Mike Weiss (Evans) je poněkud záhadný, ale skvělý mladý právník na vrcholu svých schopností. Je to ale také narkoman. Mike neustále bojuje o udržení rovnováhy mezí svými dvěma protichůdnými světy, kde se rychle žije – světem prostitutek a pouličních grázlů a světem energických advokátů a soudců. Když se zdravotní sestra na úrazovce Vicky (Shaw) v práci nakazí kontaminovanou jehlou, Mike a jeho přítel a partner Paul Danziger (Kassen) se neochotně ujmou jejího případu. Jak se do případu noří, zjišťují, že u významného poskytovatele zdravotní péče funguje rozsáhlý systém korupce, který za zisk dává všanc lidské životy. Mladí advokáti se rychle octnou uprostřed soudní pře, která bude tou největší a nejnebezpečnější v celé jejich kariéře. V případu je na ně vyvíjen ohromný tlak; pokud neuspějí, budou zničeni, ale protože jsou plni odhodlání, bojují dál. Mike se snaží odhalit pravdu a ocitá se v nejtěžším zápase svého života, a to nejen proti skvěle placeným advokátům odpůrce, ale i proti vlastním, osobním démonům. (Filmbox)

aLPaC

Rozhodně to stojí za zhlédnutí. Určitě, pokud máte rádi právnické filmy jako já (i když ze soudní síně tam toho tolik není), navíc pokud jsou podle skutečného příběhu. A tento vás jistě nenechá emočně chladnými. Opět si můžete zanadávat na velké korporace, velkou moc boháčů a nespravedlnost. Také můžete vidět totálně nabytýho Chrise Evanse, který když neni na place, tak je celou dobu v posilovně. No a dočkáte se i Kyle Reese, i když na 5 minut. Lepší čtyři. ()

Phorbo

Opět je proti mojí zásadě dát filmu podle skutečné události plný počet bodů. Ale to je pro mě u 4* to samý. Celý film vede Evans neskutečným herectvým. Musel strávit cas sledováním smažek aby přesně dokázal kopírovat pohyby které má člověk potom co si šlehne. Velice autentické. Nikdy jsem si moc nemyslel že z Evanse, když jsem si ho poprvé všiml v Not Another Teen Movie, bude něco velkého. Ale přesně takovádle role a plnovous je charakter který z Evanse dělá skvělou postavu a skvělého herce. Samotný Puncture je jen smutný příběh feťáka právníka... ale více než zajímavý... ()

jasse

"Někdy to nejjasnější světlo přichází z nejtemnějších míst". - Film vychází ze skutečného příběhu o "boji Davida s Goliášem" - boji jednoho vynálezce bezpečné injekční jehly na jedno použití, zastoupeném drobnou právnickou firmou, proti zkorumpovaným mezinárodním nákupním organizacím, které brání nemocnicím tento vynález koupit a zařadit do svého vybavení a zabránit tak zraněním a smrti svých zaměstnanců. Skutečný není jen příběh, ale i jeho postavy, např. partner právníka Michaela Weisse Paul Danzinger je spolutvůrce filmu. Film dokázal sloučit tento reálný případ se skutečnou postavou geniálního právníka Michaela Davida Weisse, který byl bohužel drogově závislý. Než se mu téměř beznadějný případ podaří dotáhnout do konce, zemře za poměrně nejasných okolností na předávkování. Přesto tato kauza vešla do dějin americké justice. Není pravda, že film vyznívá jako neukončený - v jeho závěru je přece jasně ukázáno, že "osiřelý" Paul Danzinger sehnal onoho silného partnera (toho mediálně známého právníka) a společně s ním nakonec případ dokončil. Jeho výsledek si můžeme přečíst v závěrečných titulcích. Na film z právnického prostředí je tento příběh vyprávěn poměrně svižně a pochopitelně i pro laiky. Postava Mika Weisse jej ozvláštńuje, protože rozhodně zvláštní byl i on sám. Chris Evans ho zahrál bravurně a s chutí, dokonce si nechal narůst vousy, které skutečný Mike nosil. Režisérovi je vytýkáno, že si neuměl vybrat, co chce natočit - buď film o korupci v americkém systému zdravotnictví, nebo o charakteru M.D. Weisse. Mně osobně tohle sloučení obou témat vyhovovalo. Historie prostě má pár takovýchto neobyčejných lidí, jejichž kariéra byla předčasně ukončena kvůli drogové závislosti...a nemusí to být, jak vidno, pouze v šoubyznysu. Zajímavý komentář: Saleas ()

sona123

Škoda té nízkorozpočtovosti, jsem rozmlsaná teplými barvami a přívětivou kamerou a toto byl příběh, který by hezčí kabátek snesl. Takhle se film stal snímkem ne úplně pro masy diváků a to je i vzhledem k obsahu docela škoda. Jinak - jak příběhy podle skutečných událostí nemusím, zrovna tento bylo dobré natočit a hlava mi nebere, proč pořád ty "šikovný" a bezpečný jehly nepoužívá paušálně celý svět, byť mi to tvůrci vlastně vysvětlili... ()

filipvrbik

Natolik silné téma, že tomu dám plnou palbu, i když film není dokonalý a ze začátku to vypadalo, jako běžné soudní drama. Navíc Mike Weiss byl Chrisem Evansem zahrán natolik přesvědčivě, že film rozhodně stojí za to... A hlavně to není o filmu, ale o tom kolik životů může zachránit jehla na jedno použití.. Hodně drsný.. ()

Aldanar

Látka dobrá, ale nemá to atmosféru. To, že se s Mikem Weissem divák moc neztotožní filmu nepomáhá a jeho kolega Paul Danziger je postava tak strašně nudná... Mno, obecně, děj okolo jednání mezi právníky je neuvěřitelně hluchý a je to prostě nedotažené. ()

Lachvos

Děti, neberte drogy, pak nebudete cool právník, kterej furt paří (droguje a kopuluje) a když se mu i zachce, dokáže udělat s případem velké dobro, ale musí umřít, no :D V jedné větě celkově asi všechny informace, ale líbilo, to zase jako že ne ;) ()

toi-toi

Kto do prdele je Mark Kassen? Nejaký chlapík si príde, natočí film a ten divákovi ponúkne dokonalý zážitok a priehršť emócií. To, že Chris je skvelý herec, nie iba pekná tvárička a telíčko, som vedel odkedy som videl London. Ale toto, som nečakal. wau.. McConughy a jeho prvoplánovy Lincoln Lawyer môže nasadnúť do limuzíny a smerovať do zabudnutia. Škoda však, že Puncture ako malá nezávisláčina tam skončí s ním. ()

Illy

Znám typa co si při práci v restauraci vystřelil oko špuntem od šáňa. Tady si člověk řekne že je to debil. V Amerike by vysoudil miliony a šampaňské by se otevíralo zipem. K filmu. První těžká smažka co má vypracované tělo profesionálního sportovce. Jinak slušně zahráno i natočeno, jen s vyzněním jsem měl maličko problém, ale s tím nic nenadělám. Hlavně že je to based on true story, že?? ()

KOZEL84

Dobrý Evans,zajímavý příběh.Jinak nemastné neslané (být ty jehly takhle sterilní,můžou si sestřičky pískat).Asi tak jak tuten komentář. ()

José77

je to za 3 co je vazne skoda, lebo jednu hviezdicku navyse filmu, ktory sa zaobera takou zaujimavou temou by som prihodil rad. ale to prevedenie bolo hodne rozpacite a ten narychlo zbuchany koniec zmaril akekolvek nadeje na lepsie hodnotenie. ()

REP_ReZeNT

"Lidi jako já jsou jako tácy v jídelně. Člověk sundá ten vrchní a hned pod ním je další." Celkem zajímavé  právnické drama o  bezpečnostní jehle, která dnes zahraňuje tisíce životů. Film podle skutečné události. Nečekejte žádné emotivní chvilky, ani žádnou soudní bitvu, "Puncture" je spíše o dlouhé cestě za svým jasně stanoveným cílem. Ten je v ale nedohlednu  a staví jednu překážku za druhou, do toho přichází problémy osobního života a vy zjišťujete tu hroznou realitu, že když nemáte peníze, nejste nic. "Vsadím se, že si celý život myslíte, že jste předurčen k velkým věcem, že vytvoříte něco neobvyklého, něco extra. Něco důležitého.  .. ale tohle je ta nejobyčejnější myšlenka, která kde kdy koho  napadla." "Někdy to nejjasnější světlo přijde z toho nejtemnějšího zákoutí".  Vždyť život je o tom něco dokázat. PS: Věděli jste, že v Africe použijí jednu stříkačku až 200x? ()

Hapretor

Už tim, jak fetoval, mi nepřišel sympatický. Dyť nebyl blbej. Musel vědět, že ho to jednou sejme. Vůbec tak záživný film o právničině, jak jsem očekával. ()

burton

Ve skutečnosti, myslím jako v opravdovém světě, to ale takováhle paráda nebyla. Mě by teda můj tatér vyfakoval, kdybych mu při tetování poskakovala pod jehlou na jedné noze a telefonovala si. A protože je to podle skutečnosti, kterou si můžete vyguglit, klidně napíšu, že mě ty patetické doslovy neberou, protože kolega si vysoudil akorát tak na záchranu zadku a dal do toho fakt určitě celou svou duši. A fakt ty tři hvězdy myslím bohatě stačí. ()

Oonika

Tohle je vážně docela dobrý film, napínavý, překvapivý. Ale bohužel mu chybí to "něco", kvůli čemu byste film chtěli vidět ještě jednou a nemohli se ho nabažit. Výborný soundtrack! ()

vikino1

Když se na film podíváte v širším měřítku, tak je vlastně o tom, jak velké korporace dokážou roky brzdit celkový vývoj (pokrok) lidstva. A proč ? No protože by pár nejbohatších jedinců ztratilo moc, vliv a pár dolarů, který stejně za celý svůj život nemůžou utratit. A to je prostě k nasrání. Nápad s jehlou na jedno použití (docela čumím, protože v reálu jsem ji ještě neviděl) kldině můžete vyměnit za alternativní ekonomičtější pohon do aut a ještě by to pomohlo životnímu prostředí. Místo toho mají jedinci více peněz jak polovina zemí na celým světě. ()

markyzgero

sakra co mi to jen připomíná? malá ryba proti mamutí korporaci. právník idealista, co bojuje proti systému...nevim, fakt nevim. asi nic. asi to je veskrze novej syžet. ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)