V Dublinu 19. století žije Albert Nobbs, excentrický muž středního věku. Pracuje jako číšník v Hotelu Morrison, který řídí nekompromisní Marge Bakerová. Albert pracuje tvrdě a šetří peníze aby si jednoho dne mohl koupit trafiku a žít vlastní život. Nemá na světě nikoho, kromě svých spolupracovníků. Albert (Glenn Close) je totiž žena, která více než třicet let předstírá, že je mužem. Je mužem, který má své tajemství a ženou, která má svůj sen. Jednoho dne najala paní Bakerová malíře jménem Hubert Page (Janet McTeer), aby vymaloval jeden z pokojů v hotelu. Přinutí ho, aby na jednu noc, dokud nedokončí práci, sdílel Albertovu postel.  Hubert zjistí důvod, proč s ním Albert nechtěl sdílet pokoj. Odhalí mu vlastní- stejné tajemství. Skrývá se v mužském převleku před svým tyranským manželem. Oba jsou uvězněni ve vlastní pasti... (TV JOJ)

ashtangi

Glenn Close je skvělá herečka a akademici už by jí konečně měli dát Oscara, protože předvedla tolik skvělých filmových výkonů, že je ostudné, jak ji přehlížejí. No snad ji upřednostní před nenažranou Streepovou :-D ()

warrenur

Zaujimavy film. Smutne napisane postavy a aj ich vystupovanie je typicky britsky skrobene a rezervovane. Zrejme preto som nebol az tak osloveny. Ale inak zaujimave pribehy. Najsilnejsie cloveka asi oslovi ta veta vlastnika hotela na konci. ()

blazenka

Albert Nobbs je můj šálek čaje "o páté". Svým zpracováním mi trochu připomíná Gosford Park, jeden z mých oblíbených filmů z anglické společnosti. Excelentní Glenn Close byla třešinkou na dortu. Její roli jsem jí věřila od začátku do konce, soucítila jsem s jejím osudem, s její nenaplněnou láskou, s její bolestí. Za mě 85% ()

jiri.twist

Na tento film jsem se vlastně ani nechtěl podívat, ale na chvilku jsem to zkusil a už jsem vydržel až do konce. Ať si každý píše co chce v recenzích, především na ČSFD, ale mě osobně se příběh dotkl nebývalou hloubkou, herectvím i zpracováním a odhalil, jak to mnohé ženy jakékoli orientace měly težké v minulosti, tady konkrétně příběh zasazen do Dublinu konce 19. stol. Koncert Glenn Close, Janet McTeer a pro osvěžení oka gay diváka i Aaron Taylor-Johnson (jako Joe) ... 81088 ()

hazaba

Nenápadný snímek, který nenadchne ani neurazí. Všechny postavy si víceméně drží chladný odstup a i když nepopírám velmi dobré pojetí Glenn Close, mnohem více se mi líbila Janet McTeer, která své ženě převlečené za muže vdechla tolik života a šťávy, že se od ostatních výrazně lišila a já se těšila na každou scénu s ní. ()

Gaia.M

Film si na nic nehraje. To co slibuje, to taky dostanete. Kvalitní drama. Je to příšerné kam až žena musí zajít, aby mohla žít jak chce. Ano, je to krapet zvrhlé. Ale chápu to. Chápu, co k tomu ženy vedlo. I dnes mě občas napadne, že být muž, měla bych lepší práci, nebo stejnou, ale lépe placenou. Je to zajímavý snímek, i když ne každému nejspíš přijde vhod. Jen bych chtěla dodat, že Miu jako herečku obdivuji, ale tady mi lezla neuvěřitelně na nervy. ()

Fridecka

Na první pohled chladné dílko z nevlídného Dublinu. Ale pod chladným až obsedantně dokonalým povrchem se skrývá poklad. Velmi zvláštní ztvárnění ještě zvláštnějšího života dvou žen, které přijaly před okolím roli muže. Trochu jsem si opravdu lámala hlavu jak se to má se sexuální identitou Alberta Nobbse. Nakonec se přikláním k tomu, že transsexuálem asi nebyl. Zřejmě se jedná "jen" o životem, osudem a dobou semletý charakter a životní role, kterou přijal jako nejsnazší pro přežití ve světě. Oh, baby, it's a wild world! like story..Člověka, jež v podstatě nebyl ani mužem ani ženou. Člověka, který žil podle jakéhosi vnitřního scénaře "šťastného života", hledal klidný, spokojený život bez závažných starostí a samozřejmě lásku, vše co nemohl v životě dosud mít. A tak při setkání s Hubertem, ženou s podobným osudem, uviděl jak by takové štěstí mohlo vypadat. Postava Huberta vnesla do příběhu oživení a emoce, které Albert postrádá a působí emočně velmi ploše. Teprve u Huberta zapůsobí jakási hravost a lechtivost, která nastane, když se žena oblékne do mužských šatů a dokáže zapůsobit jako přitažlivá žena a zároveň i muž. To kontrastuje s A. Nobbsem, který působí velice chladně a bezpohlavně. A zde vyniká herecký výkon Glenn Close, která dokázala postavě Alberta vdechnout notnou dávku ošklivosti a ubohosti, ale zároveň nechala vyniknout čistý a osudem vybroušený naprosto bizarní charakter podivné lidské figurky. ()

GOREGASM

Albert Noobs má na ploše 109 minut přetěžký úkol, a to získat si divákovy sympatie i přes svůj nevýrazný zevnějšek a suchopárnou osobnost. Decentně zpracovanému dramatu Rodriga Garcii by přitom mnohem více seděl televizní formát, nežli velké plátno. Kvalitní obsazení všech pro příběh důležitých rolí je pro rozvláčné vykreslení Noobsovy nečitelné osobnosti zásadní, ani to ale nestačí na víc, než aby mi hlavou prosvištěla myšlenka, že ženy to ve společnosti nikdy lehké neměly... některé ženy ;-). Televizně sterilní rukopis Rodrigovi při podobně náročném tématu holt viditelně trčí z rukávů a přesvědčte klimbajícího diváka, že toho chlapa vlastně hraje Glenn Close(ová). 50% ()

Huguette

Skvělá Janet McTeer a jako vždy užasná Glenn Close. Příběh byl zajímavý, nicméně se mi zdálo, že postavy byly vykresleny ...nechci použít slovo "povrchně", ale něco mi bránilo se do nich naplno vžít, přijmout je a cítit s nimi. Jen jsem se snažila racionálně pochopit, co se jim honí v hlavě, ale emoce se mi do toho nějak nepletly, což je mi trošku líto. Od Alberta Nobbse jsem čekala, že mě přiměje utvářet si vlastní názor, postoj, že mě vtáhne do diskuze, ale ne, nechal mě jakoby za sklem. Není to úplně dechberoucí film, přesto však nemyslím, že se jedná o film průměrný, proto 4*. ()

Olík

Budu opakovat již napsané (ale nakonec co se dá dělat, opakování je jedním z rodičů moudrosti) a tak i já jako pocit na první dobrou musím uvést "rozpačitost". Albert Nobbs rozhodně není standardní záležitostí na popracovní siestičku. Jde o téma silné jako noha od kulečníku a proto najít si cestu k tomuto viktoriánskému sociálnímu dramatu není zrovna lehkou záležitostí. Já si tedy rozhodně cestu nenašel...na můj vkus šlo přílišně chladnou záležitost s jedním výrazem a nedostatečnou gradací. Samozřejmě musím uznat, že hereckým výkonům lze těžko co vytknout....no, k divákově spokojenosti se toho musí sejít více. ()

IdaHutt

Konjukturální gay- a lesbická tematika mi už vážně leze na nervy, ale tentokrát byl snímek chválabohu především o něčem úplně jiném - o sociální nerovnosti, a to nejenom mezi pohlavími. A rovněž oceňuji, že tvůrcům šlo v prvé řadě o zachycení existenčních podmínek a sociálních rozporů a nevyužili (nezneužili) příběh k povinným sexuálním scénkám. Třebaže Glenn Close je výborná herečka, zdá se mi, že uskřípnutost jejího Alberta Nobbse už byla podána s přehnanou manýrou. O to více mě však zaujala skvělá Janet McTeer, jejíž výkon zastínil všechny ostatní - podobně jako např. ve filmu Daphne, kde rovněž excelovala. ()

Hpatrik

Výborný herecký výkon Gleen Close, ale ne tak dobrý, aby si ze něj odnesla Oscara. Atmosféra filmu je tady správně dobově ponurá a realistická, obsazení je taky v pořádku. Snad jen jedna výtka - jak Albert tak i Hubert mi už od začátku nepříjdou jako chlapi dostatečně přesvědčiví, a to snižuje realističnost filmu. Celkově je to ale netradiční, dobře natočené drama o tom, že každá lidská bytost (ať už je jakákoliv) má svoje sny a touhy, které se ale málokdy naplní. "A life without decency is unbearable." ()

Martensson35

Celkově bych film označil za nedotažený. Svým pojetím zdařile ukazuje, že být ženskou převlečenou za chlapa v Irsku toho času nebylo příliš radostné, a výkon Glenn Close a Janet McTeer tomu výrazně napomáhá, nicméně mimo to je film, až na pár decentně humorných momentů celkem obyčejný a "suchý". ()

Dave Lister

Oproti zdejším komentářům, mně se film velmi líbil. Už jenom kvůli netradičnímu příběhu a skvělé Glenn Close. Příběh je lehce bizarní, ale má zvláštní atmosféru a je skvěle zahraný. 5 hvězd už jen kvůli Glenn a také tomu, že takových snímků není moc. Miluji vyjímečné a třeba i něčím zvláštní filmy a tento byl přesně takový. Také mám slabost pro Britskou kinematografii. ()

mira.l

Fujtajbl vespolek. Koukat hodinu a půl na ten voskovej ksicht "pana Nobbse", to bylo něco, co se mi po hodně dlouhý době ve filmu dalo by se říct eklovalo. Tak ale hlavně že třicet let nikdo nic nepoznal... Jedna hvězdička za Miu Wasikowskou. ()

Zl0

Čo veľmi oceňujem je že film ukázal túžby a dôvody postáv prečo žili tak ako žili, ale nikoho z nich nesúdil. Necítil som žiadny pátos či filmové lobby menšín s potrebou poučovať diváka. Dej bol vyrovnaný a zaujímavý, prostredie pochmúrne. Práve vďaka nevtieravosti s akou prezentovali životné údely hrdinov si ma ten film získal. Nespravili z nich žiadnych chudáčikov na okraji spoločnosti,naopak, každý, aj tí ostatní okolo tam mali svoje problémy. Bez rozdielu. ()

Dashiella

Premisa zaujímavá, ale dalo sa z toho vyždímat oveľa viac, predovšetkým lepšou režijnou prácou a trochu by to chcelo vysekať vedľajšie postavy, aby mali autori viac priestoru na vykreslenie vzťahov a motivácií hlavných protagonistov. Glenn Close ma očarila (podľa wikipedie sa pokúšala toto dielo sfilmovať 15 rokov,takže mala čas sa na to pripraviť), muž v jej podaní bol síce dosť "strange", ale uveriteľný; ten Janet McTeerovej však trošku stereotypný (nie v rámci postavy, ale hereckého prejavu). Aarona Johnsona by už mohol niekto upozorniť, že síce pobral dajaké tie lepšie gény čo sa výzoru týka, herecky je to však slabota a bojím sa, že aj vždy bude. Každopádne si chcem poviedku, podľa ktorej tento film vznikol, prečítať, téma ako taká ma zaujala. A vidieť Alberta Nobbsa ako stage play, v naozaj dobrom spracovaní, musí byť zážitok. Škoda, že okolo toho 2000eho roku nevyšla produkcia pod taktovkou Istvana Szabó, to by bola bomba. ()

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

20.03.2010

O tom, že je Glenn Close vynikající herečka, se nemusíme dohadovat. Přestože by měla sbírat nominace a Oscary s frekvencí Meryl Streep (neříkejte mi, že jste si je nikdy nespletli), má na kontě jen 5… (více)