• Kanada

Drama / Romantický / Komedie

Kanada / Španělsko / Japonsko, 2011, 116 min (SE: 91 min)

Sarah Polley

Sarah Polley

Luc Montpellier

Susan Cavan

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Lea Carlson

Nenápadný pokračovatel Blue Valentine. Ano, vypadá to jako červená knihovna (kamera hýří barvami), ale ve finále zasazuje těžkou ránu pod pás. Nové se změní ve staré a žádný jediný správný krok, který by vše vyřešil, neexistuje. Těžká deziluze. Jak se tu zmiňuje v komentářích slovo hořkosladké - to je asi to nejlepší vystižení filmu.(11.11.2012)

Popravdě se mi na filmy s Williams strašně špatně kouká, tolik mě mrzí že tuhle roli nedostal někdo jiný. Komedii v tomto snímku rozhodně nevidím zato dramatičnosti je tam kotel. Vadí mi přemrštěná citlivost a neustále uslzené oči hlavní hrdinky, stejně tak bych ve skutečném světě nečekala muže, který bude její řeci poslouchat a že je vůbec pochopí tak jako zde. Vztah mezi manželi jsem sledovala se zaujetím, zbytek se mi z paměti vytratil. A velmi velmi děkuji za skladbu od Cohena Take this waltz, je nadherna.(9.12.2015)

• Nin

Po Blue Valentine další film s Michelle Williams, co je vztahovkou s lidmi, kteří by spolu vůbec žádný vztah mít neměli, protože se chovají absolutně nemožně a člověk je má chuť každou chvíli profackovat. Tentokrát je tu za hlavního padoucha Michelle Williams, která má v sobě tolik lásky, že se v konečným důsledku chová neskutečně hnusně k oběma svým chlapům, co tu po vzoru Twilightu slintají nad holkou, která za to ani nestojí. Každopádně je tu pár pohodových scén (kde nehraje prim ten trapný milostný trojúhleník) a hlavně dobře vybraná hudba. Jinak hrůza. (4/10)(15.11.2012)

Take This Waltz je citlivý, krásne farebný film s výbornou muzikou. Všetky tie maličké drobnosti vo vzťahoch ako takých sa Sarah podarilo dať na plátno výborne a Michelle bola na to ako stvorená. Intenzívna láska a zaľúbenie až do smrti existuje asi len vo filmoch a aj to nie vo všetkých. V skutočnom živote sa na vzťahu musí neustále pracovať. A ide to ľahšie, ak sa vám podarilo vybrať si ku sebe správnu polovičku. Každý čaká od vzťahu niečo iné a každý je ochotný dať tomu vzťahu niečo iné. A potom sa stávajú takéto veci... https://www.youtube.com/watch?v=ytdjYjM-cLg(18.8.2015)

,,A ROZHODLA JSEM SE, JELIKOŽ JSEM DOSPĚLÁ, ŽE SE NEBUDU PODDÁVAT CHVILKOVÉ MELANCHOLII, TEDY CHVÍLÍM, ANIŽ BYCH VĚDĚLA JAK A PROČ, A NEROZVÁŽNĚ JIM PODLEHLA....“ /// To si takhle ,,taťka“ pro samou lásku (páč vaří kuře) nevšimne, že se mu vedle v baráku usadila škodná. Zato ,,mamka“ si všimne, že touží po něčem jiným, páč to všední nějak zestárlo. A tak si to tam mezi něma jiskří (nojo, Rogena bych asi vynechal…) a Sarah Polley mě nechává nahlídnout do ženský duše, aneb po čem ženy touží II (dvě). Ze života. Tak to kurva chodí a jestli jste to neprožili sami, tak se na to aspoň podívejte. Michelle je tak vobyčejná a její nevinej pohled plachý srny v kombinaci s líbezností a šukáním je smrtelnej. ,,Miluji tě.“ … ,,Miluji tě.“ (Kdo a koho teď nehraje roli.) Film o vtazích, jak ho dokáže natočit jen ženská (jasně, chlapáci nemaj na vztahy čas, páč se flákaj). Žádný hledání Nouzovýho východu. Jen vo touze nezaseknout se v prázdnotě. Vztahová romantika, rozchodová romantika, jiskření, touha, velká porce lásky, lásky, lásky a lásky, vnitřní napětí vlastního rozhodnutí, očekávání …. nejsu moc na ty vztahy, ale tady mi to připadá jako ŽIVOT. A taky si nemyslím, že všechno se vyřeší jediným správným krokem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moc bych chtěl vidět bobra Michelle Williams. 2.) S manželem spolu chodíme na večeři, proto abychom jedli (romantika je pro blbce a hlad je hlad…). 3.) 5. srpna 2040 ve 14:00 mám spicha s nějakou buchtou. 4.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,rad.mas“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(14.11.2012)

• - Každý "outfit", ktorý má Margot (Michelle Williams)  na sebe, obsahuje aspoň kúsok oranžovej farby. (Fanita)

• - Z festivalu Vancouver Film Critics Circle 2012 si Michelle Williams odensla cenu pro nejlepší herečku v kanadském filmu. Seth Rogen byl současně nominován na cenu pro nejlepšího vedlejšího herce v kanadském filmu (dainio)

• - Na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastian v roce 2011 byla Sarah Polley s filmem nominována na cenu pro nejlepší film. (dainio)