poster

Dive (TV film)

Drama

Velká Británie, 2010

Režie:

Dominic Savage

Scénář:

Simon Stephens

Kamera:

Danny Cohen

Střih:

David Charap

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Petaxis
  ****

  Britská dramata mám ráda a tak se mi Dive nemohl nelíbit. Film je rozdělen do dvou dílů a pojednává o vztahu dvou lidí - dívky Lindsey, která má v hlavě pouze touhu dostat se na olympijské hry ve skocích do vody a která každý den tráví tím, že trénuje, a tak jí nezbývá čas na to, užívat si život tak, jak to dělají všichni ostatní teenageři jejího věku. Dále sledujeme osud Roberta, se kterým se Lindesey seznámí a se kterým také otěhotní. Lindsey se musí rozhodnout - má jít za svým snem a vzdát se dítěte a nebo se stát v šestnácti letech matkou? Filmu nemám co vytknout, moje očekávání splnil, herecké výkony mě potěšily a taktéž kamera byla výborná. Navíc mám moc ráda skoky do vody, takže sledovat, kolik dřiny a práce vlastně za tímhle sportem je bylo pro mě taktéž zajímavé. Pokud máte rádi teen-dramata plné emocí, je Dive pro Vás určitě tím pravým snímkem.(20.1.2013)

 • Mona_Lisa
  ****

  Briti asi proste vedia ako na to. Dive je drsne realistická dráma o tom, že v živote to občas nejde tak, ako sme si pôvodne naplánovali a aj jeden "malý" prešľap môže viesť k veľkému problému. Celý film je striktne zameraný na psychológiu a prežívanie hlavných postáv a zvláda to na jednotku. Okrem toho je však aj veľmi zručne natočený a soundtrack, resp. hlavná znelka filmu pekne kontrastuje s prostredím (klasická hudba vs. svet teenagerov). Taká nenápadná anglická perlička.(26.8.2012)

 • VUCAKO
  ****

  Klidné drama, které velice sympaticky, civilně odkrývá citové tápání teenagerů ve složité životní situaci. Vizuálně je tento kousek také zajímavý, kameře se občas podaří moc pěkné záběry/sekvence, a to nejenom v bazénu. Hudba taky výborná. Jenom ty přízvuky mi daly, bohužel jsem tomu nerozuměl na 100% (pokud teda nejste výborný angličtináři se zkušenostmi ze střední Anglie, doporučuji počkat si na titulky)(12.7.2010)

 • hellstruck
  ****

  Dva nerozvážní puberťáci, kteří před sebou mají veliké rozhodnutí.. Opravdu solidní a troufám si říci nadprůměrné drama v čele s mým oblíbencem Jackem O'Connellem a neokoukanou Aisling Loftus. S tou jsem ale měla trochu problém;jednak byla pro svoji roli skutečně nevýrazná, nezajímavá a málo charismatická a k tomu hrála postavu charakterově plochou, takže z toho vyšla jako protivná puťka. Přesto příběh působí skutečně poutavě a vtáhne do děje natolik, že to nakonec tolik nevadí.. Jen mě trochu mrzí, že si film(y) neudržel(y) počáteční tempo, bylo by to za plný počet. Každopádně na snímek o mladých, co se teprve hledají a potýkají se s (ne)všedními starostmi se podívám vždycky ráda :) (Mimochodem kéžby každá holka,co se dostane do obdobné situace měla štěstí na takového zodpovědného kluka..)(6.3.2013)

 • zuza99
  ****

  Film je rozdělený na dva díly a každý je točený pohledem jednoho z hlavních hrdinů. Dive je velice povedené britské drama o mladých lidech, kteří si jaksi na*erou do bot a snaží se z toho nějak vybruslit. Na film jsem se chtěla podívat hlavně kvůli Jacku O'Connellovi, který mě nezklamal. trailer(29.8.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace