Zpověď zabijáka

• USA Game of Death (více)
všechny plakáty

Tajnému agentovi CIA Marcusovi (Wesley Snipes) sa pod jeho krycou identitou bodyguarda podarí získať si bezvýhradnú dôveru nebezpečného obchodníka so zbraňami Smitha (Robert Davi). Jeho úlohou je zabiť Smitha i človeka, ktorý financuje jeho obchody, pri najbližšom odovzdávaní hriešne veľkého balíka peňazí. Ibaže na ceste tam na Smitha s Marcusom ktosi spustí vražednú streľbu a Smith skončí v nemocnici, kde potom Marcus musí čeliť niekoľkým mimoriadne brutálnym vražedným útokom. Ukáže sa, že za všetkým stojí Marcusov vlastný tím, vedený jeho bývalým chránencom Zanderom (Gary Daniels), ktorý chce jediné - peniaze! A kvôli nim neváha ísť doslova cez mŕtvoly. Zdá sa však, že pri svojich plánoch poriadne podcenil Marcusa, ktorý nemilosrdne a systematicky, krok za krokom, decimuje svoj starý tím... (oficiální text distributora)

Tony.cs

Klasické béčko. Bylo by to dobrý, nebýt neustálého měnění filtrů, jeden ošklivější, než druhý. Umělecký záměr se zvrhl v amatérský paskvil. Ruce urazit a k filmu už nepustit. ()

vegetol.mp

Klasický příklad drtivého vítězství formy nad obsahem. Pokud tomuhle akčňáku opravdu něco schází, pak je to dobrý příběh. Jasně, co taky chtít od filmu, který se v podstatě odehrává v reálném čase, že jo. Bohužel, děj má jen 78 minut, někteří dobří herci, jako Robert Davi nebo Ernie Hudson jsou naprosto nevyužití, zatímco dřevochlapice Zoë Bell, je skoro v každém záběru. Na druhou stranu, tempo je solidní, hudba a režie překvapivě dobré a Snipes i Daniels mají slušnou formu. Celkově, velmi příjemné akční rozptýlení, které člověk zapomene dřív, než skončí závěrečné titulky. ()

Pajky3

Na to, že je to novodobá tvorba Wesleyho Snipese, tak se to překvapivě dá. Je tam sice spousta věcí, který mi vadí (třeba kamera), které nejsou dokonalé (přehlednost - chvilkama jsem úplně nevěděl) a některé tam prostě chybí. Ale jak řikam, Wesley mě překvapil, že je docela ve formě, ale sláva už je asi nenavratně pryč. Prostě béčko, ale dá se ()

Maty85

Pokud si divák pustí film už s předpokladem, že se jedná o čisté nefalšované béčko, tak po shlédnutí nemusí být ani tak zklamán. Naopak i některé vybrané scény face to face by se krásně vyjímaly v lecjakém áčkovém akčňáku. O chybách a dalších nesrovnalostech se nemá asi cenu ani zmiňovat... to k béčkům patří jako slepice k vejci. ()

frings odpad!

Hrůza! Není divu, že to má jen 82 min. Taky co by se tam dělo, když skoro 70 min z toho se jen střílí ()

DJ Rocco iNc

Čoto,čoto. Náš akčný Blade povstal z popola aby k nám zavýtal s novou peckou, kde ztvárňuje chladného zabijaka. Myslím, že sa ho oplatí pozrieť, hoci miestami je trošku nudný ale vykompenzuje sa to akčnými scénami. ()

karlik4801

Akčňák s trochu pitomým dějem, no.. Akční scény jsou super, třeba když Wesley přelomí vietnámkovi vaz, jen se mi nelíbí jejich střih. Ve scénách v nemocnici je pomalé tempo, které se naštěstí chvíli poté zvyšuje. Hodně otravný hlavní záporák a špatné hlášky. ()

ywo666

Sklamanie. Pri filme kde hrá Snipes, Bell a Daniels s hodnotením v červených číslach som čakal väčší masaker. To, že je príbeh lacný by mi nevadilo. To, že je ale poslabšia aj akcia už vadí. Snipes je síce ultra borec, čo sa týka martial arts, ale je trochu nevyužitý. Zato Zoë Bell a Gary Daniels sú úplne nevyužitý. Gary predvedie pár kopov v záverečnej bitke a Zoë spraví dva kopy a aj tak dostane nakladačku. Ako mínus u mňa pôsobili aj tie akože psychadelické zábery (spomalovanie, hra s farbami, deformácia obrazu...). Zbytočný film. Serefiniho by som najradšej posadil pred obrazovaku a púšťal mu stále dookola filmy s Tonym Jaa a Scottom Adkinsom aby sa trochu inšpiroval. 45% ()

