Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

korndaddy

Jeff bydlí u maminky. Proč ne. Námět na komedii dobrej a dokonce se mi i osvědčil , ale proč se nedžet komediální linky? Nebo naopak proč neudělat pěkný drama? Celková myšlenka filmu mi taky přišla celkem smysluplná, ale nebaví mě, když tvůrci chtějí zaujmout zbytečně moc lidí. Svým způsobem, zde není nic špatně. Herci si odehrávaj svoje. nasmál sem se u začátku a celkem i dojal na konci, ale jako celek to k sobě nejde a to mi dojem trochu kazí. ()

Hanys_

Jednou za čas takový snímek rozhodně neuškodí. Příjemná nezávislárna o Segelovi, který vidí všude znamení a hlavně z toho pak vyvěrá dost zábavných situací. . 6.5/10 ()

Gogo333

Pohodový film, ale nevím zda komedie, protože mi to vtipný nepřislo. I tak docela příjemně strávená chvíle. Kromě hvězd (Segel a Sarandon) se tady oběví i hvězdička Judy Greer, která většinou hraje vedlejší role nebo v menších filmech a ta je velice sympatická a její hraní se mi líbí. Její sledovaní manželem a jeho bratrem bylo povedené a záchraná akce na konci taková pěkná tečka na závěr. ()

Hydra Foy

Príjemná komédia "zo života", ktorá zrejme neurazí, ani nedojme, ale od suchého priemeru má ďalej práve vďaka znesiteľnej stopáži a určitej dávke ľahkosti. Ako stvorené na nedeľné upršané popoludnie... ()

SpameR

Příjemný film s pohodovou hudbou a zajímavým příběhem, který se snaží přesvědčit, že vše, co se děje má svůj důvod, což uvidíte na konci, který už (jak by mnoha lidí řekla), byl spíše přehnaná "shoda náhod". ()

mclenin

Jednoduchý, malý, nezávislý film o živote a o zmysle života ako takom. Pomerne nezáživný dej je popretkávaný úsmevnými scénami, no salvy smiechu to nie sú, a dramatickými momentmi, no oči ostanú suché. Je to viac dráma ako komédia, hoci obsahuje prvky oboch žánrov, balansuje niekde na pomedzí a vo svojej neutralite vytvára dojem nemastný - neslaný. Až na veľmi početné využívanie zoomu á la lacný pornofilm, však v konečnom dôsledku, najmä vďaka hudobnému podkladu veľmi podobnému ústrednému motívu z American Beauty a záverečnému rozuzleniu, zanechá príjemný pocit, hoci si z filmu o pár dní zrejme nebude divák takmer nič pamätať. 2,5 * ()

Rejže

Outsider a akční hrdina v jednom balíčku vás pobaví od začátku do konce. Možná příběh mohl mít lepší zápletku než zachránit vztah bratra a švagrové, ale ... nakonec zjistíte, že z bábovky Jeffa je defacto docela pěknej chlap. ()

Gongren

Toto jsem už u jednoho filmu psal: člověk, který je zodpovědný za přidružení žánru k tomuto filmu, ať si vyliská!!! To, že tam jsou herci, kteří v pár komediích hráli, neznamená, že to komedie je. Jinak je tento snímek podle mě vyvedené DRAMA! :) ()

Ricky_CZ

Zpočátku vcelku utahaný film, kterému se ale dostanete na tempo a při závěrečných titulcích se budete usmívat, že to bylo vcelku milé a hezké... Ne příliš výrazná, ale pozitivní jednohubka...75% ()

sona123

Tohle je film pro mě - pro mě, která věřím na osud a že všechno má svůj smysl. Sice nesjíždím v jednom kuse Shyamalana, jako Jeff, ale kdoví, jestli bych s tím neměla začít. Bylo to krátké a to je dobře, kolikrát člověk úplně cítí, jak je film natahovaný na průměrnou stopáž a trpí tím kvalita. Je tu nádherná Sarandonová a skvělý "Marshmallounek" Jason Segel, u kterého po tomto filmu nemůže být pochyb o tom, že je velmi dobrý herec. Má to vtip, je to velmi optimistické, byť žádný z hrdinů nežije život, jaký si vysnil. Anebo že by ano? ()

Milky.

