poster

Santiniho jazyk (TV film)

Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2011, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EastWicka
  **

  Celou dobu jsem měla pocit, že si pár českých herců střihlo role v jednom z těch béčkových francouzských seriálů, co se vezou na módní Da Vinciho vlně. Je tu to nejhorší, co může onen specifický podžánr nabídnout: krásná dvojčata (hodná ochranitelka /pošahaná geniální vražednice), černá vostrá holka, která nakonec není, jaká se zdá, fešný hrdina, co se tváří ustaraně a postupně si to rozdá se všemi... Škoda. Švehlíka miluju, Strachovy filmy téměř bezvýhradně, ale tohle bude ona výjimka potvrzující pravidlo. Konec, který tak klasicky banální není, alespoň něco zachránil. Za něj dávám ty dvě hvězdičky.(4.12.2011)

 • homerr
  **

  No pokud srovnám s filmem Ďáblova lest, tak ta vyšla jako mnohem lepší. Jazyk sice má pěkné záběry na stavby, ale to podstatné - děj je slabota. Od doby co se začalo vraždit ve velkém a každý kdo přijde do styku s nečím co nemá vidět, nebo vědět zemře je toho moc. Navíc závěr rozhovoru policistů, že to kdo vraždil stejně nikdo zjišťovat nebude byl už naprostý vrchol...(15.12.2011)

 • MiGi87
  odpad!

  Hlavou se mi po naprosto ztraceném nedělním večeru honí spousta pejorativů a urážek tvůrců, dají-li se tak amatéři, kteří tuhle blbost dali dokupy, vůbec nazvat. Absolutní ztráta času. Hraje si to na něco mezi legendární adventurou Posel smrti a Brownovýmy knížkami, Samuelu Gordonovi z prvního ani Robertu langdonovi ze druhého to však nesahá ani, ani...no nikam, protože tohle prostě od začátku do konce nedává absolutně žádný smysl, je to totální kravina bez jakékoli (podtrhuji jakékoli) pointy, promrhaný čas tím nejhorším možným způsobem, filmy urážející intelekt vlastních diváků, to je odpad jako vyšitý! Humusus hnusus.(4.12.2011)

 • lennyd
  **

  Zaměstnanec reklamní agentury Martin Urmann (David Švehlík) stále do něčeho rejpe, a tak není divu, že se ho jeho šéf chce zbavit - dá mu proto nesplnitelný úkol - vymyslet univerzální reklamní větu, která bude použitelná pro prodej čehokoliv. Urmann ale práci přijímá, a začne po oné větě pátrat v historii, a hlavně v tajemných zprávách, které nachází ve stavbách Jana Blažeje Santiniho. Někdo mu ale chce jeho pátrání překazit, a okolo Urmanna se začínají hromadit mrtvá těla... K filmu jsem se nechal dotlačit dvěma okolnostma. Za prvé, vše co se týká Santiniho mne - asi jako kohokoliv, kdo pochází z města jeho vrcholného díla, Žďáru nad Sázavou - dost zajímá. A navíc tento film má na svědomí Jiří Strach, jehož novější počiny Ďáblova lest i Ztracená brána se mi hrozně moc líbily. Leč tento film k nim má ještě docela daleko - byť si myslím, že větší problém než ve Strachovi, či hereckém obsazení, bude problém v předloze - ta totiž kromě zajímavého námětu (pátrání okolo Santiniho) přináší ještě nesmyslnosti typu univerzální věta, a ona krimi zápletka je taky hodně těžce naroubovaná na zbytek. Takže jsem byl tímto dílem docela zklamán...(18.12.2013)

 • nylo
  ****

  ..." ale tohle přece nemůže být všechno, to vám přece nemůže stačit ???"....a všem opravdu nebude ....vy, co máte rádi tajemno, záhady, symboliku.....jež, tak jako mně, dokáže krása a um minulého povznášet a hra světel a stínů je balzámem pro oko, ale snesete klidnější tempo za zvuku chorálů a akční podívanou v mluveném slova smyslu. Odpustíte nedokonalost ....vy, co rádi hledáte v zákoutích své duše....vy, ať už vás víra protíná jakýmkoli směrem ..vy.......já, ty i všichni okolo jsme někdy hledající, tápající...vždyť víte............ Vždycky se najde způsob JAK....(30.11.2010)

 • - Viktorii a Aurelii, které jsou zpočátku považovány za jedinou osobu, hrají sestry Lucie a Petra Molnárovy. Zajímavého napětí, které mezi oběma dvojčaty vzniká díky jejich částečné stejnosti a částečné rozdílnosti, využil režisér Strach již dříve v televizní pohádce Tři životy (2007). Tam Lucie a Petra naopak ztvárňují dobrou a špatnou stránku jediné dívky - Aničky. (Ak.žena)

 • - Ve scéně, kdy hlavní postava filmu studuje v Klementinu, můžeme vidět autora předlohy a částečně i scénáře Miloše Urbana, jak čte svou knihu „Sedmikostelí“, která byla jeho další adaptací režírovanou Jiřím Strachem. (Rover)

 • - Podzemí kostela ve Křtinách je ve skutečnosti románská krypta premonstrátského kláštera v Louce u Znojma. (Rover)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace