• Kanada

Drama / Romantický / Komedie

Kanada / Španělsko / Japonsko, 2011, 116 min (SE: 91 min)

Sarah Polley

Sarah Polley

Luc Montpellier

Susan Cavan

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Lea Carlson

Tenhle valčík s neskutečně zajímavou Michelle Williams a až abnormálně hodným Seth Rogenem mě vysloveně bavil. Ze začátku se to sice tvářilo všelijak, ale to jenom proto, že jsem si na hlavní postavy teprve zvykal. Pak nastupovaly momenty, se kterými jsem se dostával do samotného vztahu hlouběji a hlouběji, dokud jsem to všecko nezačal brát vysloveně osobně. Líbilo se mně to i proto, že tvůrci tohoto filmu se rozhodli pro vztah použít trošku jiné emoce, než bývá ve filmech zvykem. Pro takový film příjemná změna.(16.8.2013)

Nezávislý film o lásce, o tom, co se může stát, když po letech si myslíme že vše je fajn a již není třeba pro nás udělat nic navíc. V žádném případě není to komedie. Já hlavní představitelku chápu a plně ji podporuji, protože, když někdo potřebuje víc toho ve vztahu (bavíme se o tom, i po letech), tak proto musí i něco udělat. Margot to zkouší ale klasicky nepochopena, klasika že lidi se schovávají za myšlenky jako že ,,Co bys po letech ještě chtěl, buď rád za dům, že nejsi na točné sám/sama, atd.,, Hlavní představitelka Michelle Williams je tak okouzlující, rozhodně ne jedna z davu, že se ani nedivím že byla vybrána. Problémem tohoto filmu ale je, že Sarah Polley již nedokázala tak dobře pochopit myšlenky muže, nezkoumá ho, vůbec ho neřeší a vedle Margot působí jako druhořadý. To je ta chyba. chceme řešit vztahy, ale jednostranně to nejde.(8.5.2017)

ja stale ani 24 hodin po dopozerani neviem spravne vyjadrit svoje pocity. Jedno vsak stale pretrvava, taky ten krasny, ale zaroven tajomny pocit mravcenia v zaludku. Take this waltz je neuveritelne uprimny a pravdivy film, v ktorom sa snad musi najst kazdy dospely clovek, ktory raz miloval, myslel si, ze miloval a ublizil. V akom poradi, to uz nech si kazdy zvazi sam. Predpokladam, ze Sarah to zazila a preto dokazala natocit tento krasny film. A premyslam, ci si nepojdem do Toronta sadnut do nejakeho podniku a nepockam si na nejakeho toho podmaniveho Daniela, ktory ma nenormalne drazdivym monologom zvedie nad martini a povie mi: I love you. Shit, normalne sa mi na cele zjavili kvapky potu :D a vasej pozornosti jednoznacne nemoze ujst OST. Songy ako Take This Waltz od Leonarda Cohena pripadne Micah P. Hinson Dont you forget su uplne lahodky.(3.11.2012)

Popravdě se mi na filmy s Williams strašně špatně kouká, tolik mě mrzí že tuhle roli nedostal někdo jiný. Komedii v tomto snímku rozhodně nevidím zato dramatičnosti je tam kotel. Vadí mi přemrštěná citlivost a neustále uslzené oči hlavní hrdinky, stejně tak bych ve skutečném světě nečekala muže, který bude její řeci poslouchat a že je vůbec pochopí tak jako zde. Vztah mezi manželi jsem sledovala se zaujetím, zbytek se mi z paměti vytratil. A velmi velmi děkuji za skladbu od Cohena Take this waltz, je nadherna.(9.12.2015)

• Marqta

Pomalu plynoucí film s takovou bohémskou atmosférou pastelovými barvami a hořkosladkým příběhem. Na jednu stranu to bylo zajímavé, na druhou stranu to šlo naprosto mimo mě, protože jsem nebyla schopná se ztotožnit nebo pochopit ani jednu z postav. Možná to bylo i proto, že navzdory tomu, že hlavním motivem filmu byl život, (nebo aspoň jeho část) tak postavy nebyly na můj vkus úplně jasně vyvedené/vysvětlené..takže to tak nějak pokulhávalo. Možné je ale i to, že postavy byly opravdu tak "podivné" jak se zdá na první pohled a já nebyla jen schopná to pochopit... Další věc byla na můj vkus příliš dlouhá stopáž, prostě bylo vše zbytečně natáhlé a obsah se tím hodně rozpliz.V druhé půlce jsem se místy nudila a doufala jsem že se snad stane něco...cokoli dalšího...nestalo se. Abych shrnula to pozitivní, tak to je atmosféra snímku, hudba a herci- to je tak ono...Jednou mi to stačilo. Za mě je hodnocení kdesi mezi 3 a 2 hvězdičkami. Průměr.(10.8.2015)

• - Na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastian v roce 2011 byla Sarah Polley s filmem nominována na cenu pro nejlepší film. (dainio)

• - Z festivalu Vancouver Film Critics Circle 2012 si Michelle Williams odensla cenu pro nejlepší herečku v kanadském filmu. Seth Rogen byl současně nominován na cenu pro nejlepšího vedlejšího herce v kanadském filmu (dainio)

• - Každý "outfit", ktorý má Margot (Michelle Williams)  na sebe, obsahuje aspoň kúsok oranžovej farby. (Fanita)