Trustme

Po zklidnění a krátké meditaci, která mě zvolnila hněv a umožnila nebýt vulgární, se vyjádřím k tomuto filmu... Tak tenhle film je opravdu unikátní ve své debilitě, otřesné režii a dramaturgii. Tak zbytečný film jsem dlouho neviděl. To snad lepší zápletku a postavy má kterýkoliv německý krimi seriál. Proč "režisér" který to moc neumí, točí u akčního filmu stylem konverzačních dramat v rádoby "uměleckých" tónech barev a zrnitosti obrazu a snaží se tím jakoby vytvořit cosi víc, než jen střílečku pro video půjčovny.. Tam, kde neměl, tak ubral a naopak. Chudák Robert Davi má jednu z nejbizarnějších rolí své kariéry a to je co říct u muže s tak krásným ksichtem. Ostatní herecká trdla jsou spíš k smíchu. Prosím nenechte hrát bývalé kaskadéry, vyhazovače a trenéry anebo je dokonce nutit k mluvenému projevu, je to pro ně neuvěřitelně ponižující! A tak tu zůstává jen jedno pozitivum - Wesley Snipes a jeho jako vždy krásný, oku lahodící bojový styl "Bone Breaker". Noblesní eliminace protivníků s ladnými ohyby jejich končetin do atypických úhlů. A za ten název filmu bych producenty přetáhnul nunchakou. ()

m.a.t.o.

„So, CIA gone bad?" – „I never knew a good CIA." Najlepší film Giorgia Serafiniho? Možno. Aj to len preto, že tento mladý, talentovaný Belgičan sa už na nič lepšie po roku 2010 nezmohol. Paradoxom však zostáva, že s nejakým "normálnym" režisérom to mohlo byť fajnové béčko, pretože nestáva sa často, aby sa na pľaci stretli také mená ako Snipes, Bellová, Davi a Daniels. 35 % ()

ssfan

Akce velmi slušná, technicky také dobře provedené, ale až zarážející stupidita jednání postav ve filmu a děj celkově...50 % ()

medlo odpad!

No toto bola riadna komédia. Správanie sa postáv bolo tak strašne od veci, že ma vlastne ani nič iné nenapadá, čo by som okomentoval. Takže ešte raz spomeniem konanie postáv - ODPAD! A zaslúžene. ()

Lukoboss

Neskutečně hloupej film, kterej recykluje v podstatě všechno, co se objevilo v různých akčních krimi-thrillerech. W. Snipes se sice na takový role hodí, ale není mu to nic platný, když se jedná o těžkotonážní výmaz. Důkazem jsou např. dialogy: "Můžeš mně říct, co se to tady děje? - Všechno je jinak, došlo ke změně plánu. - Já vím, chcete mě zabít..." Něco tak debilního by snad nevymyslely ani děti na základní škole.. ()

Ilhan

Vůbec ne špatný akční film. Snipes docela příjemně hraje, Daniels zato vůbec, ale kdo by se na něj zlobil. Robert "Zvláštní agent Johnson" Davi moc šancí něco předvést nedostal, ta jeho role byla opravdu vyloženě o jméně. Tradičně žádný super scénář, ale to u typu tohoto filmu se nedá čekat. Příjemně překvapený celkem slušnými souboji a nijak zběsilým střihem jsem se těšil na očekávaný závěrečný souboj Snipes vs. Daniels, který však nedopadl nic moc. Zatímco přechozí souboje byly celkem přehledné, o tomhle se to tedy příliš říct nedá, střih to zase málem všechno zabil, navíc celý ten souboj vypadal chvílemi jak souboj osmdesátníků, kteří si po každé ráně musí na pár vteřin oddechnout. Půlka souboje probíhá stylem, rána, pár vteřin pauza, oni dva na sebe čumějí a neví coby, pak si řeknou, že to zkusí znova, znovu rána a opakuje se to několikrát dokola. Potom od Wesleho trochu Seagal style a konec. ()

Hyb_rid

Nebýt toho, že střihač nejspíš občas užil lsd, kolísavého tempa a těch někdy dost rušivých kamerových hrátek tak to mohlo dopadnout líp, protože hand to hand souboje mají obstojnou choreografii. ()

Hapretor

Rvačka Wesley vs. Gary dobrá. Záživná. Ostatní utahané, čekané, nenápadité. Jeden z mnoha obyčejných filmů z Wesleyho repertoáru. Chci něco jako "Blade" ! ()

darkreider

Po dlhej dobe konečne Snipesovina na úrovni. Je tu hneď niekoľko súbojov na päste a pozerá sa na ne dobre. Strih síce zase miestami kazí dojem, ale je to ešte stále v norme. Čo ma fakt štvalo sú tie pokusy o ART, alebo ako to nazvať. Nechápem, či ich viedlo k používaniu toľkých filtrov. Prebieha akcia a na plátne sa furt striedajú farebné scény s čiernobielymi alebo sa pridáva šum, alebo obraz v obraze.... Prečo??? To dosť zhadzuje film. No a ešte mi vadila Zoe, to je tak hnusná ženská. A tá ukecaná prestrelka s ňou bolo niečo strašné. Každopádne Snipes stále vie skopať protivníkov do guľata a že ich tam pekne všetkých zláme. Ak sa Snipes vráti do prvej ligy, budem rád. ()