(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Smala jsem se vic nez u vetsiny americkych romantickych komedii. A i ta francouština je osvěžující změna. A tak jak Expendables bohate teži ze všech kliše akčního žánru, tak tohle těží ze všech kliše romantických komedií tak, až to zavání parodií. Ale nelze se nebavit, obzvláště ve chvíli, kdy Romain Duris se snaží napodobit Patricka Schwayziho... ty jeho otočky na kolenou dostaly v sedadle do kolen i mě :)(28.8.2010)

CITÁT - V každém případě ho políbila........ Profesionální tým pro záchranu lidských srdcí v akci. Pomáhat nešťastným párům aby se prostě nevzaly je možná trochu podivná práce, ale je to práce. Jenže pokud začnete mísit profesionalitu s vlastní zamilovaností, začnou být problémy skoro neřešitelné. Naštěstí je to komedie a tak té brutality tam moc není. Okolo 41 minuty sledují Alex (Romain Duris) a Juliette (Vanessa Paradis) na dvd film Hříšný tanec, který je vlastně v tomto příběhu několikrát k vidění. V příběhu se mi vůbec nelíbila Sofie (Héléna Noguerra), působí hodně neurvala až humusácky a její parodie na nymfomanku je trapná. Je to o (k)lamu a o lži, ale pravdu má každý ve svém srdci a jen na jedinci, jak se s tím vypořádat. CITÁT - Budu improvizovat........ Příjemná, ke konci trochu přislazená komedie, která nikoho neurazí, ale možná už ji nikdy nebudete chtít vidět. Jdu si pustit Hříšný tanec.(28.8.2014)

Po dlouhé době nová romantická komedie, která se mi vážně líbila. Původně jsem nechtěla dát plný počet, ale skvěle jsem se bavila i při druhém zhlédnutí s mojí maminkou, která byla rovněž nadšená. Líbil se mi místy trhlý humor, protože jsem zatížená na francouzské komedie a trojice Duris, Damiens, Ferrier mě skutečně bavila. Romain s Vanessou měli šmrnc a byli hezký elegantní pár. Film má také pěkný soundtrack a navíc se odehrává v prostředí Monaca a krásné francouzské riviéry, kde jsem letos měla možnost strávit delší čas a kam bych se teď nejradši zase vrátila. :) Pro úplnost - na srdci mě zahřála vzpomínka na starý dobrý ''Hříšný tanec'' a hrozně se mi líbil konec filmu. :) http://www.youtube.com/watch?v=HByFGdb3ciA(17.9.2011)

K(l)amač srdcí neprichádza s ničím prevratným ani novým a obsahovým klišé nemá čím nadchnúť... no keď preniknete do tej francúzskej atmosféry, ktorá vysiela energiu na všetky strany, k tomu si pripočítate svieži humor, lietajúce iskry, nežné romantické malichernosti - rozhodne by ste nemali byť sklamaní. Prekrásne monacké scenérie + neodolateľný Romain Duris a lá Patrik Swayze (Hriešny tanec) v tej najkrajšej gýčovej scéne, akú si len viete predstaviť :-)(26.1.2011)

Po delší době, romantická komedie, která překvapila. Především je to tím, že se zde objevil neotřelý nápad, který byl výborně zpracován a k tomu všemu ještě přispěli dobří herci. Už jsem myslela, že nepřijde romantická komedie, která by mě vyvedla z míry tím, že se stane něco jiného, než jsem předpokládala.(18.1.2011)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)

• - Okolo 41. minuty sledují Alex (Romain Duris) a Juliette (Vanessa Paradis) na dvd film Hříšný tanec (1987), který je v tomto snímku několikrát k vidění. (Terva)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)