Ptáčata

Little Birds

USA, 2011, 92 min

Docela zakleté království, u Salton Sea - nic, než zchátralá obydlí, vyschlá koryta, horký vítr a vyhaslé oči usedlíků - aby to taky nebylo málo, pro dvě patnáctky... Vcelku dívatelná warning osvěta pro vrstevnice lačnící po dobrodružství "velkého světa", jenže, někdo to už holt tak má, že stojí nohama na zemi a jiný vzhlíží k oblakům... a tak často zakopává. A o co, že Lily už navždy zůstane tou stejnou, zkaženou mrchou... nu, alespoň je upřímná (a díky Juno Temple se na ni hezky dívá) ;-) Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film s mládeží v hlavních rolích.(24.6.2015)

Ano i mně napadly při sledování Pusinky a kupodivu i Půlnoční kovboj. Ale tam až tak o nic nešlo, byla to spíše taková road movie., Tady je téma mnohem drsnější, skutečnost reálnější. Ten scénář si jistě zasloužil větší rozpočet a snad i lepší herecké hvězdy, i když proti dvěma hlavním aktérkám nic nemám. Závěr byl drsný, někdy se prostě útěk někam jinam, do vysněného světa nepodaří. Obzvláště když se ukáže, že vysněný ráj není rájem, ale jen další o něco větší dírou... Hvězdičku navíc dávám za soundrtrack a závěrečnou píseň Little Birds. Tři náboje do devítky. * * *(5.10.2015)

Ucházející drama o dvou mladých dívkách, kde jedna z nich hledá něco jiného, něco lepšího, než je život v poušti. Jde o psychologický rozbor dospívajících dívek, které žijí v úzké komunitě, v téměř opuštěném pouštním městě a touží po poznání a rozhledu za hranice, které většina jejich kamarádů nepřekročí. Na charakterech hlavních dívčích postav je nám ukazována zodpovědnost, logika, kamarádství a odvaha, která bojuje a souběžně podporuje nesvědomitost, lehkomyslnost, lehkovážnost a poblázněnost jiným světem. Film se sice tváří jako vážné "drama", ale nemohu se zbavit dojmu kýčovité nezávislosti z příběhu, který není ničím originálním a působí dosti nedotaženě. Herecky dobře zvládnuté, stylem nezávislé, ale něco tomu chybí a nechám na vás, zda tu chybějící část objevíte nebo necháte film spadnout do průměru, jako já :-)(5.2.2013)

• Marqta

Snímek s příjemnou hudbou a poklidnou atmosférou zapadákova. (V kontrastu s LA). Juno Temple podle mě táhne celý film a to i když jsem si její postavu zrovna nezamilovala- zahrála to bez pochyby skvěle. Poselství filmu je celkem jednoduché a otřepané, ale i tak je konec celkem působivý. To co krapet pokulhává je děj, který není zrovna dvakrát originální ani nápaditý- spíš naopak. Nelituji, že jsem si to pustila, ale znovu už to vidět nemusím. ---"Když se řežete, tak chvíli trvá, než poznáte pravou hloubku zranění. Jestli jste si udělali jen škrábanec, nebo vás to znetvořilo navždy."----(4.3.2013)

Příjemný film s podmanivou hudbou o dvou dívkách, které jsou odlišné, ale i přes to jsou nejlepší kamarádky (jaksi neměli na výběr). Po vidině lepšího žití jinde odjedou ze svého rodného místa a zkouší žít na vlastní pěst. To se jim ovšem samozřejmě vymstí. Film s výbornou atmosférou a velice pěkně natočen, ale bohužel děj mi nepřišel nijak extra a postava stvárněná Junou Temple se mi hnusila, ale naopak Kay Panabaker byla velmi sympatická.(9.2.2013)