Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Grizzlac

Jediné, co chybí k dokonalosti je casting. Kromě Brodyho a Batesové byl z mého pohledu výběr ne uplně šťastný. ()

TimStar

Nevím, proč bych tomuto filmu měl dát míň jak 5 hvězdiček. Je to úžasný, krásný film. Mně tam nic nechybělo. Herecké výkony perfektní a ten děj a všechno co ty postavy řekli a udělali, no prostě pecka. :) ()

croftak

Opravdu příjemný snímek, který vytváří místy tak krásné obrázky až si člověk říká, že se dívá na umění a ne na film. Jednoduché a krásné. ()

Welsiot

Moc pěkný film po stránce výpravy, ale něco hlubšího kromě spisovatelova prozření, že:"Chceme mít to, co zrovna nemáme", jsem ve filmu nenašel. 70% ()

MinnieBonnie

Nádherné, čarovné, magické, opantávajúce zmysly, presne ako čierna mágia pre S. Snapa je Woody Allen pre mňa. Čím to ten Pán Režisér robí. že mi pripomína Vianoce, Prázdniny, more, slnko, život, lásku, všetko to najkrajšie na svete? Pritom nikdy nie je patetický, nudný, herci sú famózni, nerochní sa v teatrálnosti a pokiaľ áno, tak jej je presne tak akurát. Mám chuť vyskúšať si Pariž za každého počasia viac a viac. ()

dudel3333

ako vizuana stranka nadherna,scenar zaujimavy,obsadenie skvele,prijemne prostredie Paríža,kombinacia pritomnosti s minulostou,pripomenutie znamych osobností.........ale to je všetko.Na konci filmu zistite že vlasne bol o ničom.Nič sa v nom nestalo a dejova linia nebola žiadna. ()

cervicekcz

Takový milý film z okouzlujícího prostředí Paříže, kterou chce alespoň jednou za život navštívit snad každá romantická duše. Podobných filmů jako je Půlnoc v Pařízi, je po čertech málo. A proto jsem velmi ráda, že jsem měla možnost tento film vidět. Opravdu mě oslovil a to nejvíce tím, že člověk nikdy neví, kde a kdy na něj vykoukne minulost. A moc se mi líbí myšlenka, která ve filmu zazněla, že nikdo není ve své době spokojen, každý by chtěl žít už před 50, 70 nebo 100 lety a přitom o době tenkrát skoro nic neví. Bohužel? ()

Plavan

Po pravdě jsem očekával úplně něco jiného. Ale i tak to není vůbec škoda, ba naopak. Od Owena nelítají moc hlášky, ale to naopak dávácelému filmu jinou podobu. ()

luboUKZA

Koho by napadlo, že sa môže cez Parížsku polnoc dostať o pár desiatok(sto) rokov do minulosti. Pekný príbeh strateného spisovateľa a jeho putovaní do vysnívanej doby, kde stretáva všetky svoje idoly. A to že Owen Wilson stratil hlavu pre krásnu Marion Cotillard vo francuzkej róbe z 19-20teho storočia ma vôbec neprekvapuje :) Pekný oddychový film na večer, ktorý si podľa mňa zaslúži 78% ()

fratros

Úžasné...Ta znalost spojená s fantazií...lidi, kteří dokáží inspirovat obdivuji nejvíce a Woody Allen už to dělá nějaký ten pátek. ()

Peenugirl

Každý by občas najradšej utiekol do doby, kde bolo všetko fantastické, a tí, čo žijú v tej fantastickej dobe by najradšej robili rovnako, keby mohli.... Zaujímavá myšlienka a naozaj úchvatne zrealizovaná na kamere. Ľahké, nenáročné a predsa hlboké. Podmazáva to nenútená dobová hudba. beau conte de fée... 80% ()

trcimvkresle

Co na tom, že to není klasický Woody? Každý potřebuje vývoj a pokud je vývoj v tomto směru, tak jedině plus. Zoufalství, které se v Gilovi nachází, je sice skryté, ale přímo z něj stříká. Jak vidno, v každé době se pár takových najde, ale hledat uspokojení tam, kde ho tito hledají, je očividně zbytečné. Člověk o tom může snít, ale to je to jediné, co zmůže a je to tak dobře. ()

Dupac

Škoda, že Paříž (na rozdíl třeba od Barcelony) neinspirovala Woodyho víc než jen ke scénáristickému cvičení nad průvodcem historií města. ()

Labacan

Toto ani nie. Pre mňa to bol len predlhý a rozvláčny výpočet historických osobností, pri ktorom som veľmi skoro začal zívať. ,,Paríž, milujem ťa", ale s tohoto filmu mám pocit že za vysokým hodnotením a oskarovými nomináciami, stojí len meno Woodyho Allena.. ()

Tominko12

Krásna rozprávková romantika od Allena. Celý film postupne gradoval, prenesenie do 20. rokov bolo pôsobivé až prišlo rozuzlenie. Všetko malo svoj zmysel a logiku a do toho skvelá hudba a krásny Paríž. Veľmi vydarený film, jeden z najlepších romantických. ()

Petra46

Nejsem moc velký fanoušek Woodyho Allena, přesto jsem pár jeho filmů viděla. Některé se mi i docela líbily, většina jich však na mě zanechala poněkud rozapčité dojmy. Myšlenka tohoto filmu je určitě zajímavá, navíc krásné prostředí dnešní i 'retro' Paříže filmu dodává skvělou atmosféru. S čím jsem ovšem měla poněkud problém, bylo obsazení. Nějak mi ústřední dvojice nesedla (Owena Wilsona popravdě nemusím dlouhodoběji) a výběr některých historických postav na mě působil jako ze špatného filmu. Jinak druhá polovina filmu se mi zdála výrazně lepší než první. ()

Chlo0opek

Takový poetický film s krásnou Paříží, ale že bych přímo padl na p.del z toho, že uvidím ve filmu slavné malíře a spisovatele minulosti, to já teda zrovna ne. Příběh spíše poslabší. Ale jelikož jsem v Paříži byl, tak kvůli vzpomínkám dávám alespoň 3*. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem