V Dublinu 19. století žije Albert Nobbs, excentrický muž středního věku. Pracuje jako číšník v Hotelu Morrison, který řídí nekompromisní Marge Bakerová. Albert pracuje tvrdě a šetří peníze aby si jednoho dne mohl koupit trafiku a žít vlastní život. Nemá na světě nikoho, kromě svých spolupracovníků. Albert (Glenn Close) je totiž žena, která více než třicet let předstírá, že je mužem. Je mužem, který má své tajemství a ženou, která má svůj sen. Jednoho dne najala paní Bakerová malíře jménem Hubert Page (Janet McTeer), aby vymaloval jeden z pokojů v hotelu. Přinutí ho, aby na jednu noc, dokud nedokončí práci, sdílel Albertovu postel.  Hubert zjistí důvod, proč s ním Albert nechtěl sdílet pokoj. Odhalí mu vlastní- stejné tajemství. Skrývá se v mužském převleku před svým tyranským manželem. Oba jsou uvězněni ve vlastní pasti... (TV JOJ)

venison

Hodně krutý příběh z drsné doby, kdy služebnictvo bylo jen majetek a ženy neměly absolutně žádná práva.. Doba, kdy bylo výhodnější být muž.. Pravděpodobně životní role Glenn Close.. A Mia Wasikowska skvěle táhne linii svých "osudových" žen :-) Velmi zdařilé :-) ()

Mishqo

mne sa ten film páčil a celkom ma aj dojal...za zmienku stojí hudba, Glenn Close a aj zvyšok osadenstva, úžasné prostredie...akurát tak záver sa mi moc nepáčil a ešte by som na niektorých miestach pridal trošku emócií...8,5/10 ()

Myrreczech

Zpočátku roztomilý děj se změnil ve skoro traumatický zážitek plný útrap a zrady. Tak moc jsem se těšil na nějaké emoce, které by se daly od takového příběhu očekávat a nedostalo se mi jich. Jak moc mě začátek bavil a přál jsem hlavnímu hrdince splnění snů, tak jsem byl zklamán na konci a tím jak to všechno vlastně dopadlo. Jediné co uchvátí jsou herecké výkony Glenn Close a Janet McTeer, která byla snad i o kousek lepší a práce jejich maskérů. ()

klima777

Osamělost, bolest... i kousek Cimrmana. Bylo tam všechno a bylo toho moc. Nicméně tenhle film je podivuhodný (v kladném slova smyslu). Jedna hvězda je pro Glenn Close. (3,5*) ()

D28

Po druhom pozretí musím pridať hviezdičku, pretože nie len baby, ale i chlapi si to skrátka za to, čo predviedli, zaslúžia. Celková decentnosť a jemnosť, akou film pôsobil, je dnes vzácna a pre mňa nie nudná, čo už o samotnom príbehu neplatí.Škoda, že sme nepozerali "Huberta" , stavím sa, že emócií i hviezd by sa dostavilo oveľa viac. ()

mandlova

Komorní drama, velice zajímavé téma, Glenn přesvědčivá, ale celkově dost škrobená a jednovýrazová - chápu, že tak postava Alberta Nobbse byla zamýšlena, přesto nebo právě proto za mě trochu nudné. Rozhodně ale stojí za vidění, postavení ženy nižšího postavení v 19.století nebyl žádný med. ()

JustMeeKatie

Tak z tohohle filmu jsem opravdu nadšená! Po celou dobu jsem Albertovi fandila a doufala, že se mu splní jeho sen a on si bude moct otevřít svůj vysněný obchod. A pak ten film skončí tak smutně, ale zároveň s jistou nadějí. Musím říct, že se mi hrozně líbí nápad s tím, že se ženy převlékaly za muže, aby si zajistily lepší pracovní místo i pozici ve společnosti. Zfilmovat něco takového určitě nebylo na škodu a potěšilo mě i skvělé herecké obsazení! Hlavně Glenn Close se tady předvedla v celé své herecké kráse a řekla bych, že byla mnohdy i k nepoznání. Já se u Alberta Nobbse teda zabavila a film mi utekl neskutečně rychle, ačkoliv tedy má pár slabších momentů. I tak bych ho ale doporučila, protože mi přijde svým tématem zajímavý a originální. ()

