poster

Ptáčata

 • USA

  Little Birds

Drama

USA, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aaron.
  ***

  Příjemný film s podmanivou hudbou o dvou dívkách, které jsou odlišné, ale i přes to jsou nejlepší kamarádky (jaksi neměli na výběr). Po vidině lepšího žití jinde odjedou ze svého rodného místa a zkouší žít na vlastní pěst. To se jim ovšem samozřejmě vymstí. Film s výbornou atmosférou a velice pěkně natočen, ale bohužel děj mi nepřišel nijak extra a postava stvárněná Junou Temple se mi hnusila, ale naopak Kay Panabaker byla velmi sympatická.(9.2.2013)

 • ABLABLABLA
  **

  Čekala jsem nějaké větší drama, nemyslím teď jakože vážnost, ale spíše větší psychologickou hloubku, potopit se do charakterů postav a proč dělají, to co dělají. Místo toho jsem viděla film se dvěma blbkama, co utečou z domy, protože se nudí (teda ta jedna, ta druhá je BFF a tak ji následuje). Ona se vlastně ani nenudí, mělo to být jakože náhled do postavy, že trpí atd.. ale to tu prostě nebylo. Já to tam neviděla. No a nečekaně to skončí tak, že se po "dobrodružství ve velkém městě" vrací domů. The end. 2* za snahu a za Juno Temple a Kay Panabaker.(1.6.2013)

 • Beastmaster4
  ***

  Ucházející drama o dvou mladých dívkách, kde jedna z nich hledá něco jiného, něco lepšího, než je život v poušti. Jde o psychologický rozbor dospívajících dívek, které žijí v úzké komunitě, v téměř opuštěném pouštním městě a touží po poznání a rozhledu za hranice, které většina jejich kamarádů nepřekročí. Na charakterech hlavních dívčích postav je nám ukazována zodpovědnost, logika, kamarádství a odvaha, která bojuje a souběžně podporuje nesvědomitost, lehkomyslnost, lehkovážnost a poblázněnost jiným světem. Film se sice tváří jako vážné "drama", ale nemohu se zbavit dojmu kýčovité nezávislosti z příběhu, který není ničím originálním a působí dosti nedotaženě. Herecky dobře zvládnuté, stylem nezávislé, ale něco tomu chybí a nechám na vás, zda tu chybějící část objevíte nebo necháte film spadnout do průměru, jako já :-)(5.2.2013)

 • JohnCZ
  ***

  Další taková ta nezávislá vidlákovina, tentokrát z pohledu dvou mladých nerozlučných kamarádek. Lily, nešťastná a divoká naivka hledající lepší život a její sidekick Alison, typická šedá myš. Zatímco Lily je svým rebelstvím a chováním neuvěřitelně otravná a nesympatická, Alison je takové životem nezkažené zlatíčko, což se celou dobu obrací proti ní. Proti herectví hlavní dvojice nemám výhrad, avšak zvolené prostředí mi nesedlo. Nedokážu pochopit, jak někdo dokáže na podobných místech a v podobných podmínkách žít. Mě chytala deprese už jen s těch "obrázků" na obrazovce, takže se moc holkám nedivím, že se tak zoufale snažily vypadnout. Rozuzlení je vcelku očekávané, byť konec se mi jevil trochu zrychleně a trošku na úkor postavy Alison. Pro fandy nezávisláren typických pro Sundance festival to je každopádně jako stvořené.(11.1.2015)

 • Marqta
  **

  Snímek s příjemnou hudbou a poklidnou atmosférou zapadákova. (V kontrastu s LA). Juno Temple podle mě táhne celý film a to i když jsem si její postavu zrovna nezamilovala- zahrála to bez pochyby skvěle. Poselství filmu je celkem jednoduché a otřepané, ale i tak je konec celkem působivý. To co krapet pokulhává je děj, který není zrovna dvakrát originální ani nápaditý- spíš naopak. Nelituji, že jsem si to pustila, ale znovu už to vidět nemusím. ---"Když se řežete, tak chvíli trvá, než poznáte pravou hloubku zranění. Jestli jste si udělali jen škrábanec, nebo vás to znetvořilo navždy."----(4.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace