Dive (TV film)

Danny Cohen

David Charap

Kostýmy:

Natalie Ward

Britská dramata mám ráda a tak se mi Dive nemohl nelíbit. Film je rozdělen do dvou dílů a pojednává o vztahu dvou lidí - dívky Lindsey, která má v hlavě pouze touhu dostat se na olympijské hry ve skocích do vody a která každý den tráví tím, že trénuje, a tak jí nezbývá čas na to, užívat si život tak, jak to dělají všichni ostatní teenageři jejího věku. Dále sledujeme osud Roberta, se kterým se Lindesey seznámí a se kterým také otěhotní. Lindsey se musí rozhodnout - má jít za svým snem a vzdát se dítěte a nebo se stát v šestnácti letech matkou? Filmu nemám co vytknout, moje očekávání splnil, herecké výkony mě potěšily a taktéž kamera byla výborná. Navíc mám moc ráda skoky do vody, takže sledovat, kolik dřiny a práce vlastně za tímhle sportem je bylo pro mě taktéž zajímavé. Pokud máte rádi teen-dramata plné emocí, je Dive pro Vás určitě tím pravým snímkem.(20.1.2013)

Briti asi proste vedia ako na to. Dive je drsne realistická dráma o tom, že v živote to občas nejde tak, ako sme si pôvodne naplánovali a aj jeden "malý" prešľap môže viesť k veľkému problému. Celý film je striktne zameraný na psychológiu a prežívanie hlavných postáv a zvláda to na jednotku. Okrem toho je však aj veľmi zručne natočený a soundtrack, resp. hlavná znelka filmu pekne kontrastuje s prostredím (klasická hudba vs. svet teenagerov). Taká nenápadná anglická perlička.(26.8.2012)

Klidné drama, které velice sympaticky, civilně odkrývá citové tápání teenagerů ve složité životní situaci. Vizuálně je tento kousek také zajímavý, kameře se občas podaří moc pěkné záběry/sekvence, a to nejenom v bazénu. Hudba taky výborná. Jenom ty přízvuky mi daly, bohužel jsem tomu nerozuměl na 100% (pokud teda nejste výborný angličtináři se zkušenostmi ze střední Anglie, doporučuji počkat si na titulky)(12.7.2010)

Dva nerozvážní puberťáci, kteří před sebou mají veliké rozhodnutí.. Opravdu solidní a troufám si říci nadprůměrné drama v čele s mým oblíbencem Jackem O'Connellem a neokoukanou Aisling Loftus. S tou jsem ale měla trochu problém;jednak byla pro svoji roli skutečně nevýrazná, nezajímavá a málo charismatická a k tomu hrála postavu charakterově plochou, takže z toho vyšla jako protivná puťka. Přesto příběh působí skutečně poutavě a vtáhne do děje natolik, že to nakonec tolik nevadí.. Jen mě trochu mrzí, že si film(y) neudržel(y) počáteční tempo, bylo by to za plný počet. Každopádně na snímek o mladých, co se teprve hledají a potýkají se s (ne)všedními starostmi se podívám vždycky ráda :) (Mimochodem kéžby každá holka,co se dostane do obdobné situace měla štěstí na takového zodpovědného kluka..)(6.3.2013)

Film je rozdělený na dva díly a každý je točený pohledem jednoho z hlavních hrdinů. Dive je velice povedené britské drama o mladých lidech, kteří si jaksi na*erou do bot a snaží se z toho nějak vybruslit. Na film jsem se chtěla podívat hlavně kvůli Jacku O'Connellovi, který mě nezklamal. trailer(29.8.2012)