Almásy

veľmi pekný, smutný film o opustených ľuďoch. škoda len, že trochu amatérsky zrežírovaný. glenn close a anet mcteer hviezdia (a keď ešte raz uvidím Miu Wasikowsku tak sa teleportujem a zastrelím od chrbta) citlivý, nenápadný, lyrický film. ()

TroiMae

Neměl jsem problém vžít se do postav ani pochopit Alberta Nobbse, který ostatně svůj příběh jasně sdělí. Film dokáže opět rozšířit naši osobní normu o jiné zkušenosti – těm, kteří se dokáží dívat a mají odvahu překročit indoktrinované škatulky pohlaví, genderu, sexuální orientace… Ač se to možná nezdá, film není o homosexualitě, transvestitismu, transsexualitě… ale např. o utajované revoluční myšlence, že můžete být tím, čím jste… kým chcete být… když vám to jde… že nejsou žádné přirozené kategorie, ale všichni(!) hrajeme a máme své převleky (scéna na maškarním plese je didakticky přesná). O tom, že se lidé mohou milovat, aniž by museli řešit škatulky muž a žena, aniž by dvě ženy musely být lesby… musím podotknout, že mi to připomnělo současnou(!) Albánii. Když v této patriarchální zemi zemře v rodině poslední mužský příslušník, musí nejstarší dcera převzít mužskou identitu. Nepotřebuje k tomu operaci, jako u nás, jen se „stane“ mužem, pro sebe, rodinu, společnost. Obléká se jako muž, používá své tělo jako mužské. Jen je vyžadován celibát, a proto se jim říká „zapřisáhlé panny“. Glen Close byla jako muž tak přirozená, že mě vytrhla scéna na pláži (SPOILER :-), kdy se se svou „kamarádkou“ jedinkrát „převlékne“ ;-) do dámských šatů. Z filmu a la Soumrak dne/Howards End/Panství Downton se najednou stane epizoda z Malé Velké Británie, kdy dva chlapíci dovádí na pláži v dámských šatech, dělají všechny ty „dámské“ věci a „jiný pýčoviny“. Jediný „navíc“ tak asi byl Jonathan Rhys Meyers, který byl tak ve třech scénách asi deset minut celkem… nechápu jeho uvedení v úvodních titulcích… Navíc už místo sebe nechává ve své posteli polehávat raději jiné atletické nahé mladíky ;-)… To jeho první „tudorovská“ manželka Kateřina - Maria Doyle Kennedy - ve filmu zaujme více. Souhlasím s tím…. že film chladný není… možná jsou chladní ti, co se na něj dívají (a raději by se měli vyhnout výše uvedeným "panským" filmům)… Možná ne Albertu Nobbsovi, ale Glen Close se tímto filmem evidentně splnil její sen. I když OSCARa nezískala, její Albert je pamětihodný. ()

dafidsch

Jednoduchý a smutný príbeh doby, kedy sa robili aj takéto rozhodnutia. Nobbs bol pre mňa zaujímavý a zvláštny vo svojom správaní a to ako riešil situácie. je mi až zvláštne, že pre okolie nebol čitateľný...možno to nikto neriešil, čo vlastne bolo smutné. Mr. Page bol jediný priateľ zo zvláštny pozadím, ktorému som nerozumel a ani Nobbs (70%). ()

