(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Francouzi stále umí příjemně pobavit! Uf, už jsem tomu v poslední době přestával trošku věřit, naštěstí jsem byl včas přesvědčen o opaku. Klamač nebo Lamač srdcí je sice mírně neoriginální komedie s ošoupaným námětem, ovšem ve velice nevšedním balení. Tolik sympatickým herců (postav) jsem neviděl ani nepamatuju. Film pro mě byl po všech těch hollywoodských záležitostech nesmírně osvěžující. Ústřední duo naprosto špičkové. PS: Znát Dirty Darcing nezbytná podmínka k navození zážitku.(21.9.2010)

Těžko hledat objektivní vysvětlení proč zrovna tahle romantika sklízí takové nadšení, ale z mého skromného pohledu zaválela především dobrým nápadem, eskapádou elegantního vtipu a docela zdatným prokličkováním mezi zaběhnutými žánrovými uličkami, aneb je potěšení sledovat film, u kterého si řeknete a teď přijde tohle… a ono to přijde úplně jinak, než jste si mysleli. 4 a ½.(29.10.2010)

#73 Francie to má těžké. Po většinu času se musí vzdávat a tak není divu, že nemá moc času na nějaký ten valný export francouzských filmů za oceán. Proto musí být člověk rád, za každou vyjímku, která se dostane do světa. Mezi těch pár vyvolených nyní bezmála patří i poslední romantická komedie s fikaným názvem (K)lamač srdcí ;) Originální nápad, sympatičtí herci (říkejte si co chcete, mě ta paní přišla sexy) a vtipné vedlejší postavy mi jako základ stačí. Když se pak ještě bavím celých 105 minut tak i prominu to závěrečné klišé, které jednoduše někdy přijít muselo. Švédi se prostě zase jednou vytáhli, 80% !(18.6.2011)

Upřímně řečeno, kdyby to nedávali v televizi, ani by mě nenapadlo na to koukat, protože jak má film něco společného s Francií, zásadně od toho dávám ruce pryč, obzvlášť, když je v hlavní roli Vanessa Paradise. O co, ale bylo větší moje překvapení, když uplynuli dvě hodiny, film skončil a já jsem byla překvapená jak rychle to uteklo a hlavně, že mě to bavilo. Vanessa Paradise se mi sice nelíbí, ani trochu, ale Romain Duris (hlavně svlečený do půl těla) mi to vynahradil a na konci ten tanec z Dirty Dancing, což sice není můj oblíbený film, ale tady se mi to líbilo. 4*(21.2.2012)

Rozpočet €8,7miliónaTržby USA $473,254Tržby Celosvetovo $44,329,976║ Tak Francúzom to tento rok2010 fakt sype u komédií, hoci Vanessa Paradis už nie je najmladšia a tá štrbinka medzi zubami(ej, ej) vizuálne odpudzuje, celkom sa herecky dobre držala a výdatne nahrávala lámačovi sŕdc Romainovi Durisovi, dejovo vyrovnané, má to iskru, skvelú zábavnosť a taneček a lá Hriešny tanec je taký bonbónik na vyše. /videl v kine: 90%/(8.7.2010)

• - Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)

• - Natáčení probíhalo ve Francii, konkrétně v Monaku, na letištích Nice-Côte d'Azur a Cannes-Mandelieu nebo v hotelu Ventes Drouot v Paříži. Natáčelo se také ve městech La Turibe a Cap-Dail. (Terva)

• - Okolo 41. minuty sledují Alex (Romain Duris) a Juliette (Vanessa Paradis) na dvd film Hříšný tanec (1987), který je v tomto snímku několikrát k vidění. (Terva)