Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

Raziel_cz

Moc příjemný snímek o partičce lidí, které v životě nepotkalo mnoho štěstí, jejichž osudy se ovšem navzájem propletou a vyústí v něco, pro co je dobré tady být. Dialogy (především tedy mezi Patem a jeho ženou – divím se, že s ním vůbec byla schopna vydržet tak dlouho) sem tam drhnou, ale nejde o nic zásadního. S hlavním hrdinou (přestože nebydlím ve sklepě) jsem se dokázal dost sžít, akorát nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. ()

MickeyStuma

Jaké jsou hodnoty života? Ví vůbec někdo co je správné? Jeff se pro okolí i svého bratra jeví jako podivín, ale jak se zdá, o životě toho ví více, než by se zdálo. Ale kdo by si od takového člověka nechal poradit? Příběh je na hranici vážnosti s komedií, což celkově vlastně docela osvěžuje. Typický vážné rodinné, či manželské strasti právě Jeffova bratra tu jsou pojaty velkoryse, až místy zoufale. Starosti Jeffovi matky zase zcela přirozeně. A tak se snímek tak trochu tváří artově, byť bych řekl, že do dokonalosti má ještě hodně daleko. Cílem všeho je najít si své místo v životě a držet se ho. Rada k nezaplacení. ()

Olík

Upřímná karma indie dramedie o bloudících dušičkách, místě na slunci, znameních, obsesích, duze, jednorožcích a jiné sluníčkové havěti. A ačkoliv se již může Jason Segel hrdě zařadit po bok své filmové matky Susan Sarandon do zástupu kompletních herců, na podobná malá nezávislá dramátka musíte zkrátka mít náladu.....no a já byl zřejmě zrovna naladěn na jinou frekvenci. ()

Kingjiri

Kdo bude čekat extra komediální výstupy Jasona Segela, jak je u něj zvykem, moc nadšenej určitě nebude. I já jsem očekával něco jinýho, ale s výsledkem jsem byl nakonec docela spokojenej. Klasickej nezávislej film, natočenej hlavně pro obrážení filmovejch festivalů. Jde o jeden ze snímků, kde divák sleduje příběhy několika lidí, který začnou dávat pořádnej smysl až v samotnym závěru filmu, za kterej spolu s hereckym obsazenim, přihazuju třetí hvězdu. PS: Neustále zoomující "akční" kamera mě místama pořádně vytáčela - jakej má smysl při konverzačních scénách fakt nechápu. ()

Jajar

Hodně příjemná nezávislá, feel good záležitost, která dokáže spravit náladu, zvednout ze židle a nakopnout do práce. Na celovečerní film to ale má až příliš jednoduchý rámec, spíš se jedná o roztaženou povídku. ()

IPajule

Jason Segel patří k mým lepším hercům, jeho role ve filmu Kopačky se ničemu nevyrovná. Ani tento film není na to dost dobrý. Viděla jsem to jednou a tak to také zůstane. ()

Hpatrik

Odlišnost Jeffa, a situace které z toho pramenily, byly opravdu zábavné, líbila se mi i ta roztřesená "dokumentární" kamera, milý příběh, výborní herci a parádní indie hudba, která to krásně doplňovala. Z mého pohledu velice dobré! ()

tranquill

"Všechno má nějakej důvod!" Tak nějak nezávisle natočeno. O osudu, karmě nebo jen o touze po změně či činu. Od počátku mne zoomující kamera a především doprovodná hudba iritovaly a nic světoborného jsem od filmu nečekal, takže to byl jasný průměr. Bylo ale podivuhodné, že posledních pár minut naprosto změnilo můj přístup ke snímku. Nebudu spojlovat, takže jen závěrem: relativní nuda, méně stravitelná režie, zato klasický Jason Segel a stále kouzelná Susan Sarandon, k tomu dramatická a pro mě z části nečekaná emotivní pointa, sakumprásk plný počet, to byl můj pocit při závěrečných titulcích (a i ta muzika už mi přestala vadit :-) ()

stratocasta

Nezávislý scénář, nezávislá kamera, nezávislých 90 minut, nezávislé kytarové cajdáky a čtyři herci, z nichž si každý poctivě nese tu svoji čtvrtku. Klasické tři hvězdy a víc rozhodně nedám, páč jsem v současnosti závislej na podpoře. A klidněte se s tou transfokací, Duplassové. ()

VeeDee

Film o Jeffovi rozhodně není komedie. Je to milé zamyšlení nad smyslem života, kde dochází i na drama. Jason Segel je ke všemu můj oblíbenec. A minimalistická hudba film hezky doplňuje. Prostě můj šálek... Na konci mi zbyl letmý úsměv na tváři. ()

dEst28

Příjemný a celkem inspirující film se super hudbou, která ten snímek perfektně doprovádí. Jasona Segela začínám řadit mezi oblíbené herce. ()

Slimakovec odpad!

(83 minut zpátky) Zhulenej idiot a normální idiot? To musim vidět. (po 83 minutách) Hm, chyba, rád bych to zas odviděl. O 2 idiotech to sice bylo, ale byli to tak velký idioti, že to ani vtipný nebylo. Jedinej plus je stopáž, bejt to delší, dám tuplovanej, dvojitej extra silnej odpad. ()

Mitisko

Najslabšie 3 hviezdy čo som kedy dal... tým záverom to zachránili inak by to bolo tak na jednu... V podstate celý film až na záver divne nudný ()

filip289

Veľmi milý nezávislý film so skvelým obsadením a nakoniec veľmi dobrým a (aspoň pre mňa) aj celkom dojemným a nečakaným koncom. A vďaka za (asi) spoiler k Znameniam už po prvých minútach filmu, ale to je vlastne moja chyba. ()

Kellerman

Moc fajn indie pohodovka,která mi bezvadně vyspravila náladu poté,co jsem nesehnal lístky na Hanekeho Lásku.Jason Segel je pro mě v současném komediálním světě numero uno a ani tentokrát nezklamal.Žádný přelom,ale kdo by to od podobného filmu taky čekal? Pobavilo,rychle uteklo a zanechalo příjemné pocity,nic víc jsem nežádal. ()

Paatej

Vážně milej film hodně připomínající "I love you, man", jen o něco vypečenější a zábavnější. Potěší. ()