No jo, stárnutí je svině, obzvlášť když si ho nechcete přiznat a v padesáti se obklopujete o dvacet let mladšími milenci jako za mlada. To pak během měsíce zestárnete minimálně o půlstoletí. Bohužel se k tomuto zjištění film ubírá neúměrně dlouho ve sledu roztříštěných epizod, kterým by slušelo pořádné zkrácení. Všechnu čest ovšem zaslouží maskéři, kteří vytvořili na svou dobu mimořádně kvalitní masky sedící ke stárnoucím postavám, obzvlášť léty sešlá protagonistka v podání Bette Davis vypadá politováníhodně i děsivě zároveň. Claude Rains v roli milujícího a přehlíženého manžela rovněž neselhal, a stejně jako v přeslavné Casablance nebo Pan Smith přichází si krade každou scénu pro sebe. Klidně bych byl pro novodobý remake, Pan Skeffington je totiž zbytečně usedlý a neúměrně natahovaný snímek, jehož námět by nám ale měl co říct i dnes.(28.9.2012)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herec VR - Claude Rains, Herečka HR - Bette Davis(28.3.2004)

Nudný názov to neprezrádza, ale ide o zábavnú záležitosť. Duchaplné dialógy ako od starých majstrov hneď od úvodu naznačujú, že máme do činenia s prepracovaným príbehom, ktorý sa netrápi iba morálnymi zásadmi, ale dokáže sa pozrieť na vážne veci aj cez optiku humoru. Práve dialógy sú nosným piliérom snímku a patria k tomu lepšiemu. K tomu horšiemu zase záver akoby vystrihnutý z červenej knižnice. Film zobrazuje veľké časové rozpätie medzi vojnami a rozpráva o ľahkovážnej Fanny ( veľmi dobrá Bette Davis ), ktorá uloví bohatého bankára, aby zachránila svojho brata, ktorý ho okradol. Napriek tomu, že sa ctihodný pán Skeffington ( taktiež výborný Claude Rains ) čoskoro zamiluje do svojej manželky, tá je neustále chladná voči jeho citom a necháva sa neustále obletovať nápadníkmi, čo on tolerantne znáša. V tomto smere je príbeh veľmi silný a dokazuje okrídlenú vetu, že láska hory prenáša. Okrem kvalitných hercov treba pochváliť presnú réžiu a dobrú hudbu. 4+(24.10.2012)

Dlouhy epochalni filmovy roman o zivote prekrasne zeny. Presne neco pro mne a opet dalsi film, ve kterem jsem videl veci nevidane... Nadhera s uzasnou Bette Davis. :-)(6.7.2009)

Opět jedna z klasik která jde mimo mě. Film je neúnosně dlouhý, kdyby byl o hodinu kratší myslím že by mu to jedině pomohlo. Děj filmu je takový hodně průhledný a pro mě dost nezajímavý. Dost slabé tři. 50%(26.10.2008)