Babous

Namísto převlékání postav mohli víc řešit osudy lidí v hotelu - ten vikomt se svou partou zhýralců si o to přímo říkali. ()

majkovka

Očakával som skvelé charakterové herectvo, ale dostavil a aj silný príbeh a cele poňatie filmu je veľmi emotívne a strhujúce. Glenn Close ukazuje že je skutočne úžasná herečka. Škoda nepremenenej nominácie na Oskara, ktorú Glenn Close vyfúkla Meryl Streep zo svojou Železnou lady. Určite úžasne kino, možno nie pre každého diváka, ale svojim poňatím dúfam že zaujme aj bežného návštevníka kina. ()

danca044

Velice zajímavý film s neotřelou zápletkou, která vtáhne diváka do děje. Aaron Taylor-Johnson ho ještě více zpestřuje společně s Miou Wasikowskou. Jen mi je trochu líto chudáka Alberta Nobbse, který celý život dřel, skrýval své pravé já a k čemu to bylo? Kvůli ničemu. ()

tempus

Na film mě upozornily Oscary, které jsem viděl v přímém přenosu. Z něho jsem pochopil (špatně), že tu řena hraje muže (ne ženu vydávající za muže), ikdyž jsem se v tom zmýlil, tak to vůbec nebylo špatné. G. Close hraje ženu, která je hrozně držgrešle a ještě větší suchar (klidně by mohla být jejím archetypem). Vůbec podle mne není ten typ, které je souzeno se stát mužem její první přirozeností (a zároveň z důvodu dlouhého předstírání není ani žena). Naskýtá se otázka, jestli je to kvůli herectví Close (podle výborné opory ve scénáři) nebo kvůli Glenn samotné. Alberta tedy vidím jako relativně dost nesympatická postava. Chápaným opakem by mohla být postava Janet McTeer, která je od prvního pohledu sympatický bodrý chlap (opravdu chlap, ne žena převlečená za chlapa). Té bý ve filmu mohlo být o malinko víc. Celkové jednotnosti snímku by výrazně pomohlo, kdyby za života Nobse by nebyla ani 1 scéna z pohledu jiné postavy (a tím by se příběh důležitě zkrátil). Závěr každopádně zaujal a trochu i potěšil. ()

bloodcountes

Nevím. Albert mě nezaujal, měla jsem z něho/ní pořád takový nepříjemný pocit oplzlosti nebo čeho a vím, že to rozhodně nebyl záměr. Wasi je tady na přesdržku jako vždycky a jeden se přistihuje, že jí všechno to trápení vlastně přeje. Aaron na mě působil dokonale prázdně a nijak. V kameře a hudbě přešlapy nebyly, ale ani mě ničím nezaujaly. Jediný velký plus byl Hubert McTeer a doktor Brendan Gleeson. Shrunuto: jedna hvězda za Janet, jedna za Brendana a jedna za nehappyend. ()

Myshkin

Námět a zápletka s vyústěním mně přišly skvělé. Albert Nobbs je společenské drama, jak se patří. Jako postava je Nobbs velmi neobvyklou a náročnou rolí. Glenn Close v ní sice neurazila, ale ani nijak zvlášť nepotěšila. Její Nobbs byl tak nevýrazný, že ji v herectví strčily do kapsy Janet McTeer i Mia Wasikowska. ()

sona123

Glenn Close jako muž? Tedy, předstírající, že je muž, aby přežila...nebo mohla žít tak, jak chce. To je hlavní - a jediný - tahák filmu. ()

Lovely.Bones

Tak tady nemohu souhlasit s Akademií, protože Glenn v tomto filmu překonává Meryl. A to je co říct. Přijde mi ohromná škoda, že se o tomto filmu u nás tolik neví. Jedná se o skvěle natočený film, se skvělou Glenn v hlavní roli a ne-méně boží Miou Wasokikovskou. Scénář je chytrý a styl natočení mi nedovolil se odlepit od obrazovky. Něco podobného si slibuji od velkého oscarového aspiranta Danish Girl, které má podobné (genderové) téma. ()

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

20.03.2010

O tom, že je Glenn Close vynikající herečka, se nemusíme dohadovat. Přestože by měla sbírat nominace a Oscary s frekvencí Meryl Streep (neříkejte mi, že jste si je nikdy nespletli), má na kontě jen 5… (více)