Reklama

Reklama

Ptáčata

Trailer

Patnáctiletá Lily a její nejlepší kamarádka Alison žijí na pobřeží Salton Sea mezi zchátralými přívěsy, hnijícími usedlostmi, vypuštěnými bazény a rozpadajícími se ulicemi. Kdysi to bývala oáza bohatých a slavných, dnes se z žádané oblasti stalo témeř město duchů. Lily bojuje se svou klaustrofobií a vzpurností, žije sama se svou šílenou matkou a zoufale doufá, že zažije něco víc vzrušujícího, než jen návštěvy své mladé, ovšem životem značně zřízené, tety. Když se Lily s Alison seznámí s několika dětmi z ulice, které jsou tam na návštěvě, projde jejich dívčí přátelství zkouškou – Lily přesvědčí Alison, aby odjely s chlapci do Los Angeles. Lily se cesty nebojí, naopak, strašně ji přitahuje jeden z chlapců a vidina svobody, ve které jejich noví přátelé žijí. Jenže ve velkém městě se dívky musejí přizpůsobit světu podvodů a drobné kriminality. Lily je odhodlána zůstat a udělat vše proto, aby v L.A. mohla žít, jenže Alison se cítí vyčerpána a chce se vrátit domů. Když někdo přijde s nápadem využít Lily jako návnadu na muže, které pak mohou okrást, vše eskaluje až do okamžiku, který dívce absolutně změní život. Lily se bude muset rozhodnout, kam až je ochotna zajít, aby dospěla a Alison si musí ujasnit, co všechno chce snášet ve snaze ochránit svou nejlepší kamarádku. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (34)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Další taková ta nezávislá vidlákovina, tentokrát z pohledu dvou mladých nerozlučných kamarádek. Lily, nešťastná a divoká naivka hledající lepší život a její sidekick Alison, typická šedá myš. Zatímco Lily je svým rebelstvím a chováním neuvěřitelně otravná a nesympatická, Alison je takové životem nezkažené zlatíčko, což se celou dobu obrací proti ní. Proti herectví hlavní dvojice nemám výhrad, avšak zvolené prostředí mi nesedlo. Nedokážu pochopit, jak někdo dokáže na podobných místech a v podobných podmínkách žít. Mě chytala deprese už jen s těch "obrázků" na obrazovce, takže se moc holkám nedivím, že se tak zoufale snažily vypadnout. Rozuzlení je vcelku očekávané, byť konec se mi jevil trochu zrychleně a trošku na úkor postavy Alison. Pro fandy nezávisláren typických pro Sundance festival to je každopádně jako stvořené. ()

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Ucházející drama o dvou mladých dívkách, kde jedna z nich hledá něco jiného, něco lepšího, než je život v poušti. Jde o psychologický rozbor dospívajících dívek, které žijí v úzké komunitě, v téměř opuštěném pouštním městě a touží po poznání a rozhledu za hranice, které většina jejich kamarádů nepřekročí. Na charakterech hlavních dívčích postav je nám ukazována zodpovědnost, logika, kamarádství a odvaha, která bojuje a souběžně podporuje nesvědomitost, lehkomyslnost, lehkovážnost a poblázněnost jiným světem. Film se sice tváří jako vážné "drama", ale nemohu se zbavit dojmu kýčovité nezávislosti z příběhu, který není ničím originálním a působí dosti nedotaženě. Herecky dobře zvládnuté, stylem nezávislé, ale něco tomu chybí a nechám na vás, zda tu chybějící část objevíte nebo necháte film spadnout do průměru, jako já :-) ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Kdyby nebylo až tak neuvěřitelného konce, šla bych s hodnocením výš, ale kdo ví, možná i ten konec je v LA možný. Příběh o dvou Little Birds Lily a Alison, kde každá je charakterově jiná, ale spojuje je jejich mládí a podobné rodinné poměry. Obě toužící po něčem lepším, co je určitě někde jinde, ale v žádném případě doma v tak šíleném zapadákově. A tak se Alison ovlivněná Lilou vydávají do LA města snů, kde se každá z nich různým způsobem vypořádává s realitou. Jak ten jejich sen dopadl, to už se ale budete muset podívat sami. Jako nezávislý snímek to hodnotím rozhodně velmi kladně. Herecké postavy ty byly celkem nevýrazné až na Temple Juno, která opravdu táhla celý film. A kdo mě zná, tak ho vůbec nepřekvapí, když řeknu, že soundtrack byl skvělej. Celkový dojem hodnotím ale stejně na lepší trojku. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Docela zakleté království, u Salton Sea - nic, než zchátralá obydlí, vyschlá koryta, horký vítr a vyhaslé oči usedlíků - aby to taky nebylo málo, pro dvě patnáctky... Vcelku dívatelná warning osvěta pro vrstevnice lačnící po dobrodružství "velkého světa", jenže, někdo to už holt tak má, že stojí nohama na zemi a jiný vzhlíží k oblakům... a tak často zakopává. A o co, že Lily už navždy zůstane tou stejnou, zkaženou mrchou... nu, alespoň je upřímná (a díky Juno Temple se na ni hezky dívá) ;-) Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film s mládeží v hlavních rolích. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ano i mně napadly při sledování Pusinky a kupodivu i Půlnoční kovboj. Ale tam až tak o nic nešlo, byla to spíše taková road movie., Tady je téma mnohem drsnější, skutečnost reálnější. Ten scénář si jistě zasloužil větší rozpočet a snad i lepší herecké hvězdy, i když proti dvěma hlavním aktérkám nic nemám. Závěr byl drsný, někdy se prostě útěk někam jinam, do vysněného světa nepodaří. Obzvláště když se ukáže, že vysněný ráj není rájem, ale jen další o něco větší dírou... Hvězdičku navíc dávám za soundrtrack a závěrečnou píseň Little Birds. Tři náboje do devítky. * * * ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama