Producenti

• USA The Producers (více)

Gene Wilder a Zero Mostel mají dokonalý plán, jak vydělat peníze na Broadwayi. Nejspíše proto v jejich divadelním představení vystupuje tančící Hitler. Úředník Leo Bloom, objevil, že divadelní producent Max Bialystock zpronevěřil peníze. Při kontrole jeho dokladů pochopí, že se dá vydělat i na největším divadelním propadáku. Producent ovšem nesmí vracet peníze. Tato myšlenka spojí oba muže dohromady. Začnou hledat nejhorší hru, kterou by mohli uvést na jevišti. Tu jim poskytne německý emigrant, jenž napsal hru o Adolfu Hitlerovi. Bývalého nacistického vůdce představuje jako geniálního vypravěče anekdot. Bialystock a Leo Bloom ještě ke spolupráci přizvou De Bricea, osvědčeného likvidátora divadelních her. Z hereckého konkursu na roli Adolfa Hitlera eliminují všechny uchazeče, kteří něco umějí. Zdá se, že všechno promysleli velmi pečlivě... (Česká televize)

Brejlil

Postarší (no postarší, Estelle Winwoordové bylo už 85 let) dámy oblézají charismatického (i když už postaršího) producenta, jehož poslední úspěch zřejmě pamatoval... cokoliv, jen ne současnost. Účetní kontrola neprobíhá zrovna úspěšně a sledovat hysterický záchvat Genea Wildera je jen pro silné povahy. Ale objeví se IDEA (kreativní účetnictví v divadelní praxi) a film se hned rozběhne naplno. Zneuznaný obhájce Hitlerova génia Franz Liebkind napsal úžasnou hru Vesna pro Hitlera (und Drittes Reich, natürlich) a ta slibuje být největším propadákem všech dob. Angažuje-li se opravdu špatný režisér a ještě horší herec (neodolatelný Dick Shawn), neúspěch je zaručen. Diváci jen zírají, když se rozevře opona a začne parádní muzikálové číslo. Germánské bohyně v nádherných kostýmech, dívky v uniformách SS (jak sexy!) a ten zpěv. Zdá se, že oba "producenti" uspěli... Jestliže začátek mi připadá spíše trapný, od objevení Liebkinda je film nabitý nekorektním humorem a nečekanými nápady. Producenti jsou filmem, který už dneska asi těžko někdo natočí. Tak si ho užijte... Stojí za to. ()

Janko666

Většinu filmu jsem koukal s otevřenou pusou, ale ne ve smyslu: "To je upně boží a vůbec si to nedávám", ale spíš: "To je tak nehorázná demence, že dávat si to ani nechci". Aspirant do TOP 10 mých nejneoblíbenějších filmů. ()

Mr.curry

Tu písničku znám zpaměti. Vizuálně i v několika provedeních. Díky ní jsem si stáhl i Producenty. Bohužel, právě Springtime for Hitler je to nejlepší, co celý film nabízí; jeden si se změnou své nálady pak připadá jako ten nácek ve třetí řadě. ()

Horak

Mel Brooks je mistrem filmove komedialni satiry a parodie. Bavil jsem se kralovsky, ale nejvic smichy jsem se asi rval pri samotnem veleuspesnem propadaku Springtime for Hitler, pri predehre s tanecnicemi jsem pouze bezmyslenkovite smichy mlatil kolem sebe, ovsem pri nastupu samotneho zpivajici a tanciciho gay Hitlera a jeho rozhovorech s generalnim stabem jsem skutecne smichy spadl ze zidle. Pred Producenty jsem mel zatim pouze cest se Silent Movie, ale timdle filmem si me pan Brooks definitivne ziskal. ()

deathka

Námět má slušný potenciál, který ale film mohl využít mnohem lépe. Na jednu stranu skvělé a vtipné scény (samotný muzikál), na druhou stranu scény na hranici trapnosti, kde slovní humor zabíjí neustálé hysterické řvaní postav. ()

JimiH

Výborný debut Mela Brookse. S žertíky se netlačí na pilu, zato je zde plno nápadných i nenápadných odkazů a parodií. ()

Helmut02

Nakonec musím i přes jisté rozpaky hodnotit kladně. Přiznám se, že podobný typ humoru je mi cizí, takže v první polovině jsem se spíše nudil, než smál. Naštěstí má krátkou stopáž, takže se dá bez problémů přežít. Každopádně vrcholem je samotná hra "Springtime for Hitler", která je naprosto odzbrojující. ()

swiss

Skvělý příběh a velice vtipní hlavní představitelé. Jedná se zdařilé převedení na filmové plátno. ()

Homer.p

To musel být scénaristicky velmi slabý rok, když tento film dostal Oscara právě za scénář. To samé platí o nominaci Gena Wildera. Přijde mi, že když si někdo utahuje z němců (v tomto případě nacistů pochopitelně) a dělá to k tomu Žid, tak se z toho v Americe můžou posrat a hned tomu dávají ceny. Nezasmál jsem se ani jednou a to mám tvorbu Mela Bookse docela rád (Němý film, Spaceballs, Závrať naruby). Tohle mne ale vyloženě zklamalo. ()

rivah

Brooksův debut a jak to někdy bývá i nejlepší film celé kariéry. (Doporučuji komentář tomtomtoma ). ()

Jehan

Jo, je to ptákovina. A nemá asi celkem smysl ji srovnávat s ptákovinou mnohem pozdější s Umou Thurman a spol. Obojí je svérázná zábava, ale tento 50 let starý originál je dobrá prča. ()

MirkaP

Doprřála jsem tomuto filmu víc jak půl hodiny na to, aby mě oslovil. Ale to se mu nepodařilo. Jelikož jsem se během té první půlhodiny k smrti nudila, vypnula jsem to a šla spát. ()

Stranger77

Opravdu velká podivnost, která postupně nabírá na dechu a má i pár fakt vtipných momentů. Ale jinak jeden z těch bizardních filmových zážitků ;). ()

Honzus

Mel Brooks určitě natočil vtipnější kousky. V Producentech bohužel na jeden skvělý vtip připadá deset minut protivného pitvoření a nudné vaty. Z Brooksovy hlavy vyšel sice výtečný námět, ale oscar za scénář? To mi hlava nebere. ()

Kosan

Průměr. Není to moc vtipné a chybí tam písničky z muzikálu. Divadelní verze, která je ke zhlédnutí v Hudebním divadle Karlín, je ve všech ohledech zábavnější. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Film, hudba a New York

Film, hudba a New York

06.09.2008

Letos se v našem hlavním městě již popáté uskuteční filmový festival Music on Film – Film on Music. Již z názvu je patrné, že pořadatelé se zaměřují na film, hudbu a filmy o hudbě. V letošním roce by… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky