Děj je rámován soudním přelíčením, obžalována je zločinecká organizace Brakýři. Příběh pomocí retrospektivních sekvencí sleduje příchod hlavního hrdiny Jacka McMurda do údolí, které ovládá gang Brakýřů a jeho přijetí do této organizace. Tajemný Jack McMurdo zvolna získává důvěru pohlavárů gangu a také se zamiluje do Etie Shafferové - dcery majitele penziónu, ve kterém se ubytoval. Ettie je však proti své vůli zasnoubena s Teddy Baldwinem, členem Brakýřů a její sňatek s ním by měl vyřešit otcovo zadlužení. Ettie naléhá, aby s ní Jack McMurdo z údolí uprchl, ten ale odmítá. Ke svému poslání v této končině potřebuje ještě čas. (pávek)

Pitryx

Já četl předlohu jako skoro dítě, tak si to nemohu moc srovnat. Přišlo mi to zdlouhavé a utahané. Některé postavy zbytečné. Překvapení v závěru dobré, z knihy jsem si to nepamatoval a tak se mi to líbilo. Bohužel pro mne příliš pomalé a zdlouhavé. ()

ostravak30

Už samotný fakt, že western napsal Arthur Conan Doyle a se Sherlockem Holmesem působí zvláštně. O to víc, že si námět vzali Čechoslováci, kteří jej ztvárnili klasicky ve stylu osmdesátých let. Ač hvězdné obsazení, tak na mě film nepůsobil moc dobře. Vše natočené ve studiu a jen jeden externí záběr jako by na planiny divokého západu. A to nemluvím o tom, že hudbu tvoří Zdeněk Rytíř, který sice jinak není špatný, ale country hudba se do vážně míněného westernu opravdu nehodí. Čeští herci, evidentně netušící, jak uchopit anglické názvy a jména, dávají na každé zvláštní důraz, aby to působilo ještě drsněji. Jenže to spíše působí směšně. Nevím jakou zkušenost s tímto tématem má scénárista (udělal dvě pohádky a jednu komedii), ale tady bych řekl, že je to chyba spíše dramaturgie, která na třech, čtyřech scénách nemůže být moc uvěřitelná. Díky kvalitním hercům to ale zase není úplný propadák. ()

Cibulka_C

Dvoudílná televizní inscenace podle povídky Arthura Conana Doyla mi svým skvělým zpracováním připomněla televizní inscenaci Rozčarovaní (1982). ❤️Dohromady dvouhodinová podívaná, kterou jsem sjela celou v kuse. Nebudu lhát, bavilo mě to. Celý příběh mě bavil, ačkoli jsem knížku A. C. Doyla nečetla. Jiřímu Adamci se to fakt povedlo. 👏🏻 A není to jen díky tomu skvostnému hereckému obsazení, protože omg, ale Vladimír Kratina v roli tvrďáka inkognito vyšetřovatele (spíš fuck boye 😈) byl tak hot a tak skvěle působil se svým poker facem, že mě konec mile překvapil i pěkně naštval. 💋 Úžasný Petr Haničinec jakožto zakladatel organizace Brakýřů, kteří mě v těch strašně děsivých oblecích celou dobu pěkně znepokojovali. Za zmínku stojí i velmi mladý Lukáš Vaculík, který působil sice jako dítě, které se na natáčení nachomýtlo omylem, ale režisérovi se líbilo, tak ho tam nakonec nechal, hrál roztomile vaculíkovitě a ještě bych nechtěla zapomenout na Jiřího Bartošku, který mě svojí rolí tak strašně štval, že mu musím zatleskat za úžasné ztělesnění majitele pohřebního ústavu. 👏🏻 Samotná atmosféra byla nastolená velmi dokonale, působila přesvědčivě a vždycky, když herci v tom penzionu běhali po těch schodech nahoru, čekala jsem, který z nich zakopne a nebo si říkala, kolikrát zakopl. Z nějakého zvláštního důvodu jsem si zapamatovala větu - „Bratr sám je bratru světlem.“, a tak můžu tento skvost rozhodně doporučit. 👌🏻 ()

sharka.68

Jupííí, 10.7. 2022 na CT1..sice v 15:15 hod. , ale přece...tohle zpracování mám moc ráda, skvělý kostýmy i kulisy...a mrazilo mne stejně jako před mnoha lety a ten konec, ten byl velmi poučnej.. ()

p.a.douch

Jo, jo. Na toto dílo si vzpomínám. Škoda, že ho už dlouho neuváděla žádná televize (alespoň jsem nezaregistroval). Po dalším zhlédnutí bych možná hodnocení upravil (možno oběma směry). Je vidět, že Adamec netočil jen přihlouplé seriály. Bohužel na své hodnotnější dílka nechává zapomenout. 80 %. ()

Winster

Zaslouzilo by si to uvodni fotku, lepsi popis a galerii. Cesi umej natocit v podstate co chteji…Driv jim na to stacilo hlavne mit zasobu kvalitnich hercu. Pan Stolar (Kratina) je je John Wayne. Bohuzel sem si to stahnul s podivnou kvalitou zvuku…prvni dil je velice kvalitni podivana. Druhy dil je takovej podivnej, rozhodne uz to nema takovou myslenku jako ten prvni. Ikdyz musim rici ze herecky to kompenzovane je velice excelentne. Zaslouzilo by si to rozdelit na dva dily. ()

xentrixx

Konečně jsem je po letech našel na ulozto.cz! Z dávného dětství jsem si pamatoval jen ty bílé kápě a pistolníka Kratinu, který nakonec neskončil vůbec dobře. Plejáda skvělých herců v kulisách detektivky zasazené do prostředí drsného amerického venkova. DJ "ostrý zvuk" Miloš Skalka v roli zpravodaje nic moc, za to M. Tučný jako Mexikánec a jeho foukací harmonika, provázející téměř celý děj filmu, nemají chybu... ()

Hombre8

Patrně nejlepší počin jinak ......... režiséra. První část poněkud natahovaná, mizerný zvuk, přeřvaná (i když hezká) hudba, rovněž ty dětičky v závěru mohl trochu víc po vraždě tatínka zaktivizovat, ale jinak dobré. ()

Horal.P

Škoda, že tento dvojdílný román Údolí strachu nebyl nikdy zfilmován... tedy vyjma druhé části J.Adamcem jako Brakýři ()

Lockeroom

V roce 1983 to na mě udělalo obrovský dojem. Po zprávách o bitvě o zrno a inscenacích, jak splnit na poslední chvíli plán,  byla kovbojka s Ku Klux Klanem něco nevídaného. Navíc s tehdejší hereckou elitou z Divadla Na zábradlí a Činoherního klubu. Po letech už se mi to zdálo slabší, hlavně dialogy pana Kratiny s Janou Švandovou moc přesvědčivé nebyly. Ale píseň zpivaná Zdeňkem Rytířem má atmosféru a konec s pomstou Vaculíka také. Lukáš Vaculík měl tehdy našlápnuto, hrál výborně, český James Dean, škoda že to potom rozmělnil ve veksláckých a teenagerovských komediích. ()