Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skoročtyřicátník Bruno Hamel žije poklidný šťastný život v městečku Drummondville s manželkou Sylvií a osmiletou dcerou Jasmine. Bruno je chirurg a život mu probíhá každý den podobně. Jeho rodina není ničím výrazná a moc se neliší od ostatních. Hamelovi si žijí svůj spokojeně jednotvárný život, dokud jednoho podzimního odpoledne není Jamsine znásilněna a zavražděna. Od té chvíle se Brunovi celý svět zhroutí. Aby ne, když přišel o vše, pro co doteď žil. Jeho jediná dcera, kterou tak miloval, je mrtvá a on nemyslí na nic jiného, než jak ji pomstít. Když je vrah zatčen, v Brunově zatemněné mysli plné nenávisti a pomsty se začne tvořit plán, jak dostat dceřina vraha a krutě ho potrestat za zločin, jenž spáchal. V den, kdy se vrah objeví u soudu, Hamel začne svůj podrobně promyšlený plán uvádět v realitu. Vraha unese ze soudní budovy a později pošle policii krátkou zprávu o tom, že násilník a vrah jeho dcery bude mučen po dobu 7 dní a poté popraven. Jakmile Bruno dokoná své dílo pomsty, jež se mu promítalo v mysli od smrti Jasmine, si pak sám vezme život. (petrzelka)

(více)

Recenze (50)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Už několikatý film na téma pomsty. Rodič vs. vrah. Oproti The Tortured a Daddy's Little Girl , ale tenhle snímek nestaví ani tak na etrémním násilí jako na psyhologii postav a rozkladu osobnosti. Samozdřejmě kdybych neviděl první dva jmenované, šel bych asi z hodnocením výš. Jenomže pokud budu srovnávat tak u mě z téhle trojice jasně vítězí Daddy's Little Girl, kterýmu jsem nemohl dát jinak než 5 hvězd. Nejenže obsahoval kvalitní gore, ale hlavně proto, že mě rozhodil nejvíc. Snad nikdy mi po dokoukání filmu nebylo tak úzko jako po dokoukání Daddy's Little Girl. 7 Days i The Tortured jsou silné snímky, ale emočně mě nerozhodily tak jako právě Daddy's Little Girl. A proto musím dát 4 hvězdy. Kdo zatím nemá potomka tak nikdy nemůže poznat tu sílu co v sobě snímky tohohle typu schovávají. U mě to jsou taky snímky na zamyšlení, jak bych se v takové situaci zachoval já, protože vězení určitě není dostatečným trestem za zabití a znásilnění 8 leté holčičky. ()

helljahve 

všechny recenze uživatele

Tak neviem, no, čakal som od toho trochu viac, ale aj tak je to vskutku dobre pozerateľná záležitosť. Na to že mal film vyše 100 minút, mohlo byť scén mučenia podstatne viac. Môjmu oku skôr lahodí neaké to gore ako sa prizerať na chlapa čo sa stále nadája pivom a premýšla či robí správnu vec. Ale čo považujem za najväčšiu chybu filmu bolo to, že v ňom nieje žiadna hudba. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Potom ako bola brutálne znásilnená a zavraždená osem ročná Jasmin, jej otec Bruno Hamel prisahá pomstu. Anthonyho Lemaira, násilného vraha po ceste na súd unesie na "neznáme" miesto, kde ho po dobu siedmych dní mučí až kým ... Námet príbehu milión krát obohraný, no neustále populárny. Ruku na srdce, kto už dnes nebaží po pomste? Väčšinu fanúšikov hororu bude zaujímať gore. Toho je tu trošku pomenej. Nejaké tie prvky násilia a ponižovania sa tu síce nájdu, no film je skôr o vnútornom boji pocitov pomstiteľa. Takmer každí porovnáva "7days" s "Tortured". No a ani sa nečudujem. Bohužiaľ, spomínanému snímku, čo sa gore týka konkurovať nedokáže. Po psychologickej stránke, má však navrch. Z môjho pohľadu, takmer totožný zážitok - 65%. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Včera The Tortured, dneska tohle. Svým tématem hodně příbuzné snímky, přesto se od sebe dimetrálně liší. První jmenovaný byl ten klasicky americký, v současné době trošku mainstreamový thriller. 7 days, jak zní anglický název, si vykračuje odlišnou, pro běžného diváka trnitější cestou. Tentokrát tu nemáme manželský pár, ale jednoho muže, co se chystá v opuštěné chatce uprostřed kanadských lesů pomstít pedofilovi za znásilnění a smrt jeho malé dcery. Má ho mučit titulních 7 dní, aby násilník zjistil, zač je toho loket. Jenže... Terorizuje ho maximálně 4, zbytek času mu dělá společnost alkohol, pocity viny a palčivé otázky, zda to všechno za ten kriminál stojí. Film trvá přes 110 minut, na škodu mi to ale nepřišlo. Je to celé bezvadně natočené, zbytečně se nekecá, a má to zvláštní atmosféru. To bude ale hlavně absencí hudby, což má za následek větší reál. Po skončení filmu jsem byl mírně zklamaný (přece jenom jsem čekal něco jiného), ale to opravdu jenom mírně. 7 days vychází tedy ze souboje s The Tortured o něco lépe, i když jenom o fous. ()

skinnee 

všechny recenze uživatele

niekto vám znásilnil a zavraždil dcéru...nechať to na justíciu alebo zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a nechať ho trpieť a tým sa pomstiť...čo to však vyrieši, čo to zmení a komu to vlastne pomôže...dnes mi tento minimalistický snímok celkom sadol aj keď by sa dalo ešte lepšie rozpitvať psychiku postáv...u mňa medzi 3-4* ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama