Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Setanta

Film, který mi nemá co nabídnout (snad kromě dlouhých záběrů bez střihu). Akční snímek, v němž mě bavila přibližně jeden a půl akční scény... Příběh tupý, prázdný, skoro neexistující. Přesah? Ale prosím vás. Nezábavnější to je, když je na scéně náctiletá píča a žvatlá kokotiny. Nejlepší scéna je při "sesterském paktu" pod peřinou a to jenom proto, že mě velké detaily a kamera klouzající po kouscích těla dávají pocit, jako bych pod peřinou skutečně ležel. ()

MaxQ69

Pro někoho nedovařené špionské béčko, pro mě progresivní a anti-mainstreamové al dente! Wright se postaral o to, aby recept byl připravený podle jeho představ, a tak nechal vzniknout surový filmový pokrm s artovým přesahem. Hravost s podmanivým hudebním doprovodem mě prostě baví. Dobře zvolená hlavní hrdinka, výrazná záporná postava a příbeh bez zbytečné vaty a prázdných dialogů. Tady by se mohli učit i při dalších bondovkách bourneovkách. 85% ()

Kushina

Takový klasický akční film, co nenabídne nic extra ale ani neurazí. Speicálně vycvičená dívka působí občas až nadlidskou silou. Nekončí to zrovna vesele a dle mého 1 vidět stačilo. 50% ()

moriero

Ta hvězdička je jedině za Banu, kterého mám v oblíbených. "Saoir...cosi Ronan" je přes svůj nesporný herecký talent fakt škaredá jak noc (a její look albínky z koncentráku mě bude ze sna budit ještě měsíc). Béčková zápletka by se dala i odpustit. Ale teď poslouchejte repliku od té blbky z přívěsu: "Já bych docela chtěla bejt lesba. Ale taková ta tlustá. Nebo i supermodelka. A jen bysme se drželi za ruce a vzala bych si chlapa..." Pobrali jste to? Já moc ne... A ta stopáž je fakt vražedná. Za mě 14%. ()

notozjano

Film, kterému chybí trochu více dynamičnosti a sem tam tu pokulhává i logika. Například po týpkovi jde zabiják, on má kolem sebe hromadu šrotu, kterým by ho mohl hravě majznout po hlavě zezadu a né, on na něho skočí a to ještě tak, že ho jen zhodí na zem. Působí to jako kdyby na něho zavolal "hej, tady sem"! A celkově jsou akční sekvence dost nepřehledné a zajímalo by mně, co se Saoirse na těch tréninkách s údajným žákem Bruce Leeho učila, protože to vypadá, že tak maximálně zdrhat. Ale kritizovat její výkon opravdu nemůžu, jelikož to určitě nebyla jednoduchá role a dívá se na to pěkně a Cate Blanchett jsem tu svini docela věřil. Hodně filmu pomáhá i hudba, což je do plusu a na tři hvězdy to má. ()

naytsirk

Od začátku jasné dobro a zlo.... proti tomu nic, dokonce to mám v oblibě…. Ale nějak jsem podle ukázek čekal trochu víc, než poznávání světa mladou holkou… Ale nevadí.... třeba se dočkáme dvojky… ()

michalkop

Viděl jsem už dost filmů, ale snad ne nic podobného tomuto. Nenápadná blonďatoučká Hanička se toulá po Evropě a za ní táhnou hrdlořezi... :D Film nabitý akcí a občas i vtipem. Trošku mrzí na můj vkus nedotažený závěr a pár logických kotrmelců. Jinak Adrian má pravdu - ta jedna běhačka připomíná Lolu běžící o život. Takových 70%. ()

severus

Vzít akčně teenagerovský scénář a natočit ho způsobem, že se nudí úplně všichni, to už chce um. Myslím, že seriál o sexuálním zrání trilobitů by měl větší spád. P.S. Možná to mělo být umění a já trapně selhal v rozpoznání pravých hodnot. Jako obvykle. ()

RoyBatty444

Pomalé-rýchle, tiché-hlučné, Inteligentné-hlúpe, surové-jemné. Toto všetko sa nachádza na malom priestore a preto je to ťažko spracovateľné. Raz je kamera dobrá raz zlá. Herci nemajú tiež stále dobrý výkon. Napriek tomu sa na film dalo pozrieť ale nadšený nie som. ()

Stealth2

Ale zas tak špatné to není, vykrádá to sice pár dobrých filmů, ale co....supergirl je na světě a co s tím ? No celkem nic, rychle se to zapomene. Cate Blanchet je mi v tomhle snímku líto, nějak jsem tu její roli superšéfky nepobral. Za béčko bych to neoznačil. Slabší průměr. ()

embee

Jedna velká honička za zvuků Chemical Brothers - Hanna běží o život :D a likviduje při tom agenty CIA jak na běžícím pásu. ()

Pavlo

Je to prototyp ničím výnimočného priemerného filmu, ktorých je veľa. Začiatok vás navnadí a očakávate kvalitný zážitok, ktorý by mohol aj byť podložený dobrým dejom či pointou. Avšak necháva vás v napätí až do poslednej minúty a vtedy si uvedomíte, že už sa ničoho viac nedočkáte. Herci, dej, kamera a všetko ostatné je také mdlé a zanechá len pocit nenaplneného pohára. Tento film je určený len na vypnutie hlavy na cca 2 hodiny a potom po opätovnom zapnutí zistíte, že si nič nepamätáte. Vyšumí to ako šumienka ešte skôr než vyjdete z kina. Smola. ()

rakosabasta

Fakt slibný začátek i další vývoj. Čím méně toho od tohoto filmu člověk očekává, tím více ho nadchne. V tom případě si ale musím postesknout nad hodně lákavým trailerem, který tak vlastně víc ublíží, než pomůže. Co se herců týká Saoirse Ronan úžasná, Cate Blanchett krásně zakomplexovaná padouška a Eric Bana nic nového... Škoda, že konec vypadá jako dodatečně domyšlený a poměrně nelogický. Grr ()

Shaman::..

Film, alespoň pro mě, jako z jiné planety. Wright, po excelentním Pokání, mě zklamal na celé čáře. Postavy Hanny a jejího otce byly ještě jakžtakž, a zejména Saoirse předvedla výkon hodný Brutální Nikity. Ale co ti směšné postavy blonďatých nácků poskakujících jak králíčci Azurit ve Vídeňské opeře? Hudba od chemických bratří vynikající, ale bohužel jen jako samostatný soundtrack. Samotný špatný film totiž zastínila a byla do očí. ()

lapatata

Celkem poutavý film, který ovšem zanechává velmi vlažný dojem a jeho zhlédnutí je odsouzeno k okamžitému zapomnění. ()

frenkie

Nemohu říci, že bych byl z Hanny u vytržení. Jedná se o solidně natočený, slušně zahraný, ale spoustou klišé zatížený film, kde ve mě každá druhá scéna vyvolávala pocit dejavú. Ještě že ta Cate Blanchett byla ve své roli tak krásně slizce nesympatická a tudíš dostatečně přesvědčivá. Toto už se ovšem nedá říci o Hanně, která je vším, jenom ne vycvičeným zabijákem. Ba ne, víc než na tři hvězdy to nedosáhne. Zcela průměrná záležitost. ()

kondomxxl

Zažil som sklamanie roka. Hlúpy scenár (stáva sa to trvalkou) zaklincoval všetko dobré čo ten film mohol mať a predstavovať. Takto je to len hlúpe, naivné a vlastne nepekné divadlo. BTW: režisér sa aspoň nemusí hanbiť za nehollywoodskosť. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)