Lázeňská komedie plná zlodějů a podvodníků, převleků, trapasů a nedorozumění, ale především bláznivého humoru... Televizní komedie scenáristky Anny Vovsové a režisérky Zuzany Zemanové Šejk se odehrává v malých léčebných lázních někde na severu Čech. Podařená partička ochotnických herců se zde skrývá před zákonem, aby se co nejdříve dostala do ciziny a unikla tak zaslouženému trestu za vyloupené klenotnictví. Rozpory však neexistují pouze uvnitř této skupinky, ale i mezi ředitelem lázní a ženským personálem, především mezi ředitelem a jeho vlastní dcerou, masérkou. Ta mu odepře poslušnost a dává výpověď ve chvíli, kdy náhrada za ni neexistuje. To vše přináší řadu komediálních situací, ve které nechybí ani převleky mužů za ženy a není v nich nouze o smích. Komedie Šejk tak připomene slavnou a úspěšnou divadelní hru i film Charleyova teta. Televizní film Šejk má ctižádost stát se situační crazy komedií, tedy žánrem, který na naší obrazovce v rámci dramatické tvorby absentuje. V hlavních rolích se představí Jaroslav Dušek v roli ředitele lázní a Miroslav Táborský v úloze vydařeného šejka. (oficiální text distributora)

Pitryx

Když se muž převléká za ženu, přijde mi to trapné a ne k smíchu. Zde je možno pochválit svižný děj, pohanit brzké prozrazení zápletky (ačkoli je asi jasná každému od začátku) a pak už jen dodat, že na jeden zbytečný večer u obrazovky to jakž takž ušlo. 201109066601/6739 ()

Bilky odpad!

Priserne! Skoda casu nielen nasho divackeho ale aj kazdej zucastnenej osby tohto "hviezdneho" projektu. Scenar a rezia by si zasluzili titul MALINA ROKA. ()

SenFlxr odpad!

Neskutečně hloupé. Nečekal jsem mnoho, prostě klasickou "slátaninu" z produkce české televize na zaplácnutí nedělního večera, ale tohle je hodně nepovedené i ve svém oboru, tzn v oboru nedělních kravin na ČT1. ()

Mikecat odpad!

Ved už prestaňte chrlit jeden odpad za druhým,radšej natočte 2 filmy,ale poriadne trháky,čo budú stáť zato!!!!!!!!!!!! ()

kubik 7 odpad!

Opravdu prapodivná rádoby "crazy comedie" se zvláštní "zápletkou", dějem bez jasné linie. Jeden z nejhorších filmů, který jsem kdy viděl. Mrzí mě, že herci poměrně zvučných jmen se dokázali propůjčit pro film tohoto typu... Asi nejvíc z celého večera jsem se pobavil u níže napsaných komentářů :-D ()

Vault_13

Ale jo, občas jsem se zasmál (že by to bylo tím vínem?), i když Dušek a Polívková by si zasloužili hrát a rozehrát se v něčem lepším. ()

uncle

No byla to slátanina...ale bylo zde pár vtipných míst a ty dvě hvězdičky jsou pro Taťjanu Medveckou...ta byla fakt roztomilá...:-) ()

maarr odpad!

Česká televize už bohužel dohnala komerční stanice co se kvality tvorby týče. Neuvěřitelně ubohý "humor". ()

Máchal odpad!

Něco tak zhovadilého, blbého a trapného se vidí malokdy. Za tohle platíme ? Přišlo mi to jak nějaká hloupá telenovela, ale i v té je občas pádná myšlenka ! Vydržel jsem se koukat celých 20min, a ještě jsem se musel přemlouvat. Fuj tajxl ! ()