Santiniho jazyk

(TV film)
  • angličtina Santini's Enigma
TV spot

Filmově televizní zpracování známého románu Miloše Urbana organicky propojuje prvky thrilleru, mystiky a hermetické filozofie s poutavým historickým exkurzem. Na pozadí fascinující a znepokojivé architektury Jan Blažeje Santiniho, která světově unikátním způsobem mísí prvky baroka a gotiky, se rozvíjí příběh člověka, hledajícího na počátku nového tisíciletí ztrácející se pocit smyslu a životního naplnění... Nespokojený zaměstnanec reklamní agentury Martin Urmann je pověřen nesplnitelným úkolem, který má fakticky ospravedlnit jeho náhlý vyhazov ze zaměstnání. Martin úkol přijímá, ale je to spíše gesto vzdoru, než vážně míněná snaha zachránit své postavení. Práce ho nepřímo zavede na stopu tajemných vzkazů dávno mrtvého architekta, které se zdají promlouvat přes hloubku času přímo k němu. Martin se pouští do honby za rozluštěním těchto zpráv. Jeho cesta je lemována záhadnými vraždami, které nějakým způsobem musí souviset s jeho pátráním. Fascinující síla světa, do kterého se postupně propadá, vylučuje možnost, že by od svého záměru odstoupil. Musí dojít až na konec, kde čeká odhalení, které od základu změní celý jeho, doposavad pečlivě udržovaný, pohled na svět. (Česká televize)

Jeff_Geiger odpad!

Tak takto fakt ne. Chování a motivy jednotlivých postav jsou víc než stupidní, logika je úplně v prdeli a celkově je to úděsný blábol. Jak mám Stracha fakt dost rád, Santiniho jazyk je hovadina ()

radek72

Celkem zajímavý námět s nádechem tajemna, které Strach umí. Bohužel některé nesmysly mi dojem trochu zkazily. Postav "Kňoura" mi přišla postupem filmu čím dál tím více zbytečnější ()

absurdian

Nedávalo mi to smysl. Prázdná rádoby mystičnost a zmatený děj. Mám velmi rád tajemné příběhy, ale tenhle se prostě nepovedl. ()

Kelinej

Napoprvé jsem byl filmem fascinován, s druhým sledováním to už bylo slabší. Ale pořád televizní nadprůměr. Není na škodu, když mysteriózní filmy točí tvůrce, který má k víře, náboženství a jejich souvislostem nějaký vztah, jakkoli mne mimo režisérskou židli Jiří Strach štve. Hvězdu navíc dávám za Santiniho. Film mne před léty inspiroval, abych se vydal po jeho stavbách, včetně malých kostelíků na Vysočině, a stálo to opravdu za to. ()

Psycho Film 2011

Psycho Film 2011

21.05.2011

Psycho Film 2011 se uskuteční ve dnech 3. – 5. června 2011 v Praze a 8. – 10. června 2011 v Opavě. Věnuje se tématům psychiky člověka, letos se zaměřuje na hranici mezi vírou a duševní nemocí.… (více)