The Traveler

• Kanada The Traveler (více)

Detektiv Black před časem tragicky přišel o svou malou dcerku, která se stala obětí únosu. O několik měsíců později se na policejní stanici, kde Black slouží, objeví neznámý muž, který tvrdí, že se chce přiznat k několika vraždám. Policistům se nedaří zjistit jeho totožnost, ale záhadný cizinec v nich vzbuzuje podivný pocit nejistoty a strachu. Jako by jej odněkud znali. Když se na stanici začnou dít podivné věci a cizinec začne pomalu odkrývat své tajemství, dovtípí se policisté s hrůzou toho, že cizinec má nejspíš spojitost s událostmi před několika měsíci, kdy ve snaze najít detektivovu dceru vzali zákon do svých rukou… (Šakalík)

Freemind

Příšernost. Horror, který děsí hlavně svým provedením.Jediné, co v tomto filmu dosahuje slabého průměru, je kamera milosrdně obalená modrozelenými filtry. Jinak je to laciná, téměř céčková záležitost s topornými herci, špatným střihem a efekty, a hlavně naprosto uhozeným scénářem, který každou vteřinu ukazuje jak se to NEMÁ dělat. Nedokážu si představit člověka, který by se u této tragédie bál. Definitivní herecká sebevražda Vala "dám-si-ještě-jeden-koblížek" Kilmera. Budiž mu země lehká. ()

kaylin

Kanadsko-americký snímek „The Traveler“ je ukázkou toho, že i s malým rozpočtem, s relativně jednoduchým nápadem a s jedním známým hercem, je možné netočit něco, co vůbec nebude tak špatné, jak by se mohlo zdát. Val Kilmer předvádí přesně to, co bylo pro danou roli potřeba, ani kila navíc mu nejsou ku škoda. A vy jen čekáte, jak to celé vlastně dopadne. ()

vegetol.mp

Michael Oblowitz je ve světě reklamy pojem, jeho filmy tomu ovšem příliš nenasvědčují. Od Život jako ohňostroj už nic pořádného nenatočil a stal se z něj dodavatel hezkých obrázků k béčkovým thrillerům. Ani u Travelera tomu není jinak. Je to solidní béčko s dobrou atmosférou, ve kterém se člověk dozví to, co už dávno tušil. Val Kilmer nejen že ztloustnul, ale i zestárnul, vypadá jako vyžilý hypík a jeho kariéra je v hajzlu. Má ale slušné charisma, což tomuhle neoriginálnímu příběhu docela pomáhá. Oblowitz většinu času režíruje docela elegantně, ovšem krvavé scény v nichž ve zpomalených záběrech lítají vnitřnosti do vzduchu, si mohl odpustit. Vypadá to levně. Traveler tak začne ztrácet dech hlavně v posledních deseti minutách, kdy se má vše rozhodnout. A závěrečná kýčovitá scéna už je vyloženě na hlavu. Každopádně, je to řemeslně i herecky solidní a zábavný film. Jen ten scénář by potřeboval setsakra doladit... ()

Martin741

Jo, suhlasim s tym, ze je to inteligentne sa tvariaci fryler o chlapikovi, ktory sa na policajnej stanici chce priznat k niekolko vrazdam. Udalosti sa ale zamotavaju, a policajtisu nutenirozmyslat ......atmosfera na urovni, tempo vyborne, dialogy trochu slabsie, 1 scenu som zas nepochopil /vnutornosti/ ... ale za rok 2009 od Kilmera slusny film : 48 % ()

Langy10

zpočátku jsem si myslel, co to asi bude za sra*ku a průběh filmu tomu odpovídal, hlavně ty morbidní scénky, to bylo pěkně nechutný, že jsem to už asi po 45 minutách chtěl vypnout, ale film vždycky zpravidla dokoukám, takže se i tak stalo a musím říct, že konec mě nejvíc uchvátil, byl výborně udělanej, jak jsem si myslel, že horory končej všechny špatně, tak tenhle tomu tak nebyl, což mě na tom fascinovalo a líbilo se mi to moc... Val Kilmer jako padouch no k němu to sedělo a pak ten konec no doporučuji vám to a koukněte se až do konce, 3+. ()

bourec

Začátek filmu navodí nějakou atmošku,a nejeví se to zprvu jako blbost.Ale postupně to sklouzává níž a níž,až se z toho stane fraška.Nejprve rekvizitáři vykoupili všechny masny v okolí,protože při zabíjení rozhazovali játra a další maso všude kolem sebe,na zeď,okna ,podlahu.Val Kilmer tady sedí,nebo stojí a mele pantem.Vlastně šeptá,a mě to strašně sralo.Konec je taky amatéřina jak prase.M.Oblowitz natočil dva nejslabší filmíky se S.Seagalem,a na tomhle paskvilu to je sakramentsky vidět,a já si v poslední půlhodince pohazoval s představou,že dám filmu odpad.Ale ne,to si nezaslouží,to je hodnocení pro ůplný sračky.20%. ()

Johnny.ARN

Ja ti neviem kámo, ale celý čas som čakal, že to prenesú z tej duchárskej roviny do reálu a všetko to pekne vysvetlia tak. 1 z 5 ()

ghatos

Mysteriózní slátanina šmrncnutá vyrvrženýma vnitřnostma. Val nebyl vyloženě špatný. Hrozně se to táhlo - kategorie C. 30%. ()

Šakalík

Herecká kariéra Val Kilmera má v posledních letech přímo lavinovitě sestupnou tendenci, a proto ke každému filmu, kde hraje, přistupuju krajně podezřívavě. Nicméně tenhle film je, řekl bych, jeden z těch lepších. Má to důstojně pochmurnou atmosféru, málomluvný Val tomu dodává na tajuplnosti a ke cti filmařů slouží i fakt, že se nebojí krve a násilí. Ty killing scény jsou docela drsné. Nicméně samotný příběh je poměrně fádní a ten úchvatně pitomý konec celý film sráží do kolen. Ale celkově to zase tak špatné není, vezme-li v úvahu, kdo v tom hraje. ()

iXtr3m3

Slušný temný a drsný hororový triler s niekdajšou hviezdou Valom Kilmerom v hlavnej úlohe. Celkom slušne aj zapletené. ()

xargos

Té noci jedna policejní stanice přišla téměř o celé své osazenstvo. Příběh o pomstě, přicházející z onoho světa. Žádná lítost, žádný dobrý Bůh. Vše dle Starého zákona. Nikdo nemá šanci, pokud z téhož onoho světa nepřijde pomoc. Excelentní Val Kilmer, ostatní také dobří:) Od začátku do konce je ale znát, kdo je kdo - mstitel, lhář, zbabělec i budoucí oběti. Jde jen o to, jak, kde a v jakém pořadí se to stane. Chvílemi docela napínavá duchařina na to, na jak úsporném prostoru byla natočena. ()

Eeuanmainyaq

Nie som zrovna fanúšikom tohto žánru (oficiálne- horor/thriller, aj keď asi skôr thriller, než horor) a zrejme aj preto mi tento film neprišiel ako nič špeciálne. Neuveriteľne očakávateľný (s výnimkou záveru, to by som vážne nikdy nevymyslel a podľa môjho názoru to filmu dosť ubralo na vážnosti), na akčný film príliš pomalý (aj keď krvi a vnútorností v ňom bolo dosť), na dramatický film málo pôsobivý (pekné scény tam boli, ale akoby sa vyparovali do vzduchu a ostávali odhrnuté nabok. Zdalo sa mi, že sú tam iba na vyplnenie priestoru medzi akciou. Zlatá stredná cesta tu ale očividne nefungovala ako mala.) a o horrore sa tu celkom hovoriť nedá. Samozrejme, Val Kilmer drží svojim pohľadom úroveň a treba uznať, že jeho vypiskovanie si a celkovo soundtrack a zvuky sú tiež celkom vydarené. Bohužiaľ, skôr na mňa tento film nezapôsobil vôbec, než pozitívne. Keď už je vážne nuda a človek nemá do čoho pichnúť, Traveler neublíži (ani nepomôže). ()

Deratizer

Povedenej mysteriozní duchařskej thriller, sázící na atmosféru. Źádná nuda, zajímavý děj, taková netradiční duchařina, kde nejde o to strašit a lekat, ale zaujmout dějem, pointou a atmosférou. ()

RobLord

Nepopsatelná nuda. Špatnou story rozhodně nezachrání hromady vyvržených vnitřností a přehlídka speciálních efektů. ()

BLabaKAn

Vcelku zajímavý námět, který sraží občas prapodivné efekty, opakované záběry a chvilkami i scenář. Film se přehupuje po celou dobu, chvilku bych to hodnotil tak pak zase jinak. Takže volím zlatou střední cestu. Val Kilmer jako tajemný návštěvník policejního sboru, který rozpoutá na policejní zakladně nemalý masakr, působí velmi vážně a nekompromisně, tahoun celého filmu. A chválím hudbu, ta mi sedla skoro na výbornou. ()

mudvayner

Ušmudlaný thriller/horor. Scénář nezáživný, ale když už se ke konci zdá, že se ukázala překvapivá a příjemná pointa, tak to tvůrci dokonale zazdí naprostou slátaninou. Už v půlce nám film řekne, co se bude dít po zbytek stopáže, takže jen hloupě sedíme a čekáme. Jediné, co si zaslouží nějakou pochvalu, je budování atmosféry, která se hlavně v prvních dvou třetinách filmu ukázala v tom lepším světle. Jinak nezáživná duchařina, trochu víc gore, než by se slušelo, kterou nezachrání ani hvízdající Val Kilmer. ()

DavidWebb

Veľmi zaujímavý koncept/námet prevedený vzhľadom na casting úplne mizerne. Aké šťastie, že som videl Let us prey (2014) skôr, pretože ak by som dal Travelera (2010) ako prvého, tak by som írsku verziu asi úplne vynechal. A to tu hrá vypasený, prasačí ksicht Val Kilmer s prasačími očičkami... počkať, hrá... on vlastne nehrá, on iba rozpráva. Ostatní podávajú herecké výkony na úrovni školského divadla a celé si to umocnite patetickým slovenským dabingom ("Whatta fuck!" rozumej "To je v riti!") - ešte o dve triedy horším. No hotová katastrofa. Ale ani námet nie je čistý originál a požičiava si ho z iného filmu, akurát sem vnáša mysteriózny prvok. Vo výsledku je to skoro žumpa aj v béčkovej kategórii. ()

Pochtli

To jsem zase jednou viděl blbinu.. Vnitřnosti lítají vzduchem, krev všude cáká a co se +- bude dít celý zbytek jsem věděl už při první vraždě. A ten konec..:oD ()

Solverino

Nápad na 5 hvězdiček, režisérsky sprasenej na pouhé 2 hvězdy! Hnus velebnosti! Val Kilmer taky sprasenej čím dál tím víc! Velebnosti, vždyť on nám ten Batman jednou praskne! :( ()