Klasický nezávislák na který se dobře dívá, ale naprosto nic po něm nezůstane. A k Segelovi se ta postava dokonale hodila. A mám pocit, že si tam protlačil pár mrknutí směrem k HIMYM (např. laser tag?). ()

Domec

Zatracene mila rodinna komedie s perfektnima hercema. Jason je skvelej a tyhle role mu sedej. Na to, ze Susan prijela do Varu aby predstavila Jeff Who Lives At Home jako svoji premieru, mi to prislo az moc slaby (je to mily, neurazi, ale prumerny) . Ke vsemu tam jeste hrala pouze vedlejsi roli, ve ktery nemohla ukazat svuj tanlent. #KVIFF 47th ()

rotel

Chýbal len kúsok, mohlo to byť za 4*. Ale súhlasím - nič sa nedeje pre nič za nič, alebo všetko so všetkým súvisí! ()

KOZEL84 odpad!

Sice je to už neuvěřitelné,ale hollywoodská žumpa je hlubší než se mohlo zdát.Ano,pod tlející zdechlinou Spielbergovy kokoniny a mart'anskou buznou,bydlí Jeff (u mamky).Jeff je čurák.Chová se jako čurák-mluví jako čurák-a díky dokonalému Segelově splynutí s rolí,se i tváří jako čurák(fakt dík Marshale).Jeff má bratra.I ten je čurák.Řídí jako čurák-k manželce se chová jako čurák-mluví jako čurák (''Chtěl bych být jako ty.''(??!!!)) -a díky ksichtu Eda Helmse i vypadá jako čurák.No asi to má svůj důvod jako všechno (např.:12-tileté dítě umírající po nekonečném martyriu chemoterapií na rakovinu nebo můj naprostý favorit mezi osudy-zmučená znásiln'ovaná a brutálně zavražděná položka na dlouhém seznamu nějakého úchyla.To se takhle spojí vesmír a je to.Druhá možnost je nevyzpytatelný všudydebýlek)Tuhle chorobně tupou zhovadilost je schopný opravdu vyzvracet jen američan.Dokonalý ekvivalent tupce,co si hraje na chytráka a výsledkem je něco tak neuvěřitelně pomýleně trapného a totálně vedle jak ta jedle (nefunkčního),že sem začal uvažovat o velikosti Alláha a zvažuju papíry na boening.Já úplně vidím tu vyjebanou fet'áckou (tu musel být crack,ne tráva) bandu,jak se poplácávají po zádech a mají radost,jak moudrý film natočili.Konec může pohnout tak leda s naivním kreténem s IQ hollywoodského scénaristy (nebo Edy(S)).Mě zbylo jen s výrazem zděšeného úžasu sledovat,jak Jeff s výrazem totálního degena,konečně přilepí tu zasranou šprušli (šichta jak svin'a) a jako každý správný hovnožrout,naplní svůj spešl osud.Nehorázně hloupý a diletantský průjem po kterém mám tak leda chut' vytřít si prdel Coelhovým Alchymistou!!!PS:ale chápu,že spousta z vás se tu najde ()

heihatchi

Ničím nevyčnívající nezavislák, unylá hudba, pomalé tempo, ještě že to má jen 80 minut. Nejvíce mi ale vadil až moc růžovoučkej happy end (jak to mohly holky v tom autě tak dlouho přežít?!). ()

Brousitch

"Popravdě jsem si během psaní scénáře neuvědomil, že z toho vyleze v podstatě detektivka. Až během natáčení jsme si řekli: "A do prdele, tohle je film s pevným soustředěným syžetem, který vyžaduje uvolněný a rozcuchaný improvizační styl." Je to jako když si ráno hodiny upravujete vlasy a pak je trochu rozcucháte, aby to vypadalo, že jste se s tím moc nepiplali. - Mark Duplass ()

rekkky

Ničím výjimečné příběhy jejichž vyústění přichází v závěru. Rodinní příslušníci společně nacházejí podstatu vlastních životů se, kterými nejsou spokojeni, ale nakonec jako ve všech pohádkách dobře dopadne. V žádném případě nejde o komedii, gagů se objevuje jen pár, ale s opravdu malým prostorem pro smích. ()

Rokle

[47. MFF KV 2012] Máte rádi Znamení? Máte v oblibě Jasona Segela a Eda Helmse? Věříte na osud? Je vám třicet a bydlíte u mámy? :) Pokud převažuje na většinu otázek kladná odpověď, neváhejte ani na vteřinku a nechte se unášet na vlně této příjemné komedie. ()