(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Hlavně v závěru je to klasicky se vyvíjející romanťárna, ale já mám tu výhodu, že náladu mrknout se na romantickej film dostanu párkrát do roka, takže jasnou předvídatelnost, která je u typu těchto filmů prakticky pravidlem, jsem skousnul a vadilo mi vlastně jen to, že Vanessa, jedna z mejch dětskejch lásek, v některejch záběrech vypadala jak smrtka. Ty děti jí asi dávají zabrat ... Duris podal velice slušnej výkon (včetně hříšně tanečního), společně s jeho filmovou sestrou a hlavně jejím chotěm pěkně pobavili a celý je to takový příjemný. Silný tři hvězdy.(21.2.2012)

Chcete slaďák? Pusťte si tenhle, protože má úroveň. Možná jsem jen kvůli Vanesse Paradis ztratil soudnost, ale fakt se mi to líbilo. Ostatně i komediální stránka filmu se nekrčí v koutku, začátek originálně vtipný, scéna v autě, kdy Vanessa zpívá George Michaela je moc vtipná a neuvěřitelně sexy, no a pak krátký rozhovor s Italem: "Už jsi ji přeřízl?" "Ještě ne". 70%(22.9.2010)

Rozpočet €8,7miliónaTržby USA $473,254Tržby Celosvetovo $44,329,976║ Tak Francúzom to tento rok2010 fakt sype u komédií, hoci Vanessa Paradis už nie je najmladšia a tá štrbinka medzi zubami(ej, ej) vizuálne odpudzuje, celkom sa herecky dobre držala a výdatne nahrávala lámačovi sŕdc Romainovi Durisovi, dejovo vyrovnané, má to iskru, skvelú zábavnosť a taneček a lá Hriešny tanec je taký bonbónik na vyše. /videl v kine: 90%/(8.7.2010)

Ve vztahu existují 3 kategorie žen. Šťastné, nešťastné, které to snáší a nešťastné, které si to nechtějí přiznat. A právě ony představují jeho obchodní kapitál ..... Příběh o profesionálních rozbíječích vztahů je skoro jako o profesionálních zabijácích. Jsou tu také, aby pomohli... Všichni ti Morganovi, Zamilovaný slečny, Addamsovi (aha, ti vlastně né...) ...zapomeňte!!! Pravdou je, že se jedná stále víc o romantický snímek než o ten k smíchu. Ale díky neotřepanosti příběhu jde na poli romantických komedií o překvapení. Asi jako tenkrát u Nesvatbových (to už je let!!). A navzdory názoru přítele Verbala musím konstatovat, že ačkoliv nejsem gay (což on ví) a už vůbec ne latentní! (za prvé nevím co to je a za druhé mě to uráží) byl jsem spokojen. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Moje sestra padla do náruče idiota. 2.) Mým nejoblíbenějším filmem je Hříšný tanec a tanečníkem P.Swayze. 3.) Mám před svatbou. 4.) Hledám námět k podnikání. 5.) Příběh, který neublíží ostatním, neublíží ani mě. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(16.9.2010)

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80%(9.11.2010)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)

• - Okolo 41. minuty sledují Alex (Romain Duris) a Juliette (Vanessa Paradis) na dvd film Hříšný tanec (1987), který je v tomto snímku několikrát k vidění. (Terva)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)