V Dublinu 19. století žije Albert Nobbs, excentrický muž středního věku. Pracuje jako číšník v Hotelu Morrison, který řídí nekompromisní Marge Bakerová. Albert pracuje tvrdě a šetří peníze aby si jednoho dne mohl koupit trafiku a žít vlastní život. Nemá na světě nikoho, kromě svých spolupracovníků. Albert (Glenn Close) je totiž žena, která více než třicet let předstírá, že je mužem. Je mužem, který má své tajemství a ženou, která má svůj sen. Jednoho dne najala paní Bakerová malíře jménem Hubert Page (Janet McTeer), aby vymaloval jeden z pokojů v hotelu. Přinutí ho, aby na jednu noc, dokud nedokončí práci, sdílel Albertovu postel.  Hubert zjistí důvod, proč s ním Albert nechtěl sdílet pokoj. Odhalí mu vlastní- stejné tajemství. Skrývá se v mužském převleku před svým tyranským manželem. Oba jsou uvězněni ve vlastní pasti... (TV JOJ)

Sheldra

Jsem konsternovaná – tenhle film že si vysloužil modrou? Jako chápu, že to není zrovna tradiční pojetí látky, že někdo očekává citovou ždímačku a cestu do hlubin transvestitovy duše. Ale není právě i ten chladný odstup způsobem, jak zapůsobit na divákovy city? Při záběru na Albertovu tvář byla vidět až dětská prostoduchost, možná spíš dokonce zaostalost. Jeden rozhovor před obědem ale odhalil víc z jeho/jí osobnosti, než by řekl potok slz. Když má někdo takhle podělanej život, dopadne zpravidla buď tak, že se z něj stane nezřízená lidská svině, nebo naopak důvěřivý trdlo, který si to v životě bude vypíjet, co živo bude. Jak může někomu počítání peněz a snění o jiným životě připadat studený, obzvlášť v podání úchvatný Glenn Close, to je mi záhadou. Asi jsme tak zmršený konzumním stylem natáčení, že už city za hradbou mlčení a neprostupným výrazem nedokážeme ani vytušit. Smutný. Před Janet McTeer, ale hlavně před Glenn fakt smekám. Jestli ti tataři za velkou louží aspoň nenominují tohle, tak už fakt nevím. ()

kalap

Ono sa žiada povedať, netlačte peniaze do skrine, ani do špecialnej Rathovej podlahy, ale žite. No na strane druhej nieje zlé mať niečo odložené bokom, aby ste aj potom mohli žiť. Ináč filmík chutnučký ako palačinky so škoricou. ()

easaque

komorní příběh z viktoriánské doby o těžkostech žen žít podle svého. Lesbická láska je tu natočena hodně decentně, takže si ho můžou užít i puritáni. Celkově na mě film působil dost stroze a i přes smutný až depresivní dojem se dá v něm najít i zrnko povzbuzujícího a pozitivního. Herecky na slušné úrovni, i když Oskara bych tam neviděl. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Beagle

Vysněný projekt Glenn Close pro mě nakonec zůstal daleko od dokonalosti, ale za nesmírně citlivé a herecky dokonalé podání tápajícího titulního hrdiny si zaslouží hlavní přestavitelka poklonu. A přičteme-li k tomu i výkon Janet McTeer v roli sympatického Huberta a skvělou titulní píseň Lay Your Head Down v podání Sinnead O'Connor (a s textem od Glenn osobně), máme tu nadprůměrně zajímavý film, jemuž klidně těch 109 minut věnujte. ()

honajz2

Na jednu stranu je to dobře natočené, o postavy jsem se celou dobu zajímal, ani na moment jsem se nenudil a dokonce jsem si tu našel pár silnějších scén, ale na druhou stranu to má nejednu do očí bijící vadu, které to stahují dolů. Proč si Albert tak často povídá pro sebe? Má to snad jiné opodstatnění než to, že je potřeba divákovi tohle přesně říct a García nevěděl jak jinak? Většina postav není dostatečně prokreslená, s hudbou se pracuje krapet manipulativně, závěr je sice nečekaný, ale krapet divný a nedotažený (to se fakt o Alberta nikdo nestaral? i když byl součástí rvačky?), Janet McTeer sice hraje úžasně, ale chlapa jsem jí ani na moment nevěřil a celkově se to jakoby bojí být údernější a přirozenější a spíš se to snaží zalíbit širšímu okruhu diváků. Já bych rád dal i čtyři hvězdy, ale vystavěné je to poněkud vachrlatě a i přes velké klady to na vyšší hodnocení nevidím. Ale silné tři jsou taky fajn, vzhledem k tomu, že jsem se obával kostýmní romantické nudy a prostinkým dějem. Silné 3* ()

Streeper

Miluji atmosféru staré Anglie nebo Irska, takže jsem se na film těšila. Viděla jsem ho už dřív, ale rozhodla jsem se na něj podívat znovu. Herecké výkony jsou skvělé. Glenn Close byla přesvědčivá a i když mi její role byla na začátku nesympatická, tak ke konci jsem brečela jak želva, takže mi vlastně Albert Nobbs nějakým způsobem přirostl k srdci. Místy se to táhne až je to nudné, ale jinak jsem s ničím neměla problém. ()

Lanark

Kolumbijský režisér, žijící v Los Angeles natočil sociální drama o ženách v Irsku. Ano a stejně tak podivný a iracionální je Albert Nobbs. Myslím, že k pochopení tohoto snímku pomůže citát, který je uvedený i zde v profilu režiséra: „Konverzácie pri stole boli skvelé, ale nikdy intelektuálne. Otec nedôveroval inteligentným myšlienkam a analýzam. Mal rád rozprávanie príbehov, vynikajúcich rozprávačov a vtipné ľudské príbehy. To bol svet, v ktorom sme s bratom vyrastali.“ Albert Nobbs je prostý příběh o prosté ženě, která má prostý sen, za kterým si jde velmi podivným způsobem. Proto si zaslouží prosté tři hvězdy. ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - nominace (3) - Nejlepší herečka (drama) - Glenn Close, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Janet McTeer, Nejlepší filmová píseň - “Lay Your Head Down” - Hudba Brian Byrne, text Glenn Close ()

Juto

Tento film je o žene, ktorá sa vydáva za muža, aby prežila v Írsku 19. storočia. „Albert Nobbs“ je dobre natočený film. Zobrazuje Alberta Nobbsa do posledného detailu. Jeho osobnosť, jeho nádeje a sny, jeho smutná minulosť sú podané nádherne a pútavo. Postava je dobre vykreslená a stvárnená. Je veľmi súkromný, aby strážil svoje najhlbšie tajomstvo, a napriek tomu je tiež emocionálnym človekom, ktorý túži po láske a priateľstve. Jeho utrápená duša vytvára u divákov veľkú rezonanciu a súcit. Albertova smutná minulosť a súčasnosť je srdcervúca a vo filme diváci túžia po lepšej budúcnosti pre Alberta. „Albert Nobbs“ je krásny film o smutnom a potlačenom živote človeka. 7/10 ()

frings

Hodně o pocitech a duši. Rád se k tomuto filmu opět někdy vrátím, i když mu něco málo chybělo. "Das gewisse Etwas" ()

Saraswati

Fantastický námet, fantasticky nemožné spracovanie. Albert Nobbs bol úplne premrhanou postavou, na ktorej tragický príbeh by sa mal problém napojiť aj človek s maximálnou empatiou. Pre mňa obrovské sklamanie. ()

chelseaman22

Hořký, jak grepfrujt. Nic proti Glenn Close, ale po hodině sledování filmu, jsem začal ten její kontra zženštilej výraz nesnášet. Těžko se mi chápalo, jak rádoby malíř skrýval svá dosti velká (a co si budeme vykládat, dosti pohledná) ňadra. Dle mého úsudku, byl Albert Nobbs tím nejoriginálnějším, co bylo v '11 vydáno. 78% ()

arbitr

Bohužel film mně nepřinesl takový zážitek jaký jsem očekával. Žena převlečená za muže, aby ochránila sama sebe před silnějším pohlavím? Herecky pouze průměrné, i když ze strany Glenn snaha velká, ale mám jiné favoritky na ceny. Dějově průhledné až hrůza, závěr také nebyl moc povedený. ()

plechulka

Nic veselého.... ale připojuji se k předchozím, že( i když mi pohlaví nešťastných hrdinek nebylo od prvních záběrů tajemtvím), jejich výkony byly excelentní a nad jejich osudem se mi svíralo srdce... ()

Pavlínka9

Hodně silný příběh, který mě celou dobu držet pomalu až přikovanou v křesle, jelikož se mi na tom filmu líbilo snad vše. Prostředí, atmosféra, herecké obsazení, postava Glenn Close, kdy šlo velice těžce se držet scénáře "Pan Nobbs", jelikož určitá minulost tam cítit neustále byla - hlavně v pohledu, ale 20 let je velice dlouhá doba. Glenn Close mě neskutečně ohromila touto rolí a byla bych moc ráda, kdyby za to byla patřičně oceněna, což se ale podle mého názoru tento rok na Oskarech nestane, jelikož je tam velké množství vynikajících snímků a tento bude patřičně přehlížen. Příběh mě prostě neskutečně uchvátil a jsem z něj nadšená :) ()

noriaki

"Každý génius, narodí-li se jako žena, je pro lidstvo ztracen" Stendhal. A nejen génius, v Britském Impériu Viktoriánské éry neměla na růžích ustláno žádná žena která se nespokojila s životem u plotny. Přiznám se, že jsem čekal trochu jiný příběh a to co mi předložil scenárista mě trochu zmátlo. Celou dobu jsem nedokázal pochopit jaká je Albertova motivace. Žije snad pro kariéru a chce vyšvihnout ve světě mužů? A nebo popírá své pohlaví díky zážitkům v minulosti? A nebo je její převlek snaha dosáhnout zakázané lesbické lásky? Možná je to všechno dohromady a možná prostě a jednoduše chtěla žít podle svého. O výkonu Glenn Close se toho napsalo dost a dost a pochvaly byly oprávněné. Dokonce i v šatech mi připadala jako chlap co se vydává za dámu. Přitom kdo ji zná ví, že krása a šarm jí nechybí, právě naopak. Neméně skvělá byla i Janet McTeer a tradičně i Mia Wasikowska. ()

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

20.03.2010

O tom, že je Glenn Close vynikající herečka, se nemusíme dohadovat. Přestože by měla sbírat nominace a Oscary s frekvencí Meryl Streep (neříkejte mi, že jste si je nikdy nespletli), má na kontě jen 5… (více)