Pixely

Režie:

Patrick Jean

Kamera:

Matias Boucard

New York je z obrazovky do odpadu odloženého televizoru napaden osmibitovými kreaturami, vycházejícími z dosovských PC her, a postupně jimi pohlcován a ničen až do chvíle, než se z naší modré planety stane zeměkrychle. (kikulin)

GodComplex

8bitovy arkadovy kratkometrazni geek masterpiece! Povinnost pro kazdeho, komu neco rikaji pojmy jako Space Invaders, Frogger, Donkey Kong, Pacman, Bomberman, Arkanoid a kdo je muze nalezite nostalgicky ocenit. Jedine co tomu chybi k dokonalosti a proc to nema az takovou stavu jak by mohlo mit je, ze po celou dobu nehrala genialni 8-bit hudba, ktera je pouzita az ve finalnich credits. 8/10 ()

Her0.89

Ještě vybrousit ten konec... a je to perfektní. Takhle jen dobré se skvělým nápadem. Pac-Man a Tetris mě znovu dostali :D ()

Makky

Pac-Man na vlakovej stanici, Arkanoid s loptičkou odrážajúcou sa od mrakodrapu, tetris s budovami a ešte kopa ďalších odkazov na už takmer zabudnuté hry. Spracovanie výborné, nápad ešte lepší, len nejak ten dojem na konci bol suchý. Ale bolo to podarené. ()

ABLABLABLA

Tohle mi vyrazilo dech, byla jsem úplně unešena. Naprostá nádhera, dokonalost... prostě nápad k nezaplacení, který byl ještě k tomu bravůrně proveden.... Hodně lidí tu nešetří superlativy a já s nimi musím souhlasit. Nejlepší byl asi Pacman požírající stanice metra. Každopádně krásný konec světa. ()

m@rz

Dokonalá animace. Super zvuky. Perfektní zasazení do reality. Dobré připomenutí dětství. Prostě super nápad. ()

Gereth

To, že to na rok vzniku vypadá poněkud lacině ani tak nevadí. Koneckonců je to kraťas. Chybí tomu ale nějaký ucelený přiběh. Je to smršť výborných nápadů, ale bez jakékoliv struktury nebo pointy. I tak to ale rozhodně stojí za shlédnutí. // 75% ()

easaque

docela nápaditá hříčka o přepadení našeho světa osmibitovými arkádami. Sice je to bez nijak nápadité pointy, ale dobře zpracované a připomene pamětníkům mé generace staré klasiky. Prostě tak akorát, co si může člověk přát od 3-hvězdičkového 3-minutového filmečku. Zkoukněte třeba tu http://vimeo.com/63918368 [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

julinkaa10

Tak tohle je opravdu výborné! Hodně originální nápad a pořádná dávka vzpomínek na staré časy. Co může být lepšího něž kry devastující New York City? A dokonce se tam objevila moje oblíbená Dyna Blaster! ()