennifer Lawrence fain, John Hawkes hodně fain, ale v podstaě je to jen povídka natáhnutá na 100 minut. 5.5/10 ()

F.W.Colqhoun

Americká nezvislá ...zima? I když bych měl nejspíš juchat, že mi někdo servíruje momentky z odvrácené strany amerického snu, zde jaksi bezvýhradně nelze. Kukátko do idyly amerického vidlákova má dvě polohy. Tou zajímavější je vizuál, barevně podsycené záběry zátiší s oprýskanými karavany, zarostlými skládkami, zaplevelenými dvory a nepěstěnými tvářemi. Prý to má celé co dočinění s baterií fotografií ze třicátých let. Lze tomu věřit a mít radost. Scénář je naneštěstí tak anti-hollywodský, že nemyslet při jeho konzumaci na Hollywood je zhola nemožné. Příběh o předčasně dospělé dívce, která na bedrech nese starost o celou rodinu a zároveň pátrá po (nejspíš?) zesnulém otci je jakože celkem fajn a neobdivovat se charakteru hrdinky skutečně nelze. Minimalistické dialogy mezi prostými charaktery sice naplňují povrchní představu o tom, jak se mezi sebou baví bodří prostí lidé, pro ketré jsou lov veverek a hra na banjo zajímavými tématy k jednoslovným výměnám názorů, na věrohodnosti ztrácí krystalickou absencí špetky nadsázky a jadrného humoru, který si na základě osobních zkušeností představuji jako neodmyslitelnou ingredienci vidláckého ambientu. Jennifer Lawrence hraje urputnou, věrnou, zodpovědnou, odhodlanou vesnickou blbku snad až příliš věrohodně. Pozorovat ji jak loupá brambory, podává přihlášku do armády nebo kuchá veverky dodává navíc relevantní obsah nicneříkajícímu titulu Hunger Games. ()

Lionheart

Chladné, kruté až "neamerické". Konec mi připadal až příliš happyenďácký - kdyby to bylo trochu tragičtější, tak by to bylo určitě lepší. Jinak Jennifer Lawrence je velký objev (teda aspoň pro mě), ale až na pár dost drsných scén to bylo nemastné neslané. Nicméně se to zaryje člověku až do morku kostí :) ()

Ještěřák

Mnohem míň k smíchu než INCEPTION, zábavnější než THE SOCIAL NETWORK, Jennifer Lawrence ženštější než mnohé hnědooké brunetky. Holt malý pes s velkým někdy vyběhne, pucflíci! Myslel jsem, že takhle vypadá léto na Aljašce, a ono prd. Missouri! ()

dormouse

Je to jako nějaká ujetá pohádka naruby. Uprostřed Ničeho hledá Statečná Dívka svého otce-mrtvého či živého, chodí jak slepička od jedné podivné existence k druhé, tyto jsou buď sjetí, nebo se chystají se sjet nebo vaří drogy pro příští trip, všcihni cení zuby, koulí očima a drtí mezi zuby výhružky, aby do toho, sakra, nestrkala nos, občas jí dá někdo přes hubu jen proto, že chce mluvit s Velkým Tlusťochem, nakonec ale svou nevídanou odvahou a vytrvalostí dojde cíle, kdy mezi mrtvolami v Bažinách najde cíl své cesty. Celé je to lemované tajemnými kulisami rozpadání-odložené hračky a zaběhlí psi, tresť chudoby a beznaděje, přestože všichni hrdinové jsou patrně docela bohatí, minimálně vlastní velké kusy lesa a stádo povedených veverek, nehledě na příjmy z výroby drog. No, netuším, co to v tom Hollywoodu považují za kvalitu. ()

Prochy38

Hrozně zvláštné film. Upřímně moc tu nominaci na Oscara nechápu, ale nechci tím říct, že by to bylo špatné. J. Lawrence ve své roli exceluje a jasně převyšuje všechny ostatní herecké kolegy. Příběh je to silný, ale má to spoustu mezer. Drsné, reálné, ale takové nijaké. Bojím se, že za dva týdny nebudu schopen říct, o čem to bylo. Ale že by mě mrzelo, že jsem to zkoukl, to ne! ()

El_Rabbit

Tak nevím, možná se ze mě stává kulturní barbar, ale tenhle film ve mě žádné silnější pocity nevyvolal. čekal jsem něco trochu jiného a velkou vinu na tom mělo určitě žánrové zařazení na imdb. Každopádně film byl dost o ničem, zpracování mělo jistojistě umělecký (festivalový) nádech, nicméně, co je to platné, když jsem si nevybudoval ani nejmenší vztah k jediné z postav. Celkově mi přišly všechny tak trochu z jiného světa (možná proto je film na imdb i ve škatulce Mystery :) ) Ree byla prostě divná a měl jsem z ní tak možná rozpačitý pocit, rozhodně mě ale nepřesvědčila, že by mi mělo být jí a její rodiny líto. ()

Phorbo

Film plný šedé barvy. O drsném životě, v drsných podmínkách, v tvrdé Americe. Snímek asi nesplnil všechny předpoklady, jak si tvůrci přáli. Hlavní hrdinka chodí od domu k domu a zoufale hledá otce. Ačkoliv to zní jako dost nudné téma je do díky Jennifer Lawrence velmi líbivé a prazvláštní. ()

Marla Singer

Novodobý western uprostřed nejmrazivější díry někde na středozápadě, kde jsou v rovnocenné bídě všichni obyvatelé pokrevně spříznění a zatažení do vaření perníku. Ree by si nejraději nazula kanady, sklapla paty k sobě a jako v případě červených střevíčků odletěla kamkoliv, hlavně daleko. Na krku jí ale visí dva mladší sourozenci, nemohoucí matka a celý jejich pozemek, který otec zastavil na kauci a beze stopy zmizel. Samostatné pátrání v uzavřené komunitě zdánlivě nikam nevede, jenže kdo by taky prásknul práskače. ___ Depresivní thriller s devastující atmosférou kraje na konci světa a nekonečným blouděním ode zdi ke zdi si rozhodně nezaslouží nálepku pouhé 'feministické variace' na klasické téma a promítání z (už v době vzniku) raritní a znatelně použité pětatřicítky dokresluje celý nehostinný obraz Winter's bone. ()

geimz

Pomalé tempo, prostredie amerického vidlákova, chabučký príbeh. Nič pre mňa, a ani ten ospevovaný výkon J. Lawrence nebol ničím iným, než len mierne nadpriemerným. ()

Brylin

Winter's bone by měly bez výjimky vidět všechny dnešní sedmnáctileté slečny, možná by to mnohým z nich otevřelo oči. Příběh vycházející z knižní předlohy Daniela Woodrella není komplikovaný, film dělají především ústřední postava a lokace. Hlavní hrdinka snímku Ree, 17 let, se sama stará o nemocnou matku a dva sourozence a v nehostinném prostředí zimního Missouri má týden na nalezení svého otce, jinak přijde s celou rodinou o střechu nad hlavou. Svérázná místní komunita "white trash" jí přitom její úsilí vůbec neusnadňuje. Výrazné herecké výkony, zejména skvělá Jennifer Lawrence, a celková atmosféra snímku patří k jeho zásadním kladům. Nakonec se přikloním ke čtyřem hvězdičkám. ()

KOZEL84

Moc milý film plný krásných a sympatických lidí;).Možné spoilery.No ne je to slušná atmosférická depka (a tak to mělo zůstat),ale tak trochu mi přišlo,že na konci se z toho rozhodl někdo udělat pohádku.Chybělo jen aby zazvonil zvonec,ale já na to tentokrát nebyl zvědavý a film to degradovalo na slušný,ale zapomenutelný příběh.Jennifer Lawrence výborná. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary