Půlnoc v Paříži

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Fantasy / Romantický

USA / Španělsko / Francie, 2011, 90 min

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 10/10/// PLUS: prostředí mé milované Paříže, krásné záběry, námět který jsem dlouho nosil v hlavě, herci a osobnosti všude kam se podíváte, krásná hudba, dobře vymyšlený scénář, kouzelná atmosféra MÍNUS: některé dialogy (hlavně mezi ústřední dvojicí) byly nezajímavé, závěr nemusel být tak uspěchaný a ve stylu "však oni si to nějak domyslí./// Shrnutí: S Woodyho filmy je to jak na houpačce, jednou je pochopíte, jindy ne, jednou se bavíte, jindy nudou zíváte, jednou nechápete o co jde, ovšem tentokrát i díky tomu, že jsem o filmu moc nevěděl jsem okouzlen. A doslova vším a všemi. Krásný romantický snímek s jistou dávkou fantasy ve městě které k tomu přímo vybízí./// Celkem 90%///(3.10.2013)

Ajta majta krajta! Woodyho nahradil v jeho neurotických a střelených rolích podle všeho Owen Wilson, protože zahrál stejně perfektně, jako kdysi režisér sám! Paříž je kouzelná jako kráva a do příběhu jsem nemusel být vtažen starým taxíkem, stačilo pár minut sledovat děj a orgasmus přicházel každých pět minut.(27.11.2011)

Tak som sa pozrel na tento skvost Woodyho Allena aj keď jeho filmy moc nemám v obľube. Herecké obsadenie je perfektné (Wilson, McAdams a hlavne Cotillard), dej pútavý, humor celkom fajn, Paríž pekne nasnímaný, no aj keď som sa nenudil tak som za do toho ani moc nezapozeral. Owen Wilson mi prišiel zo začiatku ako taký truľo, ale po čase si ma získal hlavne príbeh a záplatka s Marion Cotillard. Nemôžem povedať, že by som sa nudil, no skratka mi v tom filme niečo chýbalo. Niečo čo by film zdvihlo na vyššiu úroveň. 70% - 3*(5.6.2012)

Nestarnúci Woody Allen ide ako píla. Ten nemá problém. Herci sa mu núkajú sami, dokonca za smiešne honoráre a vedia prečo. Woody Allen je značka a záruka kvality. Aby som pravdu povedal vôbec som vopred neskúmal dej filmu a preto som bol "cestovaním v čase" dosť zaskočený. Príjemne. Je obdivuhodné ako málo Allen potrebuje k tomu, aby vyrozprával príbeh o cestovaní v čase úplne bez trikov. Stačí iba chvíľa a uvedomíte si, že ich prítomnosť by bola vo filme rušivá, alebo ešte lepšie, úplne zbytočná. 80%.(7.10.2012)

"Minulost není mrtvá. Vlastně to ani není minulost." Také si dovedu představit dobu minulou, ve které bych chtěl žít raději, ale pouze za předpokladu, že by mi někdo tajně dodával zemní plyn do mého plynového kotle, Natural 95 do nádrže mého vozu a internet do mého počítače. Na rozdíl od Gila si však myslím, že na chození v dešti není nic zábavného a nabídku na box s Hemingwayem o titul nejlepšího spisovatele bych si rozhodně nenechal ujít. Jinak však Gilovi rozumím a to společné potloukání po Paříži v různých časových obdobích jsem si rozhodně užil. Přesto Paříž nehodlám navštívit, neboť mám jisté podezření na to, že kolega verbal má pravdu a místo nejpoetičtějšího místa na světě bych poznal i tu méně hygienickou tvář města.(31.3.2014)

• - Film vyhodnotil Quentin Tarantino jako nejlepší za rok 2011. (voresprut)

• - Když Hemingway (Cirey Stoll) spolu s Gilem (Owen Wilson) navštíví Gertrudu Steinovou (Kathy Bates), která je právě v hádce s Pablem Picassem (Marcial Di Fonzo Bo), na zdi za ní visí její portrét. Ten skutečně Picasso v roce 1906 namaloval. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl kompletně natočen v Paříži s výjimkou několika záběrů, které pochází z obce Giverny, zámku Versailles a zámku Vincennes u Paříže. (Greg)