(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Skvěle rozjeto, ale druhá polovina trochu ztrácí dech, protože se už víc hraje na romantickou strunu, kde už horko těžko vymyslíte něco nového. Ale Klamači srdcí i to odpustíte, protože má několik kultovních momentů (Durisův ksichtík, když se pokoučí rozbrečet, polský instalatér plus italský závodník a samozřejmě narážky na Hříšný tanec). Vrchol filmařiny to není, ale napočítejte mi na prstech skvělé romantické komedie vzniklé v posledních pěti letech. Klamač srdcí k nim určitě patří. A děkuju tvůrcům, že si na konci odpustili velké odhalení a uraženou hlavní hrdinku.(21.9.2010)

(K)lamač srdcí je jako dobře zkonstruovaný stroj. Na začátku měli tvůrci poměrně originální nápad a začali jej realizovat. K dispozici měli mnoho výborných součástek - perfektní herce, decentní humor, jenž není vlezlý, parádní soundtrack a v neposlední řadě skvěle zvolené prostředí. Jako celek potom tento snímek výborně funguje, pobaví, zaujme a potěší. Velmi příjemná podívaná.(1.2.2011)

Ukažte mi od doby Blbce k večeři lepší francouzskou komedii. Navíc v atraktivních exteriérech Monaka, které mi smrtelní tuzemci hltáme každoročně jedině z televize během závodů Grand Prix F1. A k tomu věčnému sporu o slepici a vejci - mezírka není sexy.(15.1.2011)

• Dever

Soundtrack Klaus Badelt: 1. Love Theme ,2. Bodyguard ,3. Juliette's Theme ,4. Going For A Ride ,5. Bicycle Chase ,6. Rapproachment ,7. Plane to Vegas ,8. Beginning to Fall ,9. Spying Bums ,10. Carjacking ,11. Wedding Dress ,12. Monaco ,13. Don't Cry ,14. Debts ,15. Near Kiss ,16. Nuts ,17. Matteo ,18. Two of Us ,19. Digging In the Dirt ,20. Desert Village ,21. Dunes ,22. Elevator,(9.5.2011)

Příjemná romantická komedie. Ústřední dvojice mi zpočátku moc nesedla, s postupujícím časem se jí moje sympatie získat povedlo. Nicméně ten oslavnej hype středního rozsahu, kterej byl kolem Heartbreakera rozpoutanej, je imho hodně, ale fakt hodně přehnanej. Jednorázově jsem se sice potěšil, že bych se k onomu filmu v myšlenkách - nebo nedej bože i fyzicky - vracel, to teda opravdu ne. 7/10(14.10.2010)

• Romain Duris

• - Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)