poster

Les 7 jours du talion

 • anglický

  7 Days

Thriller / Horor / Drama

Kanada, 2010, 111 min

Režie:

Daniel Grou

Předloha:

Patrick Senécal (kniha)

Scénář:

Patrick Senécal

Kamera:

Bernard Couture

Producenti:

Nicole Robert
(další profese)
 • dex2man
  **

  Námět pomsty je vždy lákavý i když postrádá originalitu.Pedofilní vrazi si určitě zaslouží víc, něž jen pobyt ve vězení a tak je otcova pomsta celkem na místě. Ovšem od půlky filmu se to mění spíš v psychologické drama,kdy otec začíná pochybovat o smyslu svého počínání a ztrácí motivaci,protože očekávaná ůleva při mučení vraha jeho holčičky se ne a ne dostavit.Díky zbytečně přestřelené stopáži se bohužel nekonečné čekání na konec stalo nudou a mučením i pro mě...(20.4.2011)

 • LEATHERFAC
  ***

  Vážení přátelé...velmi uvěřitelně i vkusně natočený začátek ze kterého zamrazí...člověk si uvědomí co je to za hrůzu když se tohle stane. Film se dál odvíjí taky v celku dobře, akorát ke konci trochu ztrácí dech. A doktor není bohužel moc zajímavej a charizmatickej chlap aby film utáh sám, tudíž ke konci jsem se už i trochu nudil. Poslední dny se ani mučení už nestupňuje oproti očekávání, žádné velké finále jako u Seven se nedočkáme. No týpka docela šetřil, myslím, že být na jeho místě a být chirurg, vymyslel bych daleko nápaditější způsoby mučení. Takže i v tomto ohledu má film velké rezervy...(18.2.2011)

 • helljahve
  ***

  Tak neviem, no, čakal som od toho trochu viac, ale aj tak je to vskutku dobre pozerateľná záležitosť. Na to že mal film vyše 100 minút, mohlo byť scén mučenia podstatne viac. Môjmu oku skôr lahodí neaké to gore ako sa prizerať na chlapa čo sa stále nadája pivom a premýšla či robí správnu vec. Ale čo považujem za najväčšiu chybu filmu bolo to, že v ňom nieje žiadna hudba.(5.10.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Přestože se nejedná o čistokrevný horor je tento film k tomuto žánru mnohem blíže, než některé jiné filmy. Především pak svou nechutnou a surovou náplní, které se však místy spíše přibližuje dramatu. V každém případě však soucítím s hlavním hrdinou a jeho zoufalý čin naprosto chápu. Kanaďané se rozhodli vsadit na velice citlivé téma a tím je nejen pedofílie, ale i násilí na dětech. Obojí nám zde sice není ukázáno v plném rozsahu, což by si ani sami tvůrci nevzali na triko, ale i to málo stačí k tomu, abychom si o tom mohli udělat svůj obrázek. Podobné snímky ve mně vždycky vyvolávají rozporuplné pocity, ale kupodivu patří mezi moje oblíbené. Asi nejslabším prvkem celého filmu jsou samotní herci. Kromě hlavního hrdiny a jeho vězně totiž zbytek herců podal opravdu mizerné výkony. Normálně by to možná nevadilo, kdyby policisté nedostali tolik prostoru, protože tyto pasáže byly nejen nezajímavé, ale i docela nudné. Navíc jak už jsem poznamenal, tak absence hudby mi rovněž lezla mírně na nervy. Jako největší prim vidím to, že ke konci sami nevíte jestli byl vlastně horší pedofil, nebo vyšinutý doktor. Oba pánové to však zahráli velmi slušně a udrželi tak kvalitu filmu na lehce nadprůměrné úrovni.(28.2.2011)

 • bourec
  **

  Tenhle kousek je jedna velká nuda.Přímo vopruz.Filmy,který vypadaj tempem,atmosférou,jako by celej štáb usnul,přímo bytostně nesnášim.Navíc autor je spíš televizák,a je to kurva vidět.Ještě k tomu si usmyslel,že udělá film bez kouska hudby,že to bude novátorský,ale je to takový nepřirozený,dokonce bych řekl,že pro mě i nepříjemný.Vona totiž dobře vybraná hudba podkresluje emoce,posouvá děj,prostě pomáhá zlepšit výslednej pocit z filmu.Tohle je navíc pomalý,ke konci je to už trápení .Realističnost,psychologie,sonda do duše člověka posedlýho pomstou!Všechno to tam je,ale je to na hovno,když se málem ukoušete nudou.Děs.30%.(24.11.2011)