• Česko

Jak vyhrát a nezbláznit se

Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2011, 102 min

Absolutne nekomerčný film nosiaci rodinné a sociálne hodnoty. Paul Giamatti je kľúčovou postavou, trochu nudnou, za to s dobrým srdcom - je otcom rodiny, koučom, právnikom, opatrovníkom a tvorcom malých a veľkých víťazstiev. Pre niekoho jeho život môže byť nudou, iní sa možno budú vyžívať v obyčajnosti príbehu a postáv. Asi tak by sa dal najviac vystihnúť tento film - ako obyčajný a priemerný, rodinný.(3.1.2012)

Náladou podobné McCarthyho Nezvanému hostovi, bohužel jedoucí podle už tolikrát vyšlapaných cestiček. Schematické a předvídatelné.(3.7.2011)

46. MFF KV .. Scénář: Thomas McCarthy .. Sice v podstatě podle šablony "americký nezávislý film", přesto nejen zábavné, ale doplněné nestandardními prvky. Přesně ten prototyp indie filmu, které mám rád.(3.7.2011)

• Politik

Nic moc. Film na který brzo zapomenete.(28.8.2015)

Docela mě udivuje, že režisér skvělého Nezvaného hosta natočil naprosto obyčejný film podle šablony "americké drama komedie pro celou rodinu". I přes herecké obsazení to dost drhne, Giamatti nijak neoslnuje a na film si dost možná nevzpomenete ani druhý den ráno. [MFF KV 2011](23.7.2011)

• - Alex Shaffer (Kyle Timmons) bol v skutočnosti wrestlingovým šampiónom na strednej škole v New Jersey, a to iba rok pred natočením filmu, kvôli zraneniu chrbtice s ním však musel prestať. (Laslo)