Reklama

Reklama

Producenti

  • USA The Producers (více)
Trailer

Gene Wilder a Zero Mostel mají dokonalý plán, jak vydělat peníze na Broadwayi. Nejspíše proto v jejich divadelním představení vystupuje tančící Hitler. Úředník Leo Bloom, objevil, že divadelní producent Max Bialystock zpronevěřil peníze. Při kontrole jeho dokladů pochopí, že se dá vydělat i na největším divadelním propadáku. Producent ovšem nesmí vracet peníze. Tato myšlenka spojí oba muže dohromady. Začnou hledat nejhorší hru, kterou by mohli uvést na jevišti. Tu jim poskytne německý emigrant, jenž napsal hru o Adolfu Hitlerovi. Bývalého nacistického vůdce představuje jako geniálního vypravěče anekdot. Bialystock a Leo Bloom ještě ke spolupráci přizvou De Bricea, osvědčeného likvidátora divadelních her. Z hereckého konkursu na roli Adolfa Hitlera eliminují všechny uchazeče, kteří něco umějí. Zdá se, že všechno promysleli velmi pečlivě... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (111)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Za tento film dostal Mel Brooks Oscara za scénář. Není to ještě parodie, ale rozhodně vynikající satira. Gene Wilder a Zero Mostel hrají producenty, kterým hrozí, že budou nuceni zaplatit všechny strašné dluhy, a tak se rozhodnou způsobit krach své firmy - jedině tak se placení vyhnou. Zinscenují tedy nevkusem kypící muzikál o Adolfu Hitlerovi, pro jehož realizaci najmou nejhorší dostupné herce. Je to opravdu skvělá legrace, nenechte si to ujít! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Ještě nikdy jsem se nepokusil vytvořit broadwayský propadák, takže jsem si mohl do jedné z alternativních verzí budoucnosti odnést poučení o tom, že ani kombinace debilní scénář - ujetý režisér - atrapy herců, ještě nezaručuje neúspěch. Kdyby při tom Brooks tolik netlačil na pilu přehrávanou teatrálností a místo toho se pozorněji věnoval přednostem i zadnostem poskakující Ully, tak bych šel rozhodně s hodnocením výš. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No ona to je vlastne docela kravovina, takze ten oskar za scenar moc nechapu, nicmene je tu docela zajimavej namet a hlavne to je jeden z nejzabavnejsich Brooksovo filmu. Fakt jsem necekal, ze se budu tak perfektne bavit, at uz u prvni poloviny filmu, kdy se setkaj Mostel s Wilderem, vymysli plan na muzikal a cela pulka filmu stoji prakticky jen na dialozich, tak u druhy pulky filmu, ktera je vicemene cela jen muzikalova. Jediny, co mi trochu vadilo, je, ze tu neustale nekdo hystericky vyrvava. Jinak film ma perfektni hudbu, coz bylo potreba, kdyz je cast filmu muzikal, sem tam tu je nakej brutalni vtip, vetsinou se teda nejedna o nic vysoce inteligentniho, ale to je fuk, kdyz dokazou pobavit. No a hlavne tu jsou fajn sympaticky herci, Mostel je takovej spocenej vyzranej uchylak s vlasama, jak kdyz mu nekdo neco kydnul na hlavu a oproti tomu Wilder je takovej dobrackej posera, takze se k sobe perfektne hodi. A pak tu je Dick Shawn jako neskutecne vyteplenej Hitler co neustale vyrvava bejby. Proste vynikajici debut a skvela zabava. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Tvorba Mela Brookse mi dlouhodobě nesedí, můj smysl pro humor je nastaven jednoduše jinak. Na druhou stranu, film sklidil pár cen včetně Oscara za scénář a hodnocení i komentáře měl velmi slušné, tak jsem do Producentů nakonec investoval. Jakkoli uznávám, že je to Brooksův nejlepší film, do kolen jsem kvůli němu určitě nešel. Střízlivě řečeno, je to ve skutečnosti jediný film, u kterého se nad použitým humorem neošívám v momentech, kdy cítím, že sklouzává do trapnosti. Nejcennější je samotný nápad, ale jeho využití jde spíš do ztracena. Schází mi takový ten vytříbený slovní humor typu Francouze Webera a opravdu chytré gagy. S výjimkou Gena Wildera mně ani příliš nesedli herci v hlavních rolích. Přitom si myslím, že potenciál tady byl a bylo by asi zajímavé, kdyby nějaký specialista na veselohry natočil na základě kvalitního scénáře remake. Novou verzi Producentů jsem zatím neviděl, podle ohlasů je ale slabší. Celkový dojem: 55 %. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Germany was having trouble, what a sad, sad story. Needed a new leader, to restore it´s former glory. Where, where was he? Where could that man be? We looked around and then we found, the man for you and me. And now it's... Springtime for Hitler and Germany. Deutschland is happy and gay. We're marching to a faster pace, look out, here comes the master race. Springtime for Hitler and Germany. Winter for Poland and France. Springtime for Hitler and Germany. Come on, Germans, go into your dance. I was born in Düsseldorf and that is why they call me Rolf. Don't be stupid, be a smarty come and join the Nazi party! Springtime for Hitler and Germany. Goose step's the new step today. Bombs falling from the skies again. Deutschland is on the rise again. Springtime for Hitler and Germany. U-boats are sailing once more. Springtime for Hitler and Germany. Means that soon we'll be going... We've got to be going... You know we'll be going... To war! ()

Galerie (45)

Zajímavosti (16)

  • Film byl natočen v Chelsea Studios v New Yorku, na stejném místě jako muzikálová adaptace z roku 2005. Natáčení probíhalo od 22. května 1967 do 30. června 1967. (Kmotr76)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. listopadu 1967 v Pittsburghu. (ČSFD)
  • Mel Brooks chtěl aby se film jmenoval "Springtime for Hitler", ale studio bylo proti. (Pumiiix)

Související novinky

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen…

Film, hudba a New York

Film, hudba a New York

06.09.2008

Letos se v našem hlavním městě již popáté uskuteční filmový festival Music on Film – Film on Music. Již z názvu je patrné, že pořadatelé se zaměřují na film, hudbu a filmy o hudbě. V letošním roce by…

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o…

Reklama

Reklama