V Dublinu 19. století žije Albert Nobbs, excentrický muž středního věku. Pracuje jako číšník v Hotelu Morrison, který řídí nekompromisní Marge Bakerová. Albert pracuje tvrdě a šetří peníze aby si jednoho dne mohl koupit trafiku a žít vlastní život. Nemá na světě nikoho, kromě svých spolupracovníků. Albert (Glenn Close) je totiž žena, která více než třicet let předstírá, že je mužem. Je mužem, který má své tajemství a ženou, která má svůj sen. Jednoho dne najala paní Bakerová malíře jménem Hubert Page (Janet McTeer), aby vymaloval jeden z pokojů v hotelu. Přinutí ho, aby na jednu noc, dokud nedokončí práci, sdílel Albertovu postel.  Hubert zjistí důvod, proč s ním Albert nechtěl sdílet pokoj. Odhalí mu vlastní- stejné tajemství. Skrývá se v mužském převleku před svým tyranským manželem. Oba jsou uvězněni ve vlastní pasti... (TV JOJ)

NSN

Skvělej nášlap do ideálu po půlce ztrácí dech a takto vysílen pokračuje až do samotnýho konce. Škoda. Umělo to totiž zaujmout stylem, výkonem a nečekaným dějem, kterej si doslova říkal o jinou pointu, než kterou nabídl. ()

Lucerok

Tak zajímavý námět, dobří herci a přesto to nebylo ono. Nejlepší scénka filmu - ženy v šatech na pláži. Je udělaná tak, že si řeknete, že je lepší, když na sobě mají kalhoty a oblek :-D ()

caniferus

Absolutny kulturny zazitok od zaciatku do konca, konecne kvalitna kinematografia hodna obdivu, uz som neveril, ze sa este tocia taketo filmy, pre mna absolutne super!!! ()

66JIRINA

Myslím, ze je netradiční téma velmi dobre zpracované. A rozhodně mi film nepřipadá nudný. Ukazuje velmi těžký osud ženy narozené jako bastart a když prijde o podporu po smrti své matky, pestouni ji už nechtějí. Jako 14cti leta dívka, po te co musí překonat ublížení a znásilnění 5ti můžu se rozhodně přežít v přestrojení jako muž... a práci najde. Navždy zůstává cisnikem. ()

Svadbos

Pekne renederovaná historická dráma s výborným hereckým obsadením a výtečnou Glenn Close v popredí, ktorí spolupracovala na scenári. Sinead O'Connor spieva počas záverečných titulkov. ()

Sopholojong

Uz od sceny ukladania si penazi pod parkety Albertom, som vedel, ze sa nic nevyvinie podla planu. Skvela Glenn Close ako hlavny komornik vychyreneho hotela v dobe, ktora nepriala zenam a robila z nich len "ideal" rozmnozovacieho telesa a domacej sluzky. Do jej hereckeho partu zakompovana este lepsia, sebavedoma Janet McTeer s rovnakym tajomstvom a scenou vyvalenia poriadne obrovskych koz. S melancholickym pribehom (so smutnym koncom) o nadeji a snoch v nas, aby nam ich realita nekompromisne skrizila (epidemia) vo vizualnom opare vikorianskeho Anglicka. Oscarove kostymy, dekoracie a vyprava paradoxne bez co i len oscarovej nominacie. PS: Jonathan Rhys Meyers si zahral poriadne arogantneho aristokratickeho "floutka". ()

NikiVai

Albert Nobbs je film o velmi citlivém tématu pro tehdejší dobu. Moc jsem se na něj těšila, ale přišlo trochu rozčarování. Ano, herecké výkony jsou bravurní, o tom žádná. Ale celkově ten příběh mi přišel tak nějak obroušený o velké emoce a prožitky a přitom přesně toto by bylo to ono, co by z něj udělalo naprosto luxusní záležitost. ()

Montmorency

Jsem tuctový divák a nebýt nominací na Oscara, tak bych o tento film nejspíš vůbec nezavadila.....Jak dobře, že jsem ho shlédla! Podivné téma výborně natočené - obě převlečený ženský hrajou skvěle, celé je to jednoduché, přesně vystižené, každopádně zajímavé... ()

Upswing

Glenn Close je moja obľúbená herečka, úlohu Alberta zvládla výborne. Stačilo odstrániť makeup a ostrihať. Prekvapila ma Janet McTeer ktorá stvárnila Huberta s podobným osudom a podľa mňa ešte lepšie než Glenn. Najlepšia scéna je keď sa oblečú do ženských šiat a nieje to ono ... ()

Leira

Nápad, pojetí, zpracování, herecké výkony, všechno báječné. Film ale postrádá hlubší děj, je plný hluchých míst, kde na sebe postavy jen civí, příběh se nikam neposouvá, film je statický. V podstatě smutný konec je jen takovou smutnou tečkou za smutným, šedým filmem, který měl potenciál, který měl vynikající herce (Glenn Close musím vyzdvihnout, byť nebyla sekunda, kdy by mi nepřipomněla pana Tau, obzvláště když měl/a buřinku - takový věčně smutný pan Tau), ale zůstal nevyužitý. Až na scénu na pláži chyběly emoce - a to jak ve filmu, tak i v diváckém křesle. Škoda. 55% ()

pravda1

Veľmi hodnoverný a zaujímavý film ktorý však zanechal vo mne zmiešané pocity pri neobvyklom konci.Nejaký veľký komerčný úspech mať asi nebude ale konečne niečo iné ako stále ten istý odpad ktorý nám servírujú hollywoodske štúdiá.Skvele zahraná hlavná postava pretože keď sa Glenn obliekla do ženských šiat tak som mal stále pocit že je to do šiat navlečený chlap.Proste film ma zaujal a určite stojí za to pozrieť si ho. ()

matkoslav1

Téma mi nesedlo, takže radši stručně - rozporuplný film, o kterém si ani po dvou zhlédnutích nevím, co si myslet... I když ten konec se povedl. ()

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

20.03.2010

O tom, že je Glenn Close vynikající herečka, se nemusíme dohadovat. Přestože by měla sbírat nominace a Oscary s frekvencí Meryl Streep (neříkejte mi, že jste si je nikdy nespletli), má na kontě jen 5… (více)