(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

V téhle komedii chybí sympatičtější herci a ladnější průběh celého příběhu. To ale neznamená, že by mi herci a všecko kolem nesedlo. Taková Vanessa Paradis byla naprosto božská a koukalo se na ní s otevřenou držkou celý film. Romain Duris taky nebyl vůbec špatný a k filmu se parádně hodil. Každopádně ho neznám víc a v tomhle případě to bylo spíš takový zahřívací kolo. Nápad ale určitě nebyl vůbec špatný a celkově se na to suprově koukalo. Nicméně Francie podle mě umí líp a když se chci opravdu zasmát, pustím si daleko vtipnější francouzské komedie než je tahle. Ta přes ten svůj originální nápad běží naprosto klasicky a opravdu vtipných scén je tam jen pár. Zapomenout se na tuhle komedii sice nedá, ale konkrétně si také nevzpomenu. Proto tři hvězdičky, kdy samotný film ale za pozornost určitě stojí.(13.1.2011)

Vtipná a zábavná romantická komedie se bohužel stala raritou, takže si tyhle mimořádné úkazy musíme hýčkat. Už samotné povolání profesionálního bořiče vztahů má slušný komediální potenciál. Když pak hlavnímu hrdinovi postavíte do cesty šťastně zamilovanou ženu s prakticky dokonalým snoubencem a donutíte ho, aby se snažil, jako by mu šlo o život, je o zábavu postaráno. Vanessa Paradis je stále stejně sladká a Romain Duris opět potvrzuje svůj komediální talent. A pěkně to mezi nimi jiskří. Manželská dvojice hrdinových pomocníků pak úspěšně vymazává potenciální hluchá místa a je neselhávajícím zdrojem humoru. Bravo!(9.10.2010)

Milá a příjemně zábavná pohodovka s vysokou hladinou elegance, romantiky i humoru. Typicky francouzská a tak nějak ze života. Holka odmítne hodného, pohledného a bohatého prince, aby se mohla vrhnout do náruče prohlaného, zadluženého frajírka. Skvělou dvojkou je manželská dvojice tvořící Alexův tým. Ta filmu dodávala nejen švih, ale také humor. Bavila mě víc než poněkud fádní ústřední dvojice a občas jsem litoval, že film není o nich. Není to nic, co by člověk musel vidět podruhé, ale každopádně to byl velmi přijemně strávený večer.(19.5.2012)

Pěkná, nenásilná komedie. Ačkoliv od začátku víme, co bude, baví nás, jak to bude. Herci mi nepřišli moc krásní, ale skutečně osobití a sympatičtí - navíc každá postava měla svůj život, svůj charakter a osobnost, že jsem jim to věřila a zamilovala si je. Oproti americkému mainstreemu to byl originální citlivý film a nápad s rozcházecí agenturou také výborný!(21.3.2011)

Smala jsem se vic nez u vetsiny americkych romantickych komedii. A i ta francouština je osvěžující změna. A tak jak Expendables bohate teži ze všech kliše akčního žánru, tak tohle těží ze všech kliše romantických komedií tak, až to zavání parodií. Ale nelze se nebavit, obzvláště ve chvíli, kdy Romain Duris se snaží napodobit Patricka Schwayziho... ty jeho otočky na kolenou dostaly v sedadle do kolen i mě :)(28.8.2010)

• - Natáčení probíhalo ve Francii, konkrétně v Monaku, na letištích Nice-Côte d'Azur a Cannes-Mandelieu nebo v hotelu Ventes Drouot v Paříži. Natáčelo se také ve městech La Turibe a Cap-Dail. (Terva)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)