(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

V téhle komedii chybí sympatičtější herci a ladnější průběh celého příběhu. To ale neznamená, že by mi herci a všecko kolem nesedlo. Taková Vanessa Paradis byla naprosto božská a koukalo se na ní s otevřenou držkou celý film. Romain Duris taky nebyl vůbec špatný a k filmu se parádně hodil. Každopádně ho neznám víc a v tomhle případě to bylo spíš takový zahřívací kolo. Nápad ale určitě nebyl vůbec špatný a celkově se na to suprově koukalo. Nicméně Francie podle mě umí líp a když se chci opravdu zasmát, pustím si daleko vtipnější francouzské komedie než je tahle. Ta přes ten svůj originální nápad běží naprosto klasicky a opravdu vtipných scén je tam jen pár. Zapomenout se na tuhle komedii sice nedá, ale konkrétně si také nevzpomenu. Proto tři hvězdičky, kdy samotný film ale za pozornost určitě stojí.(13.1.2011)

Francouzská napaditá romantická komedie typická svým důvtipem a originalitou. Takhle bych to jednoduše charakterizoval já. Příjemně jsem se u toho bavil, mé očekávání to naplnilo. Tudíž spokojenost.(9.4.2012)

Rozchodoví Dannyho parťáci na francouzský způsob, kteří baví a i přes předvídatelnost a snahu sklouznout se na vlně Bondovek tahle příjemná letní odpočinková taškařice nemůže nikomu ublížit. Obzvláště, když znáte Hříšný tanec i po zpátku. [MFF Karlovy Vary 2010](11.7.2010)

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80%(9.11.2010)

Francúzi dali opäť na vedomie, že romantická komédia nevymrela, a že ešte stále je v tomto žánri čo objavovať. Pokiaľ máte k dispozícii originálny scenár, aj to najväčšie klišé v ňom bude fungovať. Dobrí herci to vedia rafinovane zamaskovať, scenárista ponúkne vtipné hlášky a zábavné dialógmy, režisér sa postará o bezproblémový priebeh a nerozhádzaný sled dejových udalostí a svieža, milá, úsmevná romanca je na svete. Viac takých zo starého kontitnentu, nech Hollywood pukne od žiarlivosti! 85%.(7.9.2013)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)

• - Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)