Win Win

• Česko Jak vyhrát a nezbláznit se (více)
Trailer

Pesimistický advokát Mike Flaherty (Paul Giamatti), který dobrovolničí coby trenér wrestlingu na střední škole, narazí díky pochybnému melouchu na mladého nadějného sportovce. Když už to vypadá, že se na něj štěstí usmálo rovnou dvakrát, vloží se do hry chlapcova matka, kterou právě propustili z odvykací léčebny, je úplně švorc a hrozí, že všechno zhatí. McCarthy se velmi zručně chopil tématu balancujího mezi dramatem a komedií a ve svém filmu Win Win se zaobírá tématy jako jsou zlomená srdce a lidskost v tom nejryzejším slova smyslu. (oficiální text distributora)

Trailer

Icefist

Obyčejnost příběhu je jeho největší předností jenže zároveň i nemilosrdným katem. Všechno se zde děje přirozeně, neříkáte si každou chvíli co je zase tohle za scénáristický či jiný úlet. Ruku v ruce s tím jde ale to, že v celém průběhu vám to přijde (nebo alespoň pokud mám mluvit sám za sebe) fádní. Když si to probírám zpětně, tak z letargie mě vytrhla jen ta obrovská náhoda, že jako na potvoru ten kluk zrovna super zápasí a právník/kouč trénuje zápas a ne třeba baseball. No dobře, to jsem ochoten odpustit, alespoň trochu vzruchu do klidných vod. Ještě chci pochválit výtečnou závěrečnou (titulkovou) skladbu, ale naprosto upřímně povím, že znovu to vidět nepotřebuju. 70 % Oblíbená část- dialog při zandávání a vyndávání petlice na dveřích ()

somnar

Spíš Fail Fail. Win Win je papírově dokonalá feel-good-indie-dramedy, ze které jsem ale dobře nalazen neodcházel ani omylem. Víc chtěné, víc monotónní, víc uměle laskavé a víc předvídatelné to snad už být nemohlo. Ale zajímavě se tu reflektuje (americká) posedlost vše obětovat (a podřizovat) dětem. 50% ()

pakobylka

Příběh, který tančí bosky po střepech všeho, čím kdy byl ... a čím (nebo kým) kdy být CHTĚL - a ještě se při tom usmívá. Jistě, můžete o něm pochybovat ... velkou roli v něm hraje takřka neuvěřitelná souhra okolností - přesně taková, jaká se v reálném životě vyskytuje jen VELICE sporadicky. Na druhou stranu má v záloze odzbrojující přímočarost - a jakousi úspornou dramatickou zkratku, která si nepotrpí na velké teatrální výstupy, přesto na vás může udělat mimořádný dojem ... pokud jí dáte šanci. ()

dr.fish

Pomalu plyne, vyčistí a nepoškrábe. Tak bych asi charakterizoval tenhle film. Po Barneyho ženách druhý snímek s Paulem Giamattim, který opět nezklamal. To jsou role pro něj, introverti s velkou duší. Tohle je drama o mezilidských vztazích, o lidských chybách, hledání cest a dalších blbostech, který když se nevyřeší, tak je z toho člověk zralej na Chocholouška. Dobře natočený obyčejný příběh o obyčejných lidech. 70% ()

Lacike

Dokonaly feel good movie. Pritom podla traileru to vyzeralo na miliontu variaciu indie filmu o loseroch. Film som vdaka tomu zacal pozerat s velkou nedoverou, ktora sa mi viacmenej pocas prvej tretiny potvrdila. Proste klasicke stereotypy postav, ktore by nieco chceli dosiahnut, ale nedari sa im. Ale asi po hodine filmu som sa zrazu pristihol, ze sledujem tie ich prihody s nadsenim a neviem sa dockat dalsej minuty, ktoru stravim v ich spolocnosti. A vo finale nastastie spravne vybalancovali pomer medzi tym, ktore zapletky uzavriet a ktore nechat otvorene. No a to, ze vsetci herci predvadzaju perfektny vykon ani nebudem spominat. 8/10. ()

• Alex Shaffer (Kyle Timmons) bol v skutočnosti wrestlingovým šampiónom na strednej škole v New Jersey, a to iba rok pred natočením filmu, kvôli zraneniu chrbtice s ním však musel prestať. (Laslo)