(K)lamač srdcí

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

• Anderton

Chvíľu po začiatku som získal dojem, že ak skončí film jedným z dvoch ponúkaných záverov, oba budú rovnako dementné. Nakoniec sa ukázalo, že záver bol možný len jeden a jeho klišovitosť je čisto stopercentná, až sa mi tomu nechcelo veriť. Duris navyše vyzerá ako blb a je nesympatický, tak dôležitú chémiu medzi ním a Deppovou ex som nezaznamenal ani pri ich súkromnom dirty dancing. Ani sa mi nechce rozoberať, ako a prečo pôsobí východzia zápletka tak nerealisticky. Po tej letiskovej kravine s Binoche a Renom ďaľšie francúzske romantické sklamanie.(28.6.2015)

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80%(9.11.2010)

V téhle komedii chybí sympatičtější herci a ladnější průběh celého příběhu. To ale neznamená, že by mi herci a všecko kolem nesedlo. Taková Vanessa Paradis byla naprosto božská a koukalo se na ní s otevřenou držkou celý film. Romain Duris taky nebyl vůbec špatný a k filmu se parádně hodil. Každopádně ho neznám víc a v tomhle případě to bylo spíš takový zahřívací kolo. Nápad ale určitě nebyl vůbec špatný a celkově se na to suprově koukalo. Nicméně Francie podle mě umí líp a když se chci opravdu zasmát, pustím si daleko vtipnější francouzské komedie než je tahle. Ta přes ten svůj originální nápad běží naprosto klasicky a opravdu vtipných scén je tam jen pár. Zapomenout se na tuhle komedii sice nedá, ale konkrétně si také nevzpomenu. Proto tři hvězdičky, kdy samotný film ale za pozornost určitě stojí.(13.1.2011)

• rikitiki

Potkaly se dva tenké a suché klacíčky a byla z toho láska, až to prasklo...Tenhle film prostě nefunguje, hlavní hrdina je nehezky vyzáblý skřet a hlavní hrdinka chladná anoretička. Úvodní scéna navnadí vtipným nápadem, ale pak to jede rychle z kopce. Čím, že ji to svede? Jenom tím, že se jí snaží co nejvíc podobat, co nejvíc ji trefit do vkusu. Není to vtipné, ani nápadité. Jen úporné a normální ženskou by to spíš vyděsilo. /28. 8. 2010/(28.8.2010)

• Thomick

A tak se potkaly dvě strašidelně strašidelný zubiska; z toho jedno si zahrálo na donchuána a druhý se v jednom kuse snažilo tvářit děsně svůdně. Eh, never more ... (Aspoň že ten Hříšnej tanec jim šel). --- Ale teď vážně. Umělecky zazděnej film, a to právě vůbec ne castingem (páč voškliváci to ustáli aspoň herecky). Na vině je takřka výhradně scénář. Dexterovskej komplex na jedný straně zavalil jeden obří bobek, přičemž vnitřní boj na straně druhý byl taky jen sotva naznačenej ... Vanessa šla zkrátka do kolen až moc hladce na to, jak blízko byli ti dva svatbě i jak šťastní se na oba první pohledy zdáli. A závěrečná čtvrthodina? To byl tak nechutnej... ošklivá věc - že bych až zvracel. Určitě jedna z nejslabších teček, jakou u hromadně chválenýho francouzskýho filmu pamatuju.(7.9.2013)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)

• - Natáčení probíhalo ve Francii, konkrétně v Monaku, na letištích Nice-Côte d'Azur a Cannes-Mandelieu nebo v hotelu Ventes Drouot v Paříži. Natáčelo se také ve městech La Turibe a Cap-Dail. (Terva)

• - Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)