Reklama

Reklama

Patnáctiletá Lily a její nejlepší kamarádka Alison žijí na pobřeží Salton Sea mezi zchátralými přívěsy, hnijícími usedlostmi, vypuštěnými bazény a rozpadajícími se ulicemi. Kdysi to bývala oáza bohatých a slavných, dnes se z žádané oblasti stalo témeř město duchů. Lily bojuje se svou klaustrofobií a vzpurností, žije sama se svou šílenou matkou a zoufale doufá, že zažije něco víc vzrušujícího, než jen návštěvy své mladé, ovšem životem značně zřízené, tety. Když se Lily s Alison seznámí s několika dětmi z ulice, které jsou tam na návštěvě, projde jejich dívčí přátelství zkouškou – Lily přesvědčí Alison, aby odjely s chlapci do Los Angeles. Lily se cesty nebojí, naopak, strašně ji přitahuje jeden z chlapců a vidina svobody, ve které jejich noví přátelé žijí. Jenže ve velkém městě se dívky musejí přizpůsobit světu podvodů a drobné kriminality. Lily je odhodlána zůstat a udělat vše proto, aby v L.A. mohla žít, jenže Alison se cítí vyčerpána a chce se vrátit domů. Když někdo přijde s nápadem využít Lily jako návnadu na muže, které pak mohou okrást, vše eskaluje až do okamžiku, který dívce absolutně změní život. Lily se bude muset rozhodnout, kam až je ochotna zajít, aby dospěla a Alison si musí ujasnit, co všechno chce snášet ve snaze ochránit svou nejlepší kamarádku. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (34)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Další taková ta nezávislá vidlákovina, tentokrát z pohledu dvou mladých nerozlučných kamarádek. Lily, nešťastná a divoká naivka hledající lepší život a její sidekick Alison, typická šedá myš. Zatímco Lily je svým rebelstvím a chováním neuvěřitelně otravná a nesympatická, Alison je takové životem nezkažené zlatíčko, což se celou dobu obrací proti ní. Proti herectví hlavní dvojice nemám výhrad, avšak zvolené prostředí mi nesedlo. Nedokážu pochopit, jak někdo dokáže na podobných místech a v podobných podmínkách žít. Mě chytala deprese už jen s těch "obrázků" na obrazovce, takže se moc holkám nedivím, že se tak zoufale snažily vypadnout. Rozuzlení je vcelku očekávané, byť konec se mi jevil trochu zrychleně a trošku na úkor postavy Alison. Pro fandy nezávisláren typických pro Sundance festival to je každopádně jako stvořené. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ano i mně napadly při sledování Pusinky a kupodivu i Půlnoční kovboj. Ale tam až tak o nic nešlo, byla to spíše taková road movie., Tady je téma mnohem drsnější, skutečnost reálnější. Ten scénář si jistě zasloužil větší rozpočet a snad i lepší herecké hvězdy, i když proti dvěma hlavním aktérkám nic nemám. Závěr byl drsný, někdy se prostě útěk někam jinam, do vysněného světa nepodaří. Obzvláště když se ukáže, že vysněný ráj není rájem, ale jen další o něco větší dírou... Hvězdičku navíc dávám za soundrtrack a závěrečnou píseň Little Birds. Tři náboje do devítky. * * * ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem nějaké větší drama, nemyslím teď jakože vážnost, ale spíše větší psychologickou hloubku, potopit se do charakterů postav a proč dělají, to co dělají. Místo toho jsem viděla film se dvěma blbkama, co utečou z domy, protože se nudí (teda ta jedna, ta druhá je BFF a tak ji následuje). Ona se vlastně ani nenudí, mělo to být jakože náhled do postavy, že trpí atd.. ale to tu prostě nebylo. Já to tam neviděla. No a nečekaně to skončí tak, že se po "dobrodružství ve velkém městě" vrací domů. The end. 2* za snahu a za Juno Temple a Kay Panabaker. ()

milancecil 

všechny recenze uživatele

271. Právě taková díla mi jsou a patrně i budou vždy nejbližší, dramata ztvárněná s velkým pochopením námětu a se zvláštním, provokujícím půvabem, s přiměřeným důrazem na pečlivě zvládnutou psychologii jednotlivých postav, jejich jednání, vyjadřování se, vzájemné vazby, jako vyvážený celek pak posilující věrohodnost událostí, které vyplňují ideově nosný příběh, tak se vše přesně schází i v tomto režijním debutu nadaného Elgina Jamese, dvě dívenky ztracené v pustnoucím světě dospělých, s probouzející se touhou po volnosti, po samostatném životě podle svých představ, jen už být pryč z míst, kde je vše tak obtěžkáno beznadějí a úpadkem, i přes obavy je tak těžké odolat, nepodlehnout tomu tak vábivému závanu svobody, vždyť někde přece musí pro ně být ten šťastný ráj, kde se člověku vše otevře jakoby samo dokořán a dostane se mu tak jeho životního naplnění, jen to jeho hledání bohužel bývá velmi spletité a často také nebezpečné, s překážkami i pastmi, ze kterých nemusí být snadné cesty ven, člověka pozřou jako by byl pro ně jen dalším lačně očekávaným soustem, opravdu nádherné, procítěné dílo, které mohu každému jen a jen doporučit!!! ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Docela zakleté království, u Salton Sea - nic, než zchátralá obydlí, vyschlá koryta, horký vítr a vyhaslé oči usedlíků - aby to taky nebylo málo, pro dvě patnáctky... Vcelku dívatelná warning osvěta pro vrstevnice lačnící po dobrodružství "velkého světa", jenže, někdo to už holt tak má, že stojí nohama na zemi a jiný vzhlíží k oblakům... a tak často zakopává. A o co, že Lily už navždy zůstane tou stejnou, zkaženou mrchou... nu, alespoň je upřímná (a díky Juno Temple se na ni hezky dívá) ;-) Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film s mládeží v hlavních rolích. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama