Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skoročtyřicátník Bruno Hamel žije poklidný šťastný život v městečku Drummondville s manželkou Sylvií a osmiletou dcerou Jasmine. Bruno je chirurg a život mu probíhá každý den podobně. Jeho rodina není ničím výrazná a moc se neliší od ostatních. Hamelovi si žijí svůj spokojeně jednotvárný život, dokud jednoho podzimního odpoledne není Jamsine znásilněna a zavražděna. Od té chvíle se Brunovi celý svět zhroutí. Aby ne, když přišel o vše, pro co doteď žil. Jeho jediná dcera, kterou tak miloval, je mrtvá a on nemyslí na nic jiného, než jak ji pomstít. Když je vrah zatčen, v Brunově zatemněné mysli plné nenávisti a pomsty se začne tvořit plán, jak dostat dceřina vraha a krutě ho potrestat za zločin, jenž spáchal. V den, kdy se vrah objeví u soudu, Hamel začne svůj podrobně promyšlený plán uvádět v realitu. Vraha unese ze soudní budovy a později pošle policii krátkou zprávu o tom, že násilník a vrah jeho dcery bude mučen po dobu 7 dní a poté popraven. Jakmile Bruno dokoná své dílo pomsty, jež se mu promítalo v mysli od smrti Jasmine, si pak sám vezme život. (petrzelka)

(více)

Recenze (49)

helljahve 

všechny recenze uživatele

Tak neviem, no, čakal som od toho trochu viac, ale aj tak je to vskutku dobre pozerateľná záležitosť. Na to že mal film vyše 100 minút, mohlo byť scén mučenia podstatne viac. Môjmu oku skôr lahodí neaké to gore ako sa prizerať na chlapa čo sa stále nadája pivom a premýšla či robí správnu vec. Ale čo považujem za najväčšiu chybu filmu bolo to, že v ňom nieje žiadna hudba. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Včera The Tortured, dneska tohle. Svým tématem hodně příbuzné snímky, přesto se od sebe dimetrálně liší. První jmenovaný byl ten klasicky americký, v současné době trošku mainstreamový thriller. 7 days, jak zní anglický název, si vykračuje odlišnou, pro běžného diváka trnitější cestou. Tentokrát tu nemáme manželský pár, ale jednoho muže, co se chystá v opuštěné chatce uprostřed kanadských lesů pomstít pedofilovi za znásilnění a smrt jeho malé dcery. Má ho mučit titulních 7 dní, aby násilník zjistil, zač je toho loket. Jenže... Terorizuje ho maximálně 4, zbytek času mu dělá společnost alkohol, pocity viny a palčivé otázky, zda to všechno za ten kriminál stojí. Film trvá přes 110 minut, na škodu mi to ale nepřišlo. Je to celé bezvadně natočené, zbytečně se nekecá, a má to zvláštní atmosféru. To bude ale hlavně absencí hudby, což má za následek větší reál. Po skončení filmu jsem byl mírně zklamaný (přece jenom jsem čekal něco jiného), ale to opravdu jenom mírně. 7 days vychází tedy ze souboje s The Tortured o něco lépe, i když jenom o fous. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Úžasná psychologická sonda do duše "mučitele-mstitele". I když film hodně připomíná podobně laděný exploiter The Tortured (2010), zde nejsou násilné scény tolik samoúčelné (nejsou vůbec ...) a celé je to postaveno na postavě muže, manžela, otce, lékaře, který páchá 7 denní pomstu na pedofilním vrahovi jeho 8mi leté dcerky. Pomsta v podobě té nejkrutější tortury v osamocené chatě mu však přerůstá brzy přes hlavu a týrání vraha se stává i týráním mstitele samotného. Tenhle film úžasně vykresluje pravou podstatu lidství a v pomalém vyprávění a tempu nás ujišťuje a přesvědčuje, že násilí apriori není lidské bytosti vlastní. Zdravá, milující lidská bytost není k násilí a brutalitě stavěna, a to z žádného hlediska. V tomto vidím OBROVSKÝ význam filmu, kde shledávám základní skrytý význam, který tam asi nikdo neviděl - oslavu přirozeného lidství a bezpodmínečné lásky k bližnímu. I tak ale pozor, jedná se o extrémně surový, drsný a brutální kousek. Pouze pro otrlé!!! ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Pre Mňa tučne nasnímaná dráma , kde si TO gauner celé odpískal až nadoraz ( ! ) V dnešnej filmárskej brandži , sa to celé rieši väčšinou cez justíciu , ktorá ale v tejto forme dostala krvilačnú podobu ( na svoje si prídu aj torture fans ) - ale GRO vanie iným smerom a to je fayn. Parádne nasnímané a odohrané. S výsledkom som spokojná. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Potom ako bola brutálne znásilnená a zavraždená osem ročná Jasmin, jej otec Bruno Hamel prisahá pomstu. Anthonyho Lemaira, násilného vraha po ceste na súd unesie na "neznáme" miesto, kde ho po dobu siedmych dní mučí až kým ... Námet príbehu milión krát obohraný, no neustále populárny. Ruku na srdce, kto už dnes nebaží po pomste? Väčšinu fanúšikov hororu bude zaujímať gore. Toho je tu trošku pomenej. Nejaké tie prvky násilia a ponižovania sa tu síce nájdu, no film je skôr o vnútornom boji pocitov pomstiteľa. Takmer každí porovnáva "7days" s "Tortured". No a ani sa nečudujem. Bohužiaľ, spomínanému snímku, čo sa gore týka konkurovať nedokáže. Po psychologickej stránke, má však navrch. Z môjho pohľadu, takmer totožný zážitok - 65%. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama