Blíží se vánoční svátky a s nimi přichází i chvíle překvapivých příhod a nenadálých setkání. Třeba takových, jaké zažili dva nerozluční přátelé a staří mládenci v televizní komedii režiséra P. Háši. Karel (P. Kostka) a Saša (V. Postránecký) dostali nové byty na sídlišti. Saša se těší, že si konečně budou užívat život a také skutečně nutí Karla chodit do zábavních podniků. Jenže vše změní náhoda, protože při stěhování Karel zjistí, že o poschodí výš bydlí jeho první láska Eva (M. Špánková-Hozová), kterou kdysi ztratil vinou své nerozhodnosti. Setkání na Štědrý večer se ukáže být osudovým… (Česká televize)

RonaMidu

ne teda,slyšela jsem o podniku s telefónama na stolcích a přišlo mi to úděsné,ovšem že to bude až tak,to jsem nečekala..... film samotný mi vtipný nepřišel,přestože je prezentovaný jako komedie,ale nepřičítám to nijak době vzniku - v socialistickém ovzduší,vždyť i v té době vzniklo pár komedií,které se komediemi nazvat dají...prostě se to nějak nepovedlo ()

LadyPupu

Příběh o jednom nerozhodném chlapíkovi, který neví, jakou frajerku si vybrat. Těžká volba, jedna je unylejší než druhá. Jinak retro jako prase. Papundeklový kulisy a la sídliště, bar s živou hudbou a předchůdkyněma call girls...Komedie to není, dialogy typu: Můžeš mi půjčit pánev? A talíř? A lžíci? Fakt vtipný nejsou. Ale jako úplný blábol to zase není. ()

Kri-kri

Zajímavá inscenace, kterou jsem ještě donedávna neznal, náhodou jsem na ni natrefil na Youtube. Hlavní hrdina je vyloženě v ženském obležení - delší dobu udržuje již nefungující vztah s fanatickou obdivovatelkou vážné hudby, která ho nutí chodit na koncerty, exmanželka na něm loudí alimenty závratné sumy na téměř dospělého syna, kamarád mu do bytu tahá povolné ženštiny a k dovršení všeho se zrovna přistěhoval do domu, kde shodou okolností bydlí jeho první a vlastně jediná celoživotní láska, které se kdysi neuváženě vzdal. Po celou dobu filmu se pak Kostka rozhoduje, zda ukončí nikam nevedoucí vztah s Kolářovou a pokusí se s Hozovou navázat tam, kde před dvaceti lety skončil, načež i ona se rozmýšlí, zda s ním podruhé vstoupí do téže řeky. A to celé ještě autoři zasadili do období Vánoc. Dostat tohle do rukou Argentinci nebo Mexikáni, po menší úpravě na jejich poměry z toho rázem mají námět na nekoukatelnou telenovelu o minimálně 150 dílech. Ovšem takhle skromně po česku, v papundeklových kulisách, s dobrými herci a v normalizačním hávu je tento český "sestřihový předchůdce telenovel" docela příjemný odpočinkový film s vánočním nádechem a šťastným koncem. Alespoň mně se to celkem líbilo, proto dávám vyšší průměr 60%. ()

noriaki

Vztahové drama, ušmudlané a šedivé, jak se na normalizaci sluší. Nezařízený panelákový byt jako by metaforicky poukazoval na prázdný a neuspokojivý život hlavního hrdiny, bilancujícího chyby minulosti. To je ten optimistický pohled. Ten pesimistický je, že jde o zoufale nefunkční vánoční komedii s ukňouraným ztroskotancem, kterému pomohla ke štěstí kouzelná digestoř. Kloním se ke druhé variantě. Petr Kostka ale uhraje každou roli, takže jsem sám sebe překvapil tím, že jsem o jeho osud projevoval vlažný zájem a dokonce jsem mu držel palce. ()

waits

Komedie..no, spíš sociální drama . Vyznání probíhají přes digestoře, marnost panelákových garsonek je skličující. Nejzajímavější je tenhle Hášův podprůměrný počin náhledem do stylu života střední třídy počátkem osmdesátých let v Československu. ()

