Režie:
Elo HavettaScénář:
Lubor DohnalKamera:
Dodo ŠimončičHudba:
Zdeněk LiškaHrají:
Jiří Sýkora, Nina Divíšková, Dušan Blaškovič, Hana Slivková, Zuzana Cigánová, Marta Rašlová, Marián Filadelfi, Július Satinský, Anton Ďuriník (více)Obsahy(2)
Farebná feéria o potrebe zázraku v ľudskom živote, impresívne očarenie prírodou a radosťou zo života a pohybu. Mozaikovité rozprávanie o krčmárke Márii, večnej neveste, vytrvalo a márne vodiacej k oltáru otca svojich ôsmych dcér Pištu a o Pierrovi, ktorý svojím príchodom naruší pokoj vinárskej dediny Babindolu a naučí jej obyvateľov vychutnávať život. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Jiří Sýkora
Československo
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Happy End (1967)
Farářův konec (1968)
Nina Divíšková
Československo
Nejlepší filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho (1991) (divadelní záznam)
Dušan Blaškovič
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Hana Slivková
Československo
Nejlepší filmy:
Obchod na korze (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Boxer a smrť (1962)
Zuzana Cigánová
Československo
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Marta Rašlová
Československo
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Naši synovia (1975) (seriál)
Zahrada (1995)
Marián Filadelfi
Československo
Nejlepší filmy:
Želary (2003)
Ľalie poľné (1972)
Traja svedkovia (1968)
Július Satinský
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Lasica & Satinský a hostia: Soirée (1968) (TV film)
Tři veteráni (1983)
Anton Ďuriník
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Naši synovia (1975) (seriál)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (TV film)
Pomocník (1980) (TV film)
Margita Žemlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Posledná bosorka (1957)
Ján Gubala
Nejlepší filmy:
Polnočná omša (1962)
Naši synovia (1975) (seriál)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Vojtech Kovarík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
Posledná bosorka (1957)
Maroško (1968) (TV film)
Jozef Belan
Nejlepší filmy:
Tisícročná včela (1983)
Ružové sny (1976)
Sebechlebskí hudci (1975)
Vincent Šikula
Československo
Nejlepší filmy:
Slavnost v botanické zahradě (1969)
Jozef Ciller
Nejlepší filmy:
Slavnost v botanické zahradě (1969)
Elo Havetta
Československo
Nejlepší filmy:
Slavnost v botanické zahradě (1969)
Ján Siažík
Československo
Nejlepší filmy:
Ľalie poľné (1972)
Chodník přes Dunaj (1989)
Slavnost v botanické zahradě (1969)