poster

Vikingové

 • anglický

  The Vikings

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1958, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $5miliónovKirk Douglas ako viking v mierne zápornej úlohe je výborným protipólom vikingskému otrokovi Tonymu Curtisovi, príbeh po celý čas má čím zaujať, akcia tu je taká skôr ľahšia aby si nikto z bojujúcich pri filmovačke nejak moc neublížil ale dobre na tú dobu je to znesiteľné, pozeranie spríjemní aj dobrý výber lokalít kde sa natáčalo a záverečné dobíjanie hradu s prekvapivým a smutným záverom spraví s príbehu aj slušnú drámu. /90%/(21.4.2010)

 • Anderton
  *****

  Tak za prvé majú Vikingovia neskutočnú atmosféru. Niečo medzi historickým filmom a temnou fantasy, myslím, že Jackson sa tu mnohému priučil. Za druhé má hrdinov, z ktorých žiaden nestojí na tej správnej strane, vikingovia aj angličania vám budú skôr odpudiví. Za tretie obsahuje viacero nečakaných zvratov, takže doporučujem si o jeho deji nič dopredu nečítať. A za štvrté pôsobí skutočne monumentálne a nie je to len záverečným chytrým dobíjaním hradu, ale aj komponovaním záberov lodí na pozadí hôr alebo v hmle. Potom mu môžme odpustiť aj niekoľko logických trhlín. Kam sa hrabe McTiernan na Fleischera, kam sa hrabe Banderas na Douglasa alebo Curtisa.(28.10.2012)

 • liquido26
  ****

  No sice z tohoto filmu nemůžete mít takový syrový zážitek jako ze současného seriálu Vikingové, ale i tak se jedná o povedený americký snímek, který se na tehdejší dobu poměrně nezvykle natáčel v evropských lokacích - v Bavorsku, Norsku, Chorvatsku a Francii. Je také celkem zajímavé, že tu všichni tak nějak intrikují a touží po pomstě a není to klasický film s kladným čestným hrdinou, který bojuje proti těm zlým. Rozhodně kvalitní historická podívaná s pěkně natočenými scénami na moři.(15.5.2016)

 • Pohrobek
  ****

  V osmém a devátém století podnikali Vikingové ničivé nájezdy do Anglie, kterou za sebou zanechávali v potocích krve. Na jedné z těchto výprav zabije vikingský náčelník Ragnar (Ernest Borgnine) anglického krále a znásilní jeho ženu Enid (Maxine Audley). Enid své těhotenství drží v tajnosti, neboť musí svého syna, jediného legitimního pretendenta trůnu, chránit před usurpátorem Aellou (Frank Thring). Dítě je však odvlečeno a vyrůstá jako otrok pod jménem Eric (Tony Curtis). O dvacet let později upadne anglický lord Egbert (James Donald) v nemilost a spojí se s Vikingy, kde díky amuletu rozpozná dědice anglického trůnu...Podle stejnojmenného románu Edisona Marshalla. Klasika dobrodružného filmu. Banderas ať se jde zahrabat.(6.5.2005)

 • Kimon
  *****

  Vynikající drama z období vikingských nájezdů na anglická pobřeží. Bez použití počítačové techniky, pouze v technických podmínkách tehdejší doby, skvěle natočený snímek s vynikajícími Kirk Douglasem a Tony Curtisem. Takové filmy se dnes už bohužel netočí, paradoxně s tím, jaké technické možnosti dnešní režiséři mají k dispozici. Akčnosti není zbytečně nadbytek, jako u dnešních akčních produktů a krutost a barbarství Vikingů je vyjádřeno také přijatelnou mírou. Jedná se podle mého o vcelku vyvážený snímek.(9.6.2008)

 • - Nakrúcaniu predchádzala ročná príprava a dôsledný historický výskum, vďaka ktorému sú člny, zbrane či budovy veľmi autentické a historicky presné.   (vander19)

 • - Film sa natáčal v Nórsku. (vander19)

 • - Ernest Borgnine ztvárnil postavu Ragnara, otce Einara, kterého si zahrál Kirk Douglas. Ve skutečnosti je však Borgnine o měsíc a půl mladší než Douglas. (tojowoeZNK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace