• Kanada

Drama / Romantický / Komedie

Kanada / Španělsko / Japonsko, 2011, 116 min (SE: 91 min)

Sarah Polley

Sarah Polley

Luc Montpellier

Susan Cavan

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Lea Carlson

romanticky masakr, ve kterem neni jasne, co je vlastne happy ending... Tohle je neskutecne, krasne barevne... staromilsky barevne... a ty pocity, ja se tak strasne za ne chtela dotknout ...neuveritelny, jak se da natocit to, ze se tak moc chcete druheho dotknout a tak moc se tomu branite, protoze ... protoze ... protoze .... a to "protoze nikdy nevyslovite... a nedotknete se ... uf, tohle byla silna kava, ale dobra a hral u ni Leonard Cohen a hlavne Buggles a jejich nesmrtelny hit Video killed the radio star... Scenu s Martiny povazuju za jednu nejvic sexy scen vubec....(15.11.2012)

Oceňuju, že ty nejdůležitější chvíle jsou podány bez řečí jen hereckými výkony. Tolik scén, kdy se nálada z čirého optimismu přelévá do skepse a zpět, až se motá hlava (myšleno kladně). Z filmu je možno si odnést několikero poznatků a závěrů - které jdou i proti sobě - ale ani v životě nemáte nic černobíle.(30.5.2012)

Celý čas som to videl skôr len na priemer, ale fantasticky pointovo vygradovaný záver ma presvedčil prihodiť ešte jednu hviezdičku. Cesta k tomu však bola pre mňa mierne útrpná, na to, aké tu bolo pomalé tempo tu mohli byť použité silnejšie výrazové prostriedky. Po formálnej stránke ma to preto tak neoslovilo ako by si snáď tento film zaslúžil.Ten koniec však, páni, to bola iná káva. Presne ako zo života, tak reálne, tak geniálne všetko do seba zapadlo. Pointa diváka prinúti zamyslieť sa nad tým, čo s tým keď láska po rokoch vyprcháva? Je to prirodzené, každý si tým prejde a každý by si mal v živote položiť túto otázku. Vzťah nie je len o počiatočnom poblúznení, je to niečo viac, niečo, na čom treba neustále pracovať. Páčilo sa mi ako v závere režisérka dokázala majstrovským spôsobom balancovať presne na hrane medzi účelovou sentimentalitou a trpkou realitou, najprv dokázala vzbudiť dojem že sa to prehupne do tej horšej možnosti, ale ustála to a zachovala tak pravú tvár tohto problému. Famózne. Postava Setha Rogena ukázala, ako to v živote chodí a zároveň bola aj vo filme jedinou, ktorá podľa mňa niečo pre vzťah robila. Horkosladká komédia? Zabudnite. Poctivá dráma, v ktorej ostáva len tá horkosladkosť. 70/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(7.1.2016)

Za mě průměr, ačkoli film má pěknou atmosféru, barvy, hudbu. A především obličej Michelle Williams. Střídají se tu dobré scény a dobré dialogy, ale bohužel se neumim odprostit od hlavního námětu tohodle filmu... ano pokušení... ano stará láska rezaví a nová láska se stane časem stará... Nevim, nedotáhnuté...(27.4.2015)

Take This Waltz je citlivý, krásne farebný film s výbornou muzikou. Všetky tie maličké drobnosti vo vzťahoch ako takých sa Sarah podarilo dať na plátno výborne a Michelle bola na to ako stvorená. Intenzívna láska a zaľúbenie až do smrti existuje asi len vo filmoch a aj to nie vo všetkých. V skutočnom živote sa na vzťahu musí neustále pracovať. A ide to ľahšie, ak sa vám podarilo vybrať si ku sebe správnu polovičku. Každý čaká od vzťahu niečo iné a každý je ochotný dať tomu vzťahu niečo iné. A potom sa stávajú takéto veci... https://www.youtube.com/watch?v=ytdjYjM-cLg(18.8.2015)

• - Na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastian v roce 2011 byla Sarah Polley s filmem nominována na cenu pro nejlepší film. (dainio)

• - Z festivalu Vancouver Film Critics Circle 2012 si Michelle Williams odensla cenu pro nejlepší herečku v kanadském filmu. Seth Rogen byl současně nominován na cenu pro nejlepšího vedlejšího herce v kanadském filmu (dainio)

• - Každý "outfit", ktorý má Margot (Michelle Williams)  na sebe, obsahuje aspoň kúsok oranžovej farby. (Fanita)