Lelíček

Zatím nemohu hodnotit,neviděl jsem.Podívám se a dám vědět...tak už jsem to viděl a musím konstatovat,že to nebylo nic extra,ale dodíval jsem se. ()

Bozvav

Tak na jedno kouknutí za život z nostalgie. Vladimír dlouhý byl za mlada fešák. jinak spíše spodní hranice průměru, možná kdyby to bylo tak o čtvrt hoďky kratší, bylo by to lepší. ()

MickeyStuma

Osudová předvánoční televizní hra, kde nic není nemožné co se týče nenadálých setkání. Zpytovaní svých dávných činů a pokus o napravení nemůže být bez následků a tak vývoj událostí trochu připomíná romanci se smutným koncem v kulisách jednoho paneláku v normalizační době plného šedi a předsudků. A protože se jedná o hru, o závažnosti či přesvědčení daných skutků se moralizuje typicky nudně, bez patřičné energie a v enormně utahaném tempu. K odpočinku u televizní obrazovky po předvánočním shonu to může posloužit, ale spíše to uspí dříve, než si to kdokoliv stačí uvědomit. ()

Luisis

Socialismus v plné kráse.Bože to vybavení bytu je vražedné.Kdo si v dnešní době vystačí s magičem na baterky a salámem v dostatečném množství, vždy při ruce..Jen ta lednička pořád chybíJeště že tam má Petr Kostka tu digestoř.Nicméně příjemný film - 58% ()

anitae

Komedie to není, nerozhodný Kostka volí mezi starou láskou Hozovou a milovnicí vážné hudby Kolářovou. Syn Dlouhý, na kterého stále někdo čeká, taxík, přítelkyně. Postránecký a dvě maďarky. A to vše se odehrává v paneláku. ()

BigBang

Podíval jsem se s chutí na toto TV retro. Panelák; děti se neberou jako rovnoprávný partner, ale jako obtížný hmyz; nechybí obligátní taneček v nočním podniku se živou kapelou. Jedna scéna je opravdu pěkná, když dva hlavní protagonisté potkají kamarády z mládí a ti je berou omylem jako manželský pár, což si protagonisté užívají. ()

Pitryx odpad!

Naprosto hloupý příběh o ničem, který může vánoce jenom pokazit. Hloupý chlap Karel, který platí, co nemusí (Petr Kostka) a nuda převeliká. Ani mne nezajímalo, jak to skončí, ale dokoukal jsem to. Ani nevím proč. 201109187122/7241+++++++ Souhlas s mým 7 let starým komentem. 20180902+++++++++Mimochodem, až nyní jsem si přečetl ofic.text. dist. a není mi jasné o jakém "setkání" na Štědrý večer to píše. To jako že se to vše odehrálo v jednom dni? ()

milos.bradik

Toto je naprosto přesná ukázka toho, jak se žilo za komančů, chlastání, schůze, nedobrovolné odposlechy sousedů v panelácích, půjčování od sousedů (lavičník, pánev), bary, kde šlo sehnat slečnu na pobavení atd.  Na tuto dobu nerad vzpomínám a tak ta jedna hvězdička je až moc. Navíc ten Petr Kostka, který se zde chová jako absolutně nespolehlivý ochlasta, co slíbí, tak vždy spolehlivě nedodrží. ()

Setsakrament odpad!

O vánocích už nechci slyšet ani slovo, tedy myslím o těchto filmových. Do roku 89 natáčela tehdejší televise" velké množství podobně laděných vánočních" inscenací. Tohle dílko jsem tehdy neviděl, nějak mě uniklo a tak jen ze zvědavosti v předvánočním čase jsem na to mrknul. Nuda nuda paneláková šeď. O nějaké komedii leda tak v tom ironickém slova smyslu se nedá mluvit. Marnost nad marnost. Trapný děj, škoda dalších slov. ()