Nespavost (TV film)

Drama / Komedie

Česko, 2009, 75 min

Scénář Alexandra Berková a stejně jako seriál Co teď a co potom,ke kterému napsala scénář,je i tento napsán s hlubokou znalostí lidské duše a navíc i zajímavý a místy i zábavný- 100 %. Jinak za režii 100 % za herecké obsazení i výkony 100 %. Od Tv jsem nevstal ani na moment, a to už se mi dlouho nestalo.(16.5.2010)

• Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 3/10 Prostředí 4/10/// +Klára Melíšková, kvalitní herecké výkony, bohužel asi docela uvěřitelné a skutečné -slabší hudební doprovod, divný scénář, depresivní nálada snímku/// Když tomuto filmu dáte šanci a nevypnete ho hned po prvních deseti minutách, tak se do příběhu a děje dostanete. Nebude to hned, ale přijdete tomu na chuť. Jenže to nic nemění na tom, že takováto depresivní podívaná i když přesvědčivě zahraná není nic pro moje oči a uši. Navíc některé z herců bych raději viděl ve veselejším filmu. Takže jednou opravdu stačí./// Celkem 48%///(12.9.2010)

Velké překvapení na poli českých televizních filmů. Herci super, vztahy mezi postavami taktéž. Na 100% to sice není ale volím maximum z podezření, vůči zaujatosti zdejších uživatelů k české tvorbě (ono se vlastně ani tomu moc divit nelze, ale občas se nějaká výjimka přece jen najde). Trochu mi to připomínalo (neukamenujte mě prosím) českou (ženštější ... - možná) verzi Americké krásy, Odpočívej v pokoji a podobných filmů. Na to, že jsem to přepl náhodou a už sem u toho zůstal, velmi dobré.(7.7.2010)

V dramatické tvorbě ČT je tento film pro mě králem a jsem zvědav, jestli ho letos (2010) něco překoná. Je mi líto, že nešel v kinech a nebyl o dvacet minut delší; některé oslí můstky a násilné zkratky mohly být vyřešeny lépe. Ale herci byli výborní (Klára Melíšková ať se prosím objevuje na obrazovce častěji) a skvěle vedení, hudba fungovala stejně dobře jako obraz, scénář Saši Berkové (R.I.P.) byl místy nečekaně vtipný a dovedl stále překvapovat. Jak to celé dopadne, se nedalo odhadnout -- konečně taky v jednom českém filmu! Jsem opravdu rád, že jsem si tohlo mistrné dílko nenechal ujít, a těším se na další od Lenky Wimmerové.(17.5.2010)

Sice převztahováno - dvojí potenciální švagrovská vazba Ivy (Klára Melíšková) k Janě (Kristýna Frejová) - ale základní nápad o vyrovnávání se s nepochopením a rozvíjení jednotlivých motivů (nespavost, klavír) působí uceleně. Pěkná kamera, herecky přesvědčivé (velmi dobře zapadá i postava tety Růženy - Zdeny Hadrbolcové).(17.5.2010)

• - Film byl oceněn cenou Elsa za nejlepší původní televizní dramatický pořad. (Olík)

• - Natáčelo se v Hýskově v rodinné vile v ulice Školní 188 a v Hradci Králové, kde štáb navštívil Gymnázium J.K.Tyla, Galerii moderního umění, Tylovo nábřeží, Masarykovo náměstí a ulici V Lipkách, a v Pardubicích, konkrétně na místním hřbitově. (alonsanfan)