V malém městečku kdesi ve Švédsku žije osmnáctiletá Maja. Jejím životním snem je stát se herečkou. Chce být středem pozornosti a přeje si, aby v ní všichni viděli tu krásnou bytost ukrytou uvnitř. Jenže to není tak snadné. Maja trpí velkou nadváhou, je nemotorná a nespolečenská. Ovšem ani to jí nezabrání uskutečnit svůj dávný sen. Její cesta k úspěchu je lemována komedií i tragédií, pronásledují ji předsudky ostatních. Maja na ně však nebere ohled a snaží se najít sílu a sebevědomí nutné k tomu, aby se dostala do centra pozornosti. (HBO Europe)

easaque

velmi průměrný film ve všem, který chvilkami sklouzával svým podbízením na city diváka pod mou úroveň. Téma bylo však zajímavé a tak jsem vydržel až do konce. Myslím, že to šlo zpracovat i lépe a tak dávám jen lepší 2* ()

Malarkey

Dost netypická komedie, která zaručeně nesedne každému. Maja je taková Brigitta Jonesová na švédský způsob a při chvilkách trapnosti jsem se cítil neuvěřitelně trapně i já. To se na film pak hrozně blbě kouká. Každopádně to fajnově ubíhalo a i několik scén, kde dělají rozhovory s herci, nebyly vůbec špatné. Maju bych možná přirovnal k takové praštěné a potrhlé Mirandě z Anglie. Pobavilo, né že né. ()

Dudek

Snadno čitelný snímek o akceptaci sebe samého a morálních hodnotách, kterému se daří velmi dobře postupně gradovat. Zpočátku spíše představuje postavy a ničím příliš nevyniká, ale když postupem času začne divákovi objasňovat motivace postav a jejich pozadí, začne do sebe celý děj příjemně zapadat. Velmi civilně pojatý film, který si na nic nehraje a zanechává po sobě příjemné pocity. ()

pufina

Ze začátku se film netváří nijak vyjímečně, prostě je to příběh o tlusté holce a o tom, co zažívá. Možná není film ničím odlišný od podobných, ale příběh dovede zaujmout, herecké obsazení je přesvědčivé a to vše provází příjemná hudba.. ()

Skuby47

Ne každý člověk dostane v genetické výbavě zdraví, krásu a inteligenci ve vyvážené formě. Tlusté holky to mají těžké. Nejhorší je, jsou-li chytré a mají velké sny a plány. V pubertě jsou v lepším případě předmětem přehlížení a soucitu, v horším posměchu a šikany. Nic na tom nemění, jsou-li hodné, obětavé a kamarádské. Několik jsem jich zažila. V tanečních seděly a o klukovi si mohly nechat jenom zdát. Pokud by byla hrdinka tohoto filmu soudná, bylo by ji jasné, že když neshodí takových 30 kilo je pro ni role Julie nedosažitelná, i kdyby byla excelentní herečka. Buď se smíří s podobnými komickými výstupy, jaký ji přidělili v televizním seriálu, nebo se musí s hereckou profesí rozloučit. Výstižný film, takový ze života. ()

arcticsky

Docela pěkně a trochu netradičně zpracované téma, které je jinak ve filmech poměrně časté. Velmi příjemný hudební doprovod! ()

Luisis

Příjemná švédská komedie. Krásná kamera a citlivý scénář. Jednoznačně příjemné překvapení - 70% ()

PamelaJJK

Veselý film o nejen veselých věcech. Myslím, že pojetí je absolutně vyvážené a hlavní hrdinka je velice sympatická a sexy. Všechno je to takové reálné a skutečné a to se cení. Film o prostorově výraznější sympaťačce nejen pro prostorově výraznější část diváctva :-) Nechybělo mnoho a dal bych plný počet. ()

Lewaso

To není komedie k popukání, sem tam k pousmání. Hlavní princip na kterém funguje je překonání hendikepu - a kdo v pubertě nějaký zásadnější překonával, najde v tomto filmu spoustu míst, na kterých se právě pousměje. Ale spíš v konfrontaci se sebou. A v tom má Princezna největší sílu. ()

kirkous

Možná to na první pohled nevypadá, ale přesto film, tvářící se jako komedie, vybízí k zamyšlení nad tématem novinářské, respektive filmařské etiky. ()