Reklama

Reklama

Producenti

  • USA The Producers (více)
Trailer

Gene Wilder a Zero Mostel mají dokonalý plán, jak vydělat peníze na Broadwayi. Nejspíše proto v jejich divadelním představení vystupuje tančící Hitler. Úředník Leo Bloom, objevil, že divadelní producent Max Bialystock zpronevěřil peníze. Při kontrole jeho dokladů pochopí, že se dá vydělat i na největším divadelním propadáku. Producent ovšem nesmí vracet peníze. Tato myšlenka spojí oba muže dohromady. Začnou hledat nejhorší hru, kterou by mohli uvést na jevišti. Tu jim poskytne německý emigrant, jenž napsal hru o Adolfu Hitlerovi. Bývalého nacistického vůdce představuje jako geniálního vypravěče anekdot. Bialystock a Leo Bloom ještě ke spolupráci přizvou De Bricea, osvědčeného likvidátora divadelních her. Z hereckého konkursu na roli Adolfa Hitlera eliminují všechny uchazeče, kteří něco umějí. Zdá se, že všechno promysleli velmi pečlivě... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (111)

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Jsem moc rád, že jsem na YouTube náhodou narazil na scénu "Springtime for Hitler", protože za tu by měl Mel Brooks dostat metál. Jako tvůrce titulkových parodií filmu Pád Třetí říše mě potěšila dvojnásob. Těžko uvěřit, že tentýž člověk stojí za hovadinou s názvem Bláznivý příběh Robina Hooda. (662., 21. VII. 2011) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Germany was having trouble, what a sad, sad story. Needed a new leader, to restore it´s former glory. Where, where was he? Where could that man be? We looked around and then we found, the man for you and me. And now it's... Springtime for Hitler and Germany. Deutschland is happy and gay. We're marching to a faster pace, look out, here comes the master race. Springtime for Hitler and Germany. Winter for Poland and France. Springtime for Hitler and Germany. Come on, Germans, go into your dance. I was born in Düsseldorf and that is why they call me Rolf. Don't be stupid, be a smarty come and join the Nazi party! Springtime for Hitler and Germany. Goose step's the new step today. Bombs falling from the skies again. Deutschland is on the rise again. Springtime for Hitler and Germany. U-boats are sailing once more. Springtime for Hitler and Germany. Means that soon we'll be going... We've got to be going... You know we'll be going... To war! ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Podobný trapas, ako som zažil na predstavení slovenskej verzie muzikálu Producenti s Hrycom, Skrúcaným a Labudom. Po prvý raz som mal vtedy potrebu odísť v prestávke preč a potom sme ľutovali, že sme neodišli. Ale to bolo oveľa dlhšie ako tento film. Akoby sa potreba filmových postáv urobiť veľmi zlý muzikál naplnila aj v samotnom scenári. Vysmiať sa fašizmu je pekný nápad, ale forma je tak strašne rozpačitá a zdĺhavá, že pri tom zanikne absolútne všetko ostatné, čo tam mohlo byť zaujímavé. ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Už u Mladého Frankensteina, který se mi líbil a moc jsem se u něho nasmála, byly některé vtipy přes míru toho, co mi připadá vtipné. Mel Brooks má asi jiný druh humoru než já. Producenti jsou toho důkazem. Obzvlášť začátek se mi nelíbil. Zero Mostel se mi dokonce trochu i hnusil. Nápad to byl dobrý, zpracování trochu pokulhávalo. Zato písničky byly opravdu skvělé. Springtime for Hitler and Germany... :-) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Ještě nikdy jsem se nepokusil vytvořit broadwayský propadák, takže jsem si mohl do jedné z alternativních verzí budoucnosti odnést poučení o tom, že ani kombinace debilní scénář - ujetý režisér - atrapy herců, ještě nezaručuje neúspěch. Kdyby při tom Brooks tolik netlačil na pilu přehrávanou teatrálností a místo toho se pozorněji věnoval přednostem i zadnostem poskakující Ully, tak bych šel rozhodně s hodnocením výš. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (16)

  • V roce 2000 se film umístil v žebříčku sta nejlepších amerických komedií Amerického filmového institutu na 11. místě. (Kmotr76)
  • Leo Bloom (Gene Wilder) je pojmenován podle hrdiny novely Jamese Joyce "Odysseus" Leopolda Blooma. Leo se s Maxem (Zero Mostel) potká 16. června, kdy se slaví tzv. "Bloomsday". Max jednou osloví Lea "Princ Myškin", což je hlavní hrdina Dostojevského "Idiota". (Kmotr76)
  • Název alba kapely U2 Achtung Baby má původ v příběhu filmu. (Kmotr76)

Související novinky

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (více)

Film, hudba a New York

Film, hudba a New York

06.09.2008

Letos se v našem hlavním městě již popáté uskuteční filmový festival Music on Film – Film on Music. Již z názvu je patrné, že pořadatelé se zaměřují na film, hudbu a filmy o hudbě. V letošním roce by… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (více)

Reklama

Reklama