Epizody(6)

Dva dědci Gavenda a Kos jsou už dávno v penzi, ale stále jsou velmi činorodí a dbají na to, aby v obci bylo všechno v nejlepším pořádku. Ujmou se novopečeného důchodce Zemka a zavedou ho do své kůlny zvané Lajdárna. Tady skladují věci, které někdo odložil, vyhodil či zapomněl, jde vesměs o stavební materiál. Vše pečlivě evidují a snaží se najít majitele. Pokud majitel o věci nejeví zájem, ponechají si je, protože se někdy mohou hodit. Oba jsou také zdatní řemeslníci a zadarmo leccos opraví. Zemka přiberou do party. Trojice podnikavých staříků vytvoří pracovní četu, které se říká Tybys. (mibara)

Recenze uživatele Kri-kri k tomuto seriálu (1)

Tybys (1979)

Zvláštní, doposud jsem o tomto seriálu neslyšel, natrefil jsem na něj úplně náhodou brouzdáním na Youtube. Je to docela vtipná podívaná o životě obyčejných lidí na severomoravské vesnici (konkrétně Přídavky u Ostravy), které vévodí tři důchodci, kteří skladují a evidují vše, co někdo odloží, za což jim národní výbor nabídne, aby si založili pod jejich záštitou stavební firmu, kterou pojmenují Tybys. Místy mi to připadá jako starší verze Chalupářů, Je tu autobusák, na kterého se musí věčně čekat, také tam mají svého doktora, i když on to vlastně není doktor, ale jenom zubař.:-) Předseda národního výboru je srandovní figura, zvlášť s tím jeho rozčilováním: "Znáš mě, já jsem holubičí povaha!":) Škoda že seriál nebyl natočen barevně, na konci 70. let byl přece jen přežitek točit černobíle. Na seriál volně navazuje film Sólo z roku 1983. 55% ()