Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (570)

Thomick 

všechny recenze uživatele

A tak se potkaly dvě strašidelně strašidelný zubiska; z toho jedno si zahrálo na donchuána a druhý se v jednom kuse snažilo tvářit děsně svůdně. Eh, never more ... (Aspoň že ten Hříšnej tanec jim šel). --- Ale teď vážně. Umělecky zazděnej film, a to právě vůbec ne castingem (páč voškliváci to ustáli aspoň herecky). Na vině je takřka výhradně scénář. Dexterovskej komplex na jedný straně zavalil jeden obří bobek, přičemž vnitřní boj na straně druhý byl taky jen sotva naznačenej ... Vanessa šla zkrátka do kolen až moc hladce na to, jak blízko byli ti dva svatbě i jak šťastní se na oba první pohledy zdáli. A závěrečná čtvrthodina? To byl tak nechutnej... ošklivá věc - že bych až zvracel. Určitě jedna z nejslabších teček, jakou u hromadně chválenýho francouzskýho filmu pamatuju. ()

GilEstel 

všechny recenze uživatele

OK. Beru! Romantický to bylo a komedie snad trochu taky. Jen ten cukr v tom už lehce zkaramelizoval. Pro mě asi nejlepší scéna je poslech rádia, chytaného z auta jedoucího v závěsu. Vtipná je i nymfomanická kamarádka Sabrina. To jsem se fakt nasmál. Naopak trapná byla scéna s tím plakáním ohledně zemřelé matky na vyhlídce, stejně tak později na letišti. Nejvíc oceňuji, že se film do značné míry vyhnul takové té ztřeštěnosti, hnané do absurdit, které jsou pro tento žánr charakteristické. To je bezpochyby klad francouzské produkce. Už se těším za pár let na „skvělý“ hollywoodský remake. 61% ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Málokterý filmový žánr je tak zaplevelený kýčem a klišé jako romantická komedie. Jednou za rok se ale i v něm objeví perla. Tou je (K)lamač srdcí. Žánr romantické komedie vypadá jednodušeji, než jak to s ním ve skutečnosti je. Většina příslušných filmů sází nepokrytě na první ingredienci rovnice a končí v močálu červené knihovny s několika bahenními pukanci v podobě prvoplánových vtipů. To je lenost. Dobře vybalancovat romantiku s humorem je jinak velmi náročný úkol, který se na plátně řeší už desítky let – minimálně od zlaté éry takzvaných screwball komedií z Hollywoodu 30. let, pokud pomineme inspirace sahající až k Aristofanovi. (K)lamačem srdcí je hezoun Alex, který provozuje vskutku ojedinělou službu: na objednávku umí rozbíjet vztahy. Jeho agenturu dále doplňují jeho sestra a její manžel, kteří jsou vždy připraveni vzít na sebe jakýkoliv převlek či profesi. Když rozjezd diváka dostatečně namlsá, vyraší zápletka. Bohatý tatík není spokojený s partnerem své dcery Juliette, která se má za pár dní vdávat, a je ochotný za zmaření sňatku štědře zaplatit. Jenže Alex po rekognoskaci terénu zjistí, že Juliette a Jonathan jsou ideální pár – a takové on ze zásady nerozbíjí. Zásady jdou nicméně stranou ve chvíli, kdy najatý zabiják začne Alexe tlačit ke splacení dluhů pod pohrůžkou, že mu rozmlátí jeho hlavní pracovní nástroj – krásnou tvářičku... Film se nepokouší o inovace: stojí oběma nohama ve francouzských romantických komediích 60. a 70. let. Ano, Alex se do Juliette zamiluje, ale to není nic překvapivého, nýbrž žánrová nutnost. Nejde tu o to, co se stane, ale jak to proběhne. Alex je hrdinou podobně absurdního střihu jako James Bond: stejně jako agent 007 zvládá extrémní fyzické eskapády i šarmantní konverzaci, dokáže být na několika místech téměř zároveň, a ještě se stíhá převlékat z jednoho kostýmu do druhého. Ke kouzlu filmu přispívá prostředí Monaka, kde se většina děje odehrává, a takzvaná chemie mezi ústředními představiteli. To, že Romain Duris bude se svým projevem věčného rošťáka pro roli Alexe dokonalý, se dalo čekat; větší překvapení představuje Vanessa Paradis coby Juliette. Životní partnerka Johnnyho Deppa se na plátně moc často neobjevuje, ale tahle postava jako by jí byla psaná přímo na tělo. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Podla traileru som ocakaval taku priemernu francuzsku romanticku jednohubku, ktorej dam asi 3*. Asi po hodinke som sa rozhodol, ze dam tejto skvelej komedii urcite viac, nez 3*. A zaver filmu rozhodol az na piatu *, pretoze som necakal, ze to bude taka prijemna, zabavna komedia, ktora sa vydarila az do takej miery, ze neviem vysvetlit preco by som jej mal dat 4*. Na zaciatku su zoznameni traja hlavni hrdinovia, co vlastne robia a ako profesionalne dokazu zlomit srdce niekoho, ak si to niekto za financnu ciastku zela. Vyzera to tak, ze su profesionalni do takej miery, ze nebude problem zlomit srdce ani Vanesse Paradis, avsak mylili sa a vtedy nastanu mnohe komicke situacie. Niektore sceny boli predvidatelne, avsak nechal som sa prekvapit, ako si tvorcovia poradia so zaverom a podla mna to zvladli perfektne. Je to jedna z komedii, na ktoru dlho nezabudnem a urcite si ju rad opät pozriem... 11.01.2011 ________ Romain Duris - (Alex Lippi) +++ Vanessa Paradis - (Juliette Van Der Becq) +++ Julie Ferrier - (Mélanie) +++ Francois Damiens - (Marc) +++ Héléna Noguerra - (Sophie) +++ Andrew Lincoln - (Jonathan Alcott) +++ Hudba: Klaus Badelt +++ (Videl v kine 11.01.2011) +++ ()

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele

Pokud si zkousnete a přesto si brčkem v pohodě vysajete kolu i s ledem, je to ryze praktická záležitost, sexy to není. I tak úsměv VP až tak moc nevadí, horší je, že film dost nudí, scénář je bez invence a konec je banální předvídatelná šablona. O to horší, že potenciál vyhnout se všem těm klišé tu byl. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (5)

  • Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)
  • Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)
  • Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)

Reklama